Growuma müdahil olacak Kankalarım var mı?

Vybz Kartel

Müptezel
Selam yarenler,

2 ayda bu 3. grow denemem ve nedense başarılı olamıyorum. Forumda birkaç yerde bilgi almaya çalıştım ama nafile. Pek cevap veren yok

Herhalde eski üyelere cevap verilmiyor. Eskiden kankam diye hitap edenler bizi tanıyamıyor :) . @higthead ve @Kanka . Umarım iyisinizdir.
Saçlar başarılı olmuştur inşallah @Kanka .
Ve tabi @Xcd ...

Biraz sitemden sonra gelelim meseleye:

İlk FEM denememde sorunlar yaşıyorum. Eski başarılı Auto growlarıma bakarsak, değişen tek şey 2 x TS1000 yerine FC3000 aldım ve AN gübrelerimi yeniledim. Tohum bankam da aynı, şartlar aynı her şey aynı.

Eskiden kullandığım aynı beslenme takvimini kullanıyorum, aynı PH metre, aynı çeşme suyu, aynı toprak ... ( Dün uyuz oldum ve kaliteli bir PH metre siparişi verdim. Sorunu çözmeye çalışıyorum. ) Toprak, perlit vs de sipariş ettim, gerekirse bunları da keserim ve auto yaparım yine..

25. günündeler, sıcaklık 22-24 arası ve karanlıkta 18-20 arası. Nem %60-65 . Işık olayına gelirsek... forumdan bir kankamın tavsiyesi ile 15. Günde %100 yapıldı ve 57-60 cm e çekildi, ancak şuan bu durumdan vazgeçtim, ışık %65 ve mesafe 65 cm. Sanki daha mutlu ve canlılar. En azından bir bitki öyle.

Bir diğer dikkate alınması gereken şey ise, toprağı saksılara çok fazla doldurmam, sıkıştırmam, bu büyük bir hata ama harmanlıktan farkedemedim. Sorunlar başlayınca ve neden ihtimaller, araştırırken, 50 litre toprağı 15 litrelik 2 saksıya sığdırdığımı fark ettim, geriye çok az toprak kaldı, 2-3 litre..... Normalde 3 saksı yapardım 50 litreden.

500 ml sulamada dahi 2 günde ancak kuruyor, vermesem 3 gün de idare edecek.

İlk bitkim marul gibi yapraklar, boya gitmiyor, yapraklar acayip kuru ve aralarda damar şeklinde morarmalar var. 25. gün ve çimen gibi kokuyor..

İlk bitki : https://prnt.sc/BEApk9t8cpuT, https://prnt.sc/DviTL_S3Yau_ ( gövde boyu 13-14 cm civarında )

İkinci bitkim ilkine nazaran daha güzel ancak, yapraklarda yine damar şeklinde morarmalar var ve yapraklar hep aşağı bakıyor. Bugün resimlerde daha iyiler. Ama koku yine sıfır. Çimen kokusu daha az diğerine göre.

Bu da diğer bitki: https://prnt.sc/2m0BN1GAIzZf , https://prnt.sc/nAgrw8CKKlBi Damar şeklinde morarmalar : https://prnt.sc/-RqItMCC-Lmr ( gövde boyu 16-17 cm civarında )

İki bitkim de aynı genetik. WW x Haze . %60 sativa %40 indica. 5 gün öncesinden bir video : https://streamable.com/mspf73

Gübrelerin sahte olabileceğinden de şüpheleniyorum.

Son iki ayda bitki idam etmeye bıktım, şimdilerde hasat almam gerekirken, ben hala koparıp yeniden başlama derdindeyim. Daha en az 3 ay harman :( . Pufffff...

Sökeyim ve auto mu yapayım yine, devam mı edeyim. Nihayetinde öyle de böyle de 70 - 75 gün var.

Yardımı, katkısı, görüşü olan tüm kankalarıma, yarenlere şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Sağol kanka, inşallah ama, bunları da idam edeceğim heralde...

Zamanında şöyle güzel bir Growum olmuştu...

https://www.tohumsuz.com/threads/devils-kiss-white-widow-hasat-kafa-raporu.13245/#post-113133
Kardeşim umarım Buda başarılı olur kendi beklentince.
Benim naçizane tavsiyem Türk olan elemanlardan uzak durmak otur ye iç misafir et ama ticaret yapma Hollanda dan tohum aldım 1 tanesi kırılmıştı fotoğraf attım gülerek cevap verdim talep etmedim bir şey adamlar aynı adrese 5 tane gönderdi daha 1 haftalık mevzu bizim sponsorlar ulan erkek çıkan bitkiler var tohumdan çıkamayan var bi daha ki sefere telafi ederiz diyorlar :D lazım değil aldım 300 gr kuru bakıyom keyfime mevzu kalite eksikleri maalesef. Velhasıl kelam grow shoplarda böyle kalite eksikliği yaşıyor. Şeker pancarı kaynatılıp gönderiliyor. Kırmızı şeker pancarı Görüşüm bu kendimizi teşir etme gibi hastalığımız yok çok şükür forum kaygım da yok
Sponsorlar dandik çok dandik değişmesi lazım
Grow kent mrow kent de hikaye Amazon dan al keyfine bak

Vybz Kartel

Müptezel
Kardeşim umarım Buda başarılı olur kendi beklentince.
Benim naçizane tavsiyem Türk olan elemanlardan uzak durmak otur ye iç misafir et ama ticaret yapma Hollanda dan tohum aldım 1 tanesi kırılmıştı fotoğraf attım gülerek cevap verdim talep etmedim bir şey adamlar aynı adrese 5 tane gönderdi daha 1 haftalık mevzu bizim sponsorlar ulan erkek çıkan bitkiler var tohumdan çıkamayan var bi daha ki sefere telafi ederiz diyorlar :D lazım değil aldım 300 gr kuru bakıyom keyfime mevzu kalite eksikleri maalesef. Velhasıl kelam grow shoplarda böyle kalite eksikliği yaşıyor. Şeker pancarı kaynatılıp gönderiliyor. Kırmızı şeker pancarı Görüşüm bu kendimizi teşir etme gibi hastalığımız yok çok şükür forum kaygım da yok
Sponsorlar dandik çok dandik değişmesi lazım
Grow kent mrow kent de hikaye Amazon dan al keyfine bak
Doğru söze ne denir kanka ...

Doğru söze ne denir kanka ...

Al kardeşim bu Mehmet amcayı takip et bomba gibi gübre tarifleri var kurtul bu şarlatanlardan.
Dışarda bu tarifle baktığım bitkiler “Hor görülen yerli halis muhlis yerli çorbacı tohumu ile” 2 metre ile 1.80 arası boyları dip kalınlığı çapı 20 santime yakın AĞAÇlar yapıyorum. İndoor işine kışın heves saldım dönen maymunlukları gördüm ve soğumak üzereyim

Xcd

Astral
Eski nicklerine de baktım ama sanırım daha değişik bir nick tanıdığım kişi biraz detaylandırsana kendini sitemin sebebini çözemedim vallaha :)

Vybz Kartel

Müptezel
Eski nicklerine de baktım ama sanırım daha değişik bir nick tanıdığım kişi biraz detaylandırsana kendini sitemin sebebini çözemedim vallaha :)
E**M derlerdi bana, çok da önemli değil be kanka...

Sitemim kendi içimde, buradan yazamam şimdi, eski şeylere dayanan bir konu, 1 - 1,5 yıl öncesine.. Salla gerçekten.. @Kanka hatırlayacaktır muhtemelen. @higthead da öyle.. sende tabi..

Bir ton bildirim düştüğüne eminim hepinize. Ben de birini etiketledim mi hemen cevap vermesini bekliyorum :) . Çıldırmak üzereyim o yüzden belki, belki de 3 ay ara vermem başıma vurdu, ve daha 3 ay bekleyeceğimi bilmek.... harmanlıktandır.

Kaçırmışsındır bildirimi muhtemelen, diğer kankalarım da öyle.

Öyle ani bir sitem ettim, kusura bakma.. Yoksa bakacağı yok kimsenin :D .

Bende kendimi az çok grower zannederdim ama öyle değilmiş, bu sefer çakıldım kaldım. 2 ayda 3 defa growa başladım ve söküp tekrar başlamak üzereyim. Anlamıyorum...

Gidip 3 değişik marka gübre alıp, 3 aynı genetiği büyütesim var. Bu kadar mı şansım ters gider abi..

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: Xcd

Xcd

Astral
bioCanna ile terra Aquatica (yani eski general organics) bu ürünler VGANIC diye geçiyor yani %100 vegan ürünlerden elde edilmiş organik ürünler bioCanna deneme fırsatım olmadı çünkü kullandığım gübreden çok memnunum (terra Aquatica + guanokalong) ama bioCanna yı merak ediyorum
Tavsiye olarak :
1- Terra Aquatica Bio Grow
2- Terra Aquatica Bio Bloom
3- Terra Aquatica Bio Root
4- Terra Aquatica Bio Bud
Extra olarak :
1- GuanoKalong Complete Organics
----------------------------------------------
2- Terra Aquatica Seaweed
3- Great White Mikoriza (Toz)

Vybz Kartel

Müptezel
bioCanna ile terra Aquatica (yani eski general organics) bu ürünler VGANIC diye geçiyor yani %100 vegan ürünlerden elde edilmiş organik ürünler bioCanna deneme fırsatım olmadı çünkü kullandığım gübreden çok memnunum (terra Aquatica + guanokalong) ama bioCanna yı merak ediyorum
Tavsiye olarak :
Extra olarak :
Çok sağol kanka. Aynen böyle yapayım ben...

Bize gene İstanbul yolu gözüktü....

Sök at diyorsun yani bitkileri, yeniden başla bunlarla... Yada 1 hafta daha bekleyeyim mi, 30 günü geçsin bitkiler.. Pek değişeceğini zannetmem ama.. Şöyle ufaktan güzel bir koku alsam, devam edeceğim de..

Ne güzel auto yapıyordum tüttüryodum, nerden bulaştım bu Fem olayına..

Vybz Kartel

Müptezel
bioCanna ile terra Aquatica (yani eski general organics) bu ürünler VGANIC diye geçiyor yani %100 vegan ürünlerden elde edilmiş organik ürünler bioCanna deneme
Bio Bud dediğini bulamadım piyasada kanka. Acaba Dediğin ürün Bloom Booster midir?

liste aşağıda, doğruysa yarın alışverişe gideceğim :)

Extra

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Tavsiye olarak :
Extra olarak :
Selamlar kanka
Bende 1SLH 4Jack photo var
Biobizz
Root juice
CalMag
Fishmix
Acti vera
Bio heaven
Bio grow
Bio bloom
Topmax
Algamic
Bu besinler var full gübreli sulama devam ediyorum 0,5lt - 3lt - 8lt - 25lt saksılarla transplasyon yaparak ve her değişimde great white mikoriza ekleyerek ilerledim şuan 37.gün ve 50-60 gün vegde tutup blooma alıcam bende ekstra olarak bloma geçince solucan ve toz yarasa gübresi kullanıyorum
Bu guanakalong ürünü alsam dahamı mantıklı olur dersin birde hangi dönemde kaç litre toprağa ne ölçüde uyguluyorsun ilgin alakan için şimdiden teşekkür ederim iyi growlar bol hasatlar kanka

Son düzenleme:

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Aleyküm selam

Moby Big ( WW x Haze ) % 60 Sativa ve % 40 indica
Kanka yazını okudum senin sorunun sıkı toprak başka birşey değil toprağı o kadar basarsan kök ilerleyemez sen çiçeğe mezar yapmışsın resmen
Madem idam etmeyi düşünüyosun loş bir ortamda saksını yan yatırıp yavaşça boşaltacaksın ve kökleri komple dışarı alacaksın, kökleri yeteri kadar toprakla sığacağı kadar bir saksıya alıp O saksıda
7-10 gün kadar Azot ve stress giderici ile sulayarak bekle ve sonra ana saksıya transplasyon gerçekleştir ama toprağı bastırma toprağı tamamen doldurduktan sonra saksıyı 5cm kaldırıp yere bırak toprak çökecek üzerine biraz ekle devam et ve sonra büyük fan yapraklarını da budarsın

Vybz Kartel

Müptezel
Kanka yazını okudum senin sorunun sıkı toprak başka birşey değil toprağı o kadar basarsan kök ilerleyemez sen çiçeğe mezar yapmışsın resmen
Madem idam etmeyi düşünüyosun loş bir ortamda saksını yan yatırıp yavaşça boşaltacaksın ve kökleri komple dışarı alacaksın, kökleri yeteri kadar toprakla sığacağı kadar bir saksıya alıp O saksıda
7-10 gün kadar Azot ve stress giderici ile sulayarak bekle ve sonra ana saksıya transplasyon gerçekleştir ama toprağı bastırma toprağı tamamen doldurduktan sonra saksıyı 5cm kaldırıp yere bırak toprak çökecek üzerine biraz ekle devam et ve sonra büyük fan yapraklarını da budarsın
Ben de öyle tahmin ediyorum kanka, başka bir anlamı yok. Saksı gavur gibi ağır kuruduğunda, eski growlarımda tüy gibiydi, oradan çözdüm olayı zaten.. Vay şansıma ama dedikleri gibi, tecrübe ucuz bir şey değil.

Kanka idam edip sıfırdan başlasam daha iyi olacak sanki...

Bitki toparlar belki dediğin gibi ama, çimen kokuyorlar, hasatta memnun edecek mi etki olarak emin değilim...

IcBlue

Doktor
kankacım benim ortamsal şartlarının haricinde önerilerim olacak, ben outdoorcuyum zaten çok anlamam o yüzden kabin sistemi normlarından. öncelikle photoperiod bitkilerin strese auto bitkilerden daha dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz, bu da umut kaybetmeden deneyebileceklerinin potansiyelini hatrı sayılır şekilde arttırır. henüz bitki birinci ayına bile gelmemişse saksı değişimini halen harika bir şekilde tolare etme ihtimali var, ben bu durumda önce saksıdaki sıkıntıyı çözmek için saksı değişimi yapacakmış gibi bitkiyi çıkartır, köklerini biraz gevşetir, ve toprağı bu sefer sıkıştırmadan geri dikerdim, hatta belki biraz da drenaj elemanı eklerdim. bunun haricinde elindeki gübrelerde tarihinin geçmesi veya ambalajın hava alıyor olmasına sebep olan bir deformasyon gibi durumlar yoksa, önce bitkinin besinlerden olması gerektiği gibi yararlanamamasına sebep olacak bir durum var mı değerlendirmek gerekir. kök problemleri genelde bitkinin görünen kısmını etkilemeye başlamasından çok daha öncesine dayanır, önceki deneyimlerinden farklı olarak tek yaptığın toprağı sıkıştırmaksa belki de sorunlarının büyük bir kısmı burdadır. buna müdahale ettikten sonra gübrelerinden halen huylanıyorsan evde hazırlayacağın birkaç takviyeyle bir gözlem yapmanı öneririm. özellikle hormon takviyeleri etkiyi kısa sürede gözlemlemeni sağlarken bitkinin stresi daha rahat atlatmasına yardımcı olur, altta yatan bir besin sıkıntısı varsa bunu da olumsuz etkilemeyeceğinden şu an en güvenli seçenektir. forumda açıklayıcı konuları mevcut, sst (seed sprout tea) yöntemine bir bakmanı tavsiye ederim. özellikle bitkinin şu dönemi için arpa sst müthiş dengeli bir hormon takviyesi, ilk uygulamadan sonra çoğunlukla ertesi gün bitkide değişimler gözlemlenebilecek düzeye gelir. olumlu bir değişim görüyorsan bu sefer, bitkiyi çok yormayacak kıvamda besin takviyesi ve medyadaki içeriği bitki için daha erişilebilir hale getirecek ekolojik hareketliliği sağlayan microbe tea denenerek gözlemlenebilir. forumda benim tarifim de var, internette çok fazla ve farklı tarif de var bunun için. bu denemeler bitkiyi besin takviminde en fazla bir-iki hafta kadar geriye düşürürler ancak photoperiod bitkilerin bir diğer güzelliği bu fark kapanana kadar müdahale şansı bulunuyor olması. bitki toparladıktan sonra zaten istediğin şekilde, istediğin tutumla başlarsın takvime. bitkin şu an çok kötü bir konumda değil benim fikrimce ve tahminimce sadece küçük düzenlemelere ihtiyacı var. çok daha kötü durumlardan ne bitkiler döndü şimdiye kadar, ben bu durumda vazgeçmeyip götürebildiğin yere kadar iyi geleceğini düşündüğün yöntemlerle oynamanı öneririm. auto mantığını benimsedikten sonra belki şu an bununla uğraşmak çok anlamsız geliyor olabilir ama photo bitkiler bunun karşılığını fazla fazla verir. hem belki kendi konfor alanından çıkıp farklı alternatifler üretmen gereken zorlayıcı ancak verimli bir süreç olur senin için de. kızlara acil şifalar, umarım gönlünce olsun, bol şans.

edit: bağlantı sorunlarından mesajın başı gitmiş k*çı elimde kaldı amjandmös

Vybz Kartel

Müptezel
kankacım benim ortamsal şartlarının haricinde önerilerim olacak, ben outdoorcuyum zaten çok anlamam o yüzden kabin sistemi normlarından. öncelikle photoperiod bitkilerin strese auto bitkilerden daha dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz, bu da umut kaybetmeden deneyebileceklerinin potansiyelini hatrı sayılır şekilde arttırır. henüz
Değerli yorumun ve bilgiler için çok teşekkürler kankam.

1 hafta daha gitmekte bir zarar olmaz herhalde. 15 litre sakıslarda biktiler. Elimde 19 litre saksılar var. Onlara geçirmeye çalışacağım o halde. Zor olacak evet ama denemeye değer.

Tek korkum 80-90 gün sonra elimde etkisi az bir sigara olması, başka bir şey değil.

Mantıklı bir şey yapmak isterim, şimdi sigaram olsa elimde, rahat olurum ve dediklerin gibi oynarım onlarla, ama içeçeğim yok ve rahat değilim. Her halükarda dediğin gibi her şey yolunda giderse, şuan 25-26 gündeler, en kısasından 80-90 gün var hasata diyelim. Yarın bozsam onları ve auto eksem, 75 gün sonra alırım.... hımmmmm.

Düşünüyorum düşünüyorum, ama dediğin gibi, deneyip bitkilerdeki değişimi gözlemleyeyim, ufak bir hareket olursa devam etmeye değer kanka.

Tekrar teşekkürler.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********