Kolay Autoflowering Beslenme Takvim Çizelgesi

• Konbuyu başlatan Ripley'sOG
  • Başlangıç tarihi

Konunun size faydası oldumu ?

• EVET

Kullanılan: 362 95.8%
  • HAYIR

Kullanılan: 16 4.2%

• Kullanılan toplam oy
    378
R

Ripley'sOG

Guest
Merhaba Tohumsuzlar,

_______________________________________________________________________________________
(SÖZ KONUSU BESLENME ÇİZELGESİ BANA AİT DEĞİLDİR DÜNYACA ÜNLÜ PROFESYONEL TOPRAK GROWERI TaNg'a AİTTİR.
____________________________________________________________________________________

TaNg;

"Herkes kolay bir şekilde çok az malzemeler ile büyük bitkiler büyütebilir.İhtiyacınız olan sadece hafif gübreli (Light Mix) toprak ve su.(Plagron marka toprak tavsiye ediyor ve bende kullanıyorum biobizz gibi hastalık getirmiyor artı olarak steril)

Makul bir su olarak musluk suyu tercih ediyorum.PH değeri 7.4 ve EC ise 0,04'tür.(Kendi su değerinizi öğrenmek için bağlı olduğunuz ilin su firmasının su analiz raporlarını kontrol edin)

Besin olarak ADVENCED NUTRİENS;Sensı Bloom A&B,Carboload ve Overdrive.Aşağıdaki 2 test denekleri bu takvim ile büyütüldü ancak 3'cü denekte CallMag gerekti.Besin maddelerinin PH oranları mükemmeldir dolayısıyla ph kontrol etmenize ve ayarlamanıza gerek yok.(PH PERFEKT TEKNOLOJİSİ SAYESİNDE)

İlk 10 günlük başlangıç suyunu ve son haftaki sulama suyunu kontrol etmiyorum PH 7.4'te devam eder.

1.-10. GÜNLER

SU

10.-20. GÜNLER

Sensı Bloom A&B 1 Litre=1 ML (HER İKİSİNDEN 1 ML TOPLAM 2 ML A 1ML B 1ML=2 ML)

20.-30. GÜNLER

Sensı Bloom A&B 1 Litre=1.5 ML

30.-40. GÜNLER

Sensı Bloom A&B 1 Litre=2 ML

40.-45. GÜNLER

Carboload 1 Litre=1 ML

45.-60. GÜNLER

Carboload 1 Litre=1 ML
Overdrive 1 Litre=1 ML

60.70. GÜNLER

SU

BU TAKVİMİ ORTALAMA 70 GÜNLÜK BİR BİTKİYE DAYANDIRDIM.ANCAK GENETİK OLARAK BİTKİNİZ İÇİN GÜNLER İÇERESİNDE BİR İNCE AYAR YAPABİLİRSİNİZ AMA AUTOFLOWERİNG TÜRLER ORTALAMA OLARAK BU SÜRELERDE BİTER.OVERDRİVE AŞAMASINDAYKEN BİTKİ GÜNLERİ UZATIYORSA TRİKOMLARI YAKINDAN TAKİP EDİN ZAMANI GELİNCE BESİN TAKVİYESİNİ KESİN VE SADE SULAMAYA BAŞLAYIN.

Son bir ince ayar ise verdiğiniz besin miktarı bitkinize fazla gelirse azaltın ancak bitkilere yetersiz gelirse dojazı artırın.

CallMag kullanılabilir bitkinizde herhangi bir eksiklik görüyorsanız litre=1 ml kullanabilirsiniz.

Ve burdada 3 Cesur test deneklerimiz var;

176325783309f760b0c22cd01d2084e9.jpg
f1a0ab4e736a81bd236530d8dbf03d82.jpg
9ae1df85429a9355449320640ed1a91d.jpg

(BİTKİLER ÖNCEKİ ÇİZELGEDEN YENİ ÇİZELGEYE GEÇİŞTE DENEK OLARAK KULLANILDI SONRAKİ GROWLARINA BAKARSANIZ HATIRI SAYILIR HASAT MİKTARLARINI GEÇMİŞTİR.RESİMLER 2015 YILINA AİTTİR
______________________________________________________________________________________

Ripley'sOG;

Yukarda belirtilen takvim 10 Eylül 2015 tarihinde TaNg tarafından oluşturulmuştur.Bundan önce 2 adet daha 2013 ve 2012 yıllarına ait beslenme çizelgeleri vardır.TaNg gerçektende saygı duyulması gereken dünyaya adını duyurmuş bir grower.(Adam artık tohuma felan para vermiyor zorla gönderiyorlar dene reklam yap diye) vericeğim linklerlede anlıyacaksınız.Youtube hesabı vardı ancak şuan ya silindi yada kendisi tarafından bloke edildi.

Yukardaki takvimi bende kullandım daha önce karşılaştığım en az onlarca GrowJournal'da bu çizelge ile büyütülmüş yabancı kaynaklı günlükler var onların linkinide alt kısımda vericem.Gerçekten ucuz ve maliyetsiz ve en iyisi usta bir profesyonelin elinden çıkmış bir çizelge sonuçlarıda gerçekten muazzam olabiliyor.Şunu unutmayın çok GÜBRE çok sömek değildir ! ! !

Çizelgeyi açıklamama izin verin şimdi diceksiniz burda eksikler var evet öyle görünüyor ama NPK bakımından (Autolar için geçerlidir) pek eksik yok ki bunuda zaten yıllanmış bir pro grower öneriyor ve söz konusu grower hala bu çizelgeyi kullanıyor.Ek olarak şuan sadece Voodoo Juice ve Gualakong Ekstratı kullanıyor sizlerde bunları kullanabilirsiniz.(Yorumlarda sorulan şorulardan bunları elde ettim ekstra olarak growdiearesten takip ediyorum kendisini besinlerinde bunlar var.Ve birde Bud Factor X kullanılabilir diye bir ifadesi var.İsmi geçen besinlerin hepsi 1 litreye 1 ml olucak şekilde olmalıdır.)

NPK oranları için son olarak bilmeyen dostlarımız için Bloom serisinde Grow serisinden daha çok azot (N) vardır.

Kullanım içinse dostlarım bu takvimde geçen gün periyoduna uyun ve DİKKATınızı çekerek söylüyorum söz konusu tablodaki sistem şöyledir;HER SULAMADA GÜBRE VERİLECEK !

Standart olan 1 veya 2 sulamadanın aksine burda her sulamada gübre verilicek ancak belirtilen ml oranlarında.

Kısaca konuyu uzatmamak adına bunları yazdım.Gerçekten ucuz ve maliyetsiz en iyi verimi almanın pratik bir yoludur.Aklınıza takılan bir soru varsa cevaplamaya hazırım.

(Çeviri bana aittir.)

"2moreweeks kankadan alıntı Sulama ve Gübre Hakkında yorumu"

- - - Sulama ve Gübre Hakkında - - -

Kankalar genel olarak takıldığımız, sorduğumuz noktalar sulamayla ve katılacak gübre miktarıyla alakalı. Başlıca noktaları özetlemekte, açıklamakta fayda var;

1) Tang tablosu bitkinizi, hangi günler kaç ml sulayacağınızı AÇIKLAMAZ. Ne kadar su vereceğiniz hala sizin karar vereceğiniz bir durumdur. Toprağınızı, ortamınızı tanıyan sizsiniz!

2) Overwatering'e dikkat! Örneğin 10-20 gün arası litre başına 1'er ml gübre vermemiz bekleniyor. Böyle yazdığı için en az 1 litreyle sulamaya başlamamalıyız. O günkü bitki durumuna göre suyun miktarını sizin kararlaştırmanız gerekiyor.

Örneğin 12. günde 400ml su verecekseniz, 0.4ml A ve 0.4ml B vermeniz yeterli olacaktır. ÖNCE SUYUN ÖLÇÜSÜNE, SONRA GÜBRE MİKTARINA karar veriyoruz. Bu tablo, sadece bu kararımızdaki ölçüyü bize veriyor.

3) Başlıkta, saksının ölçüsünün 3'de 1 kadar sulama yapılmasından bahsediliyor. Bitkinizin kökleri çoğalıp, saksının etrafını sarmadan bu kadar yüksek sulama yapamazsınız. Bazı medyalarda bunu yapmanız sakınca oluşturmaz fakat gereksizdir. Bu ölçek, flush ölçeğidir. Ya da gübreli flash...

4)Sulama miktarı hesaplanırken, saksı boyutu ve bitkinin durumu tek başına yeterli değildir. Toprağınız ve havanız, sizin hangi sıklıkla ne kadar sulama yapacağınıza karar verir. O yüzden bitkiyi ve toprağı iyi gözlemlemek, su miktarında aşırıya kaçmamak gerekir. Overwatering yapmanız hem gelişimde, hem beslemede, hem de tabloda sapmanıza neden olacaktır. Yavaştan almak her zaman iyidir. Bırakın kökleri bazen 1 gece kupkuru kalsın, yine de zararı olmaz.

4)Tang tablosu belirli sıvı gübrelere göre tasarlanmıştır. O gübrelerin dışındaki gübreleri vermek tablo dışına çıkmaktır. Tablodaki değişikliklerin azami ya da bilinçli şekilde yapılması gerekiyor. Kağıt üstünde birebir değerlerin aynı olduğunu düşünüyorsanız bir benzer gübre verebilirsiniz. Yine de tablonun olması gerektiği gibi takip edilmesi gerekiyor. Bazen iki farklı gübrenin içindeki, örneğin, azot miktarı eşit görünse de, kalite ve performans olarak farkı olacaktır. Tang hangi marka model öneriyorsa tabi kalınması gerekir.

Ayrıca Advance Nutrients markasının grow, micro ve bloom serilerinin bile bu denklemde yeri belirlenemiyor.

Tablo güncel olarak resmi sayfadan takip edilmeli. Tüm tablodaki gübreler ve miktarları güncel değerlere göre belirleniyor. Tabloda kullanılan bir üründeki NPK'nın değeri ya da diğer elementlerin oranı değiştiğinde, tablonun da güncellenme ihtimali bulunuyor.

- - - Sulama ve Gübre Hakkında - - -

AKLINIZDA SORU İŞARETİMİ KALDI ? LÜTFEN YAZIN !

LİNK'LER

ESKİ ÇİZELGE 1

ESKİ ÇİZELGE 2
TaNg Profil (autoflower.net)

TaNg Grow Diaries

(GrowDiaries'ten videolarınada bakabilirsiniz)

HERKESE BOL HASATLAR VE BOL BOL THC'Lİ DUMANLAR !

glow

Yeni üye
RE: KOLAY AUTOFLOWERING BESLENME TAKVİM ÇİZELGESİ

emeğine sağlık hocam, sizle nasıl iletişim kurabiliriz kafama takılan bi kaç husus oldu.

R

Ripley'sOG

Guest
Cvp: KOLAY AUTOFLOWERING BESLENME TAKVİM ÇİZELGESİ

glow' Alıntı:
emeğine sağlık hocam, sizle nasıl iletişim kurabiliriz kafama takılan bi kaç husus oldu.

Burdan konuşabiliriz herhangi bir problem veya soru işaretine karşın, sorunu bekliyorum

glow

Yeni üye

hocam şimdi şöyle ben auto outdoor deniyorum. elimdeki mevcut gübreler normal grow bloom micro seti, big bud be b52 . lakin ben daha önce yabancı forumlarda da bu forumda da bloom gübresinin autolarda çiçeklenmeden önce verilmesinin hata olduğuna dair yorumlar okudum kendim de şuan o arkadaşların tecrübelerine göre hareket ediyorum çiçeklenmeye kadar  bloom vermiyorum ama sizin paylaşımınızdaki cetvelde 10. gün sonunda direk bloom başlanmış. bunun sebebi normal bloom gübre olmaması mı yani ph perfect serisi olmasından dolayı mı yani bu serinin bitkiyi yakma olasılığı daha düşük kanısına varabilir miyiz burdan o yüzden mi bu kadar rahat verilebiliyor?

R

Ripley'sOG

Guest

glow' Alıntı:
hocam şimdi şöyle ben auto outdoor deniyorum. elimdeki mevcut gübreler normal grow bloom micro seti, big bud be b52 . lakin ben daha önce yabancı forumlarda da bu forumda da bloom gübresinin autolarda çiçeklenmeden önce verilmesinin hata olduğuna dair yorumlar okudum kendim de şuan o arkadaşların tecrübelerine göre hareket ediyorum çiçeklenmeye kadar  bloom vermiyorum ama sizin paylaşımınızdaki cetvelde 10. gün sonunda direk bloom başlanmış. bunun sebebi normal bloom gübre olmaması mı yani ph perfect serisi olmasından dolayı mı yani bu serinin bitkiyi yakma olasılığı daha düşük kanısına varabilir miyiz burdan o yüzden mi bu kadar rahat verilebiliyor?

Öncelikle doğru bir kanıdasın ancak sana şöyle izah edeyim,

Bu linke tıkla TIKLA ve ordaki gübre besinlerinin içinde sömeklenmeye kadar grow gübresi kullanıldığını görüceksin.Ancak o gördüğün çizelge bundan 5 sene öncesine ait yani 2013 ancak benim verdiğim çizelge 2015 
yılına ait.Zaman içerisinde TaNg daha kolay pratik ve bi o kadar genede yüksek verimli bir şekilde nasıl olucağını düşünmüş ve bu çizelgeyi ortaya çıkarmış.İnsanlara bunu bir zarar olarak değilde hem maddi+verimsel olarak düşünebiliriz.Söz konusu grower gerçekten çok sağlam internetten birkaç tık yaparak bunu öğrenebilirsin.

Aslında bunu insanlara dayatan gübre şirketleridir "Ne kadar çok gübre o kadar çok sömek" bilincini aşılayan gübre şirketleri bu sayede para kazanıyor.Senin aldığın verim vs onlar için önemli değil para önemli bir kapitalisttende bu beklenir.

Konumuza dönücek olursak 2015 yılından itibaren TaNg dahil belki yüzlerce grow bu çizelge ile yapıldı bunlar için autoflower.net'e bakman yeterli söz konusu site dünyanın en büyüklerinden biridir.

Bloom gübresindeki amaç aslında sömeklenme içindir ama kullandığımız autoflowering genetiklerin toplasan vejatatif aşamaları 20 25 gün arasında sürer sürmez,bu arada bloom gübresindeki azot miktarı grow gübresine oranla daha fazladır.(sensı bloom için geçerli) 

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Advanced Nutrients - Sensi Bloom Part A – NPK 2-4-0[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Advanced Nutrients - Sensi Bloom Part B – NPK 2-4-8[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Kısaca TaNg kendi dalında profesyonel bir grower hem bunu insalara direkt olarak denetme alçaklığını yapmamış kendiside denek olarak 3 bitki kullanmış.Ve halada kullanıyor Growdiaries'ten kontrol edebilirsin veya başka kaynaklardan[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Sonuç olarak bende kullandım bir zararını görmedim ekstra olarak gübreden boğduğumuz bitkiler nefes alıyor.Gübre şirketlerinin aksine TaNg yeterli miktardaki gübreyi bizlere tam olarak açıklıyor.Hem maddi olarakta insanların yüzü gülüyor hemde bitkilerin.Aklında takılan birşey var ise cevaplayabilirim photoflowering için geçerli değildir ve grow micro bloom için birşey diyemicem söz konusu sensı bloom üzerinden gidiyor ama senin için bir bakıcam yorumlara [/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]dumanın bol olsun [/font]

glow

Yeni üye

bu grower ı konunuzu görür görmez araştırmaya başladım ben zaten gübre miktarını minimal düzeylerde korumaya çalışan biriyim hele ki  auto ise şirketlerin öneri değerlerinin çeyreği ile başlayııp yarısını aşmamaya  özen gösteririm o yüzden kendisinin gübre miktarlarını azımsamadım. zaten anladığım kadarıyla bu abimizin mentalitesi piyasadaki gübreler arasından ph değeri düşük ec yi çok artırmıcak olan gübreleri seçip deneyerek maks verim ile en az kafa ağrıtacak besin cetveli oluşturmak.  
yalnız elimdeki bloom hakkında bu bilgilere sahip olmadığım için ne kadar TanG abimiz bu yolu bize göstermiş olsa da mevcut şu anki bitkilere bloomu çiçek görene kadar vermeme kararı aldım biraz düşündükten sonra. bence sensi bloomun  ec değeri bende mevcut olan bloomdan daha düşük. kendisi de o yüzden onu kullanmayı seçmiş başta belirttiğim gibi tahminen. o yüzden sıfırdan başlayacağın bitki için denemek istiyorum bu cetveli ve çok merak ediyorum şimdiden. ama şu dikkatimi çekti sömeklenme için big bud yerine overdrive seçmiş bu adamın bigbud denememiş ihtimali yok bence overdrive-big bud arasında yukardaki bahsettiğim iki bloom arasındaki benzer farklar var o yüzden sömeklenmede bigbud yerine overdrive kullanabilirim ,sipariş etmeyi düşünüyorum. 
sizin bu cetvelle hikayeniz nedir peki? hangi türlerde nasıl hasat miktarları ile karşılaştınız?
 bu arada tekrar teşekkürler cevaplarınız için

R

Ripley'sOG

Guest

Kesinlikle ! 

Elindeki mevcut bloom gübresini şuanki grow ihtiyacında kullan yeni sayfa yeni bir başlangıç yaptığın vakit sensı bloom ile baslayabilirsin.Aslında derdi ec felan değil ama kısaca senin dediklerinde olabilir velakin suraya katılıyorum en az malzeme ile en iyi verim olay budur ancak en az derken tabiki standartın altına inmiyor,
Ben neredeyse 3-4 yıldır bu tekniği biliyorum üzerinde birçok kez  deneme fırsatımda oldu ve hali hazırda önümüzdeki günlerde tekrar kullanıcam nasip olursa ama sana söyle bir sey söylemek isterimki şuan bitkinin bir fotoğrafını çek ve bu taNg çizelgesi ile kullandığın bitkinin fotoğrafını çek emin ol aradaki farkı anlayıp bana dua ediceksin,bu forumdaki dostlarımız burda nasıl bir hazine yattığını bilseler emin ol herkes bunu yapar ! 
Ancak konuyla ilgili daha dikkat çekici planlarım var şu sıralar herşey üst üste geldi ancak en kısa sürede yapmayı düşünüyorum ve son olarak Big bud ve overdrive ayrı kategorideler overdrive bitkinin son haftlarında kullanılır bitki son zamanlarında cıcıklenmeyı yavaslatır ancak overdrive içindeki hormonlar ile bu yavaslamayı hızlandırır bigbud ise sömeklenmenin başından itibaren kullanılır ancak bana kalırsa eğerki bu sistemi kullanıcaksan bigbud yerine bud factor x al 40 günden itibaren kullanmaya başla ve sonra callmagxtrayıda almayı unutma overdrive ise belirtelen miktarlarda kullan emin ol biliyorum ilk zamanlar banada azıcık gübre ile bu iş olurmu diye kendi kendime soruyordum ama yaptıktan sonra farkı anlıyorsun vericeğim paralarım heba olucağını anlıyorsun ben kefilim pişman olmassın! 

dumanın bol olsun

bedortka

Üye

Towel reyizin hatrına yazalım. AN birkaç çayı,enzim bazlı ürünleri ve türkiyede bulunmayan OİM serisi organik gübreleride var ama onun dışındakiler kimyasal. Organik olarak General Organics, Biobizz, Cannanın organik serisi türkiyede bulunuyor. Türkiyede zaten bu iş ile ilgili malzemeleri satan 3-4 site var  bukadar kolaya kaçma. Yazarsan googleye AN carboload satın al zaten dogrudan çıkıyor, aynı şekil bu 3-4 site zaten gübreleri organik diyede kategorize etmiş. Tavsiye konusunuda ripley'e bırakıyorum benim bilgim teori , ripley sana daha iyi yardımcı olur.

R

Ripley'sOG

Guest

bedortka' Alıntı:
Towel reyizin hatrına yazalım. AN birkaç çayı,enzim bazlı ürünleri ve türkiyede bulunmayan OİM serisi organik gübreleride var ama onun dışındakiler kimyasal. Organik olarak General Organics, Biobizz, Cannanın organik serisi türkiyede bulunuyor. Türkiyede zaten bu iş ile ilgili malzemeleri satan 3-4 site var  bukadar kolaya kaçma. Yazarsan googleye AN carboload satın al zaten dogrudan çıkıyor, aynı şekil bu 3-4 site zaten gübreleri organik diyede kategorize etmiş. Tavsiye konusunuda ripley'e bırakıyorum benim bilgim teori , ripley sana daha iyi yardımcı olur.

+1

facalihippie' Alıntı:
kanka bahsettiğin advanced nutrients gübreleri organik mi kimyasal mı? cahilim biraz gübre konularında yeni yeni öğreniyorum ama organik gübre kullanmak istiyorum yardımcı olabilirsen burdan çok kıyak olur.Birde bahsi geçen markanın carboload ve overdrive seçeneklerini bulamadım ayrıca linklersen müthiş olur

Advenced Nutriens;Kimyasal olan gübreside var organik olanda.Organik olarak örnek BLOOM +  GROW

Organik gübrenin aksine sentetik gübreler daha çok verim verirler.Ancak flush yapılmadığı takdirde yapraklarda oluşan kalan besinler içim kalitesini düşeribilir.Flush yapıldığı taktirde bir sorun olmayacak.

CARBOLOAD + OVERDRIVE 

Çizelge dışında gübre kullanıcaksan malesef sana tavsiyem çizelge dışına çıkmaman.Ancak senin bitkin senin hasatın kanka,

Hasatın bol olsun

glow

Yeni üye

facalihippie' Alıntı:
bedortka' Alıntı:

Öncelikle sensin havlu  xD  İlgilendiğin için sağol kanka arama motoruna yazınca çıkıyor biliyorum kalkıp sistem kuran adam bunu yapmaya erinmez herhalde :D arama motorunu bu konularda kullanmıyorum sadece kişisel paranoyam benle alakalı ondan dolayı magic plant le sınırlı kaldı ürünlere ulaşım yelpazem bu yüzden linke ihtiyacım oluyor.Bilgilendirdiğin için sağolasın kanka +1
Ripley' Alıntı:
+1

Advenced Nutriens;Kimyasal olan gübreside var organik olanda.Organik olarak örnek BLOOM +  GROW

Organik gübrenin aksine sentetik gübreler daha çok verim verirler.Ancak flush yapılmadığı takdirde yapraklarda oluşan kalan besinler içim kalitesini düşeribilir.Flush yapıldığı taktirde bir sorun olmayacak.

CARBOLOAD + OVERDRIVE 

Çizelge dışında gübre kullanıcaksan malesef sana tavsiyem çizelge dışına çıkmaman.Ancak senin bitkin senin hasatın kanka,

Hasatın bol olsun

İlk indoor deneyimim o yüzden teknikleri denemek istiyorum aslında. Kararsız kalmıştım sigaranın lezzetini etkiler diye ama flush konusunda haklısın hem flush yapmayı denemiş öğrenmiş olurum.
Önerdiğin çizelgeyi uygulayacam attığın gübrelerle beraber bakalım ilk kimyasal deneyimim olacak.Ben hep outdoor yetiştirdim ellerimle topladığım yarasa gübrelerini,akşamdan kalma şarapları,zibilleri verdim hep  :D  
1ml-2ml olayı entegre etti biraz baya suya ölçekle koklatıyon gübreyi bildiğin alışmam zaman alıcak  :)  
Yanlış anlamadıysam da 1 litre suya 1.5 ml ve 2 ml de hem A ve hemde B den oluyor oda 3 ml ve 4 ml yapıyor. Kaynakçanıda kurcaladım biraz bakalım birkaç hasat sonra gelişince organik gübreleri denerim.
İlgilendiğin için çok teşekkür ederim kanka konu on numara emeğine sağlık

şaraplarla zibillerle falan grow yapıyosan sen üstadsın dostum dsfggjfhhdgsg

Makalive

Yeni üye

bu adam A+B ve Carboload kullanmış sadece değil mi? overdrive yada bigbud kullanmayalım mı?

glow

Yeni üye

Makalive' Alıntı:
bu adam A+B ve Carboload kullanmış sadece değil mi? overdrive yada bigbud kullanmayalım mı?

kanka inan ben de hala kafama oturtmaya çalışıyorum günde 5 dk okuyorum bu konuyu :D  adam overdrive kullanmış. overdrive bitkinin artık son aşamalarında kendini maks verime zorluyor sanırım bu yüzden overdrive ın ana çiçeklenme dönemi gübresi olduğunu sanmıyorum. carboload ın ne halta yaradığı hakkında fikrim yok. işte carboload mı acaba çiçeklenme gübremiz ona ayıkamadım. şayet öyleyse carboload yerine big bud kullanmayı planlıyorum.

mert özmen

Yeni üye

merhabalar hocam. yeni başlıyorum bu toprak gübre seçimi ve coco arasındayım cocoya yönlenmeyi düşünüyorum daha yüksek hasat ve verim alacağım söyleniyor. lakin pek bir bilgim yok bugün sipariş verip içinden çıkan talimatlara uymaya çalışıcam ve gelene kadarda internetten bulabildiğim kadar araştırıcam ama pek detaylı bir kaynak bulamadım türkçe olarak coco için şuan. ne yapmalıyım cocoda, bitkimi toprağa alır almaz gübre vermeye başlamalımıyım. (şuan 8.günü bitkilerin) zaten auto tohum. gübre olarak ne vermeli ne sürede vermeliyim bilmiyorum yardımcı olabilirsen çok memnun olurum :))

R

Ripley'sOG

Guest

Makalive' Alıntı:

Kullanılan besinler;

• Sensı Bloom A&B
  • Carboload
  • Overdrive 
 Ek olarak; (İsteğe bağlı)
  • Voodoo Juice (Kök güçlendirici)
  • Bud Factor X  (Ekstra sömek artırıcı)
45. ve 60. günler arasında ekstra olarak Overdrive adlı gübreyide kullanıyoruz.Bigbud gerekli olsaydı zaten bu listede olurdu.Gereksiz veya yararsız demiyorum ancak şuan gördüğünüz liste zaten kendi başına sizi tatmin edicek gübreler vericektir.Emin olun bunu bende bizzat denedim,deniyorum ve onaylıyorum.Ve şunuda unutmayın asla ama asla FAZLA GÜBRE FAZLA SÖMEK değildir.

glow' Alıntı:
kanka inan ben de hala kafama oturtmaya çalışıyorum günde 5 dk okuyorum bu konuyu :D  adam overdrive kullanmış. overdrive bitkinin artık son aşamalarında kendini maks verime zorluyor sanırım bu yüzden overdrive ın ana çiçeklenme dönemi gübresi olduğunu sanmıyorum. carboload ın ne halta yaradığı hakkında fikrim yok. işte carboload mı acaba çiçeklenme gübremiz ona ayıkamadım. şayet öyleyse carboload yerine big bud kullanmayı planlıyorum.

Carboload; (BUD CANDY adlı üründe carbload içerir kullanımda sorun yoktur)
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Besin solüsyonunuza karbonhidrat eklemenin çarpıcı sonuçlarını açıkça farkedebilirsiniz.Bud Candy’nin içerisindeki çok özel karbonhidrat karışımları  kök bölgesindeki faydalı bakterileri beslerken bitkinin metabolizmasını da doğrudan hızlandırır.Buna ek olarak Bud Candy’nin içerisindeki diğer maddeler köklerin sağlıklı gelişmesini ve strese direnç kazanmasını sağlarken,bitkinin genetik potansiyelini ve aromasını tam olartak ortaya koymasına da olanak tanır.Bud Candy’nin içerisindeki bazı maddeler bitkiye gelişimi için gerekli olan yapı taşlarını doğudan verir ve bitkiniz bu yapıtaşlarını üretmeye çabalamak yerine direkt olarak çiçek oluşturmaya odaklanır ![/font]

Carboload gerçekten parasının hakkını veren F/P bir gübre denenmesi kesinlikle tavsiye edilir.Açıklamadada yazıldığı gibi bitkinin enerji oluşturmak yerine direkt olarak enerjini sağlar ve buda bitkiye ek olarak sömek sağlar.
Overdrive adlı gübre ise bitki son zamanlarında sömekler üzerinde oluşan hantallığı kaldırarak ekstra bir doping etkisi yaratarak hem en olarak büyümeyi hemde boy olarak büyümeyi devam ettirir.
Yukardaki bitkiler ana çiçeklenme gübresi değildir.Ana gübremiz Sensı Bloom adlı gübredir.BigBud içinse overdrive kaldırıp onu kullanmak yanlış olur zaten ek olarak imkanın var ise BudFactor X adlı gübreyi alabilirsin.40 günden itibaren 1ml kullanabilirsin.
Hasatın bol olsun

mert özmen' Alıntı:
merhabalar hocam. yeni başlıyorum bu toprak gübre seçimi ve coco arasındayım cocoya yönlenmeyi düşünüyorum daha yüksek hasat ve verim alacağım söyleniyor. lakin pek bir bilgim yok bugün sipariş verip içinden çıkan talimatlara uymaya çalışıcam ve gelene kadarda internetten bulabildiğim kadar araştırıcam ama pek detaylı bir kaynak bulamadım türkçe olarak coco için şuan. ne yapmalıyım cocoda, bitkimi toprağa alır almaz gübre vermeye başlamalımıyım. (şuan 8.günü bitkilerin) zaten auto tohum. gübre olarak ne vermeli ne sürede vermeliyim bilmiyorum yardımcı olabilirsen çok memnun olurum :))

Sipariş vermediysen ilk growun ise coco ile başlama daha yetiştirdiğin bitkinin tam olarak anotomisini çözmeden hidroya kalkışmak seni stres girdabının içine sokar.Coco toprağa oranla daha çok bakım ve özen ister ekstra coco gübreleri vardır onları kullanmak gerekir ancak sipariş vermediysen ekstra olarak yardımcı olabilirim ancak verdiysen lütfen belirt ona göre ekstra birkaç çift lafım var.Ama bana sorarsan en az 2 grow sonra emin ol bu çizelge ve toprak ile sana söyleyeceğim birkaç genetik ile coco kadar sömekler alabilirsin.

Makalive

Yeni üye

peki budfactor ve voodojuice gübrelerini kaçıncı günlerde kullanmaya başlayacağız onun hakkında bir bildi vermişlermi ve litre başına 1ml değil mi?

glow

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Makalive' Alıntı:

Kullanılan besinler;

• Sensı Bloom A&B
  • Carboload
  • Overdrive 
 Ek olarak; (İsteğe bağlı)
  • Voodoo Juice (Kök güçlendirici)
  • Bud Factor X  (Ekstra sömek artırıcı)
45. ve 60. günler arasında ekstra olarak Overdrive adlı gübreyide kullanıyoruz.Bigbud gerekli olsaydı zaten bu listede olurdu.Gereksiz veya yararsız demiyorum ancak şuan gördüğünüz liste zaten kendi başına sizi tatmin edicek gübreler vericektir.Emin olun bunu bende bizzat denedim,deniyorum ve onaylıyorum.Ve şunuda unutmayın asla ama asla FAZLA GÜBRE FAZLA SÖMEK değildir.

glow' Alıntı:

Carboload; (BUD CANDY adlı üründe carbload içerir kullanımda sorun yoktur)
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Besin solüsyonunuza karbonhidrat eklemenin çarpıcı sonuçlarını açıkça farkedebilirsiniz.Bud Candy’nin içerisindeki çok özel karbonhidrat karışımları  kök bölgesindeki faydalı bakterileri beslerken bitkinin metabolizmasını da doğrudan hızlandırır.Buna ek olarak Bud Candy’nin içerisindeki diğer maddeler köklerin sağlıklı gelişmesini ve strese direnç kazanmasını sağlarken,bitkinin genetik potansiyelini ve aromasını tam olartak ortaya koymasına da olanak tanır.Bud Candy’nin içerisindeki bazı maddeler bitkiye gelişimi için gerekli olan yapı taşlarını doğudan verir ve bitkiniz bu yapıtaşlarını üretmeye çabalamak yerine direkt olarak çiçek oluşturmaya odaklanır ![/font]

Carboload gerçekten parasının hakkını veren F/P bir gübre denenmesi kesinlikle tavsiye edilir.Açıklamadada yazıldığı gibi bitkinin enerji oluşturmak yerine direkt olarak enerjini sağlar ve buda bitkiye ek olarak sömek sağlar.
Overdrive adlı gübre ise bitki son zamanlarında sömekler üzerinde oluşan hantallığı kaldırarak ekstra bir doping etkisi yaratarak hem en olarak büyümeyi hemde boy olarak büyümeyi devam ettirir.
Yukardaki bitkiler ana çiçeklenme gübresi değildir.Ana gübremiz Sensı Bloom adlı gübredir.BigBud içinse overdrive kaldırıp onu kullanmak yanlış olur zaten ek olarak imkanın var ise BudFactor X adlı gübreyi alabilirsin.40 günden itibaren 1ml kullanabilirsin.
Hasatın bol olsun

mert özmen' Alıntı:

Sipariş vermediysen ilk growun ise coco ile başlama daha yetiştirdiğin bitkinin tam olarak anotomisini çözmeden hidroya kalkışmak seni stres girdabının içine sokar.Coco toprağa oranla daha çok bakım ve özen ister ekstra coco gübreleri vardır onları kullanmak gerekir ancak sipariş vermediysen ekstra olarak yardımcı olabilirim ancak verdiysen lütfen belirt ona göre ekstra birkaç çift lafım var.Ama bana sorarsan en az 2 grow sonra emin ol bu çizelge ve toprak ile sana söyleyeceğim birkaç genetik ile coco kadar sömekler alabilirsin.

kankam çok teşekkürler, yorumların adeta kutuplara vuran güneş gibi bizleri ısıtıyor :)   benim big bud takıntım şundan kaynaklı kanka elimde var ucuza almıştım bozulmadan kullanıp bitirmek istiyorum allah var iş yapıyor kötü bi gübre değil başarılı da buluyorum. bu adamın bu cetvelde onu barındırmamasının nedeni ppm'i olablir(dicem de budx factorde kuvvetli bi gübre) o ayrı konu neyse. kısacası big bud ı bitirmeden yeni gübre almak istemiyorum.  bundan dolayı  bud x factor yerine big bud kullanmam da sakınca olur mu sence

R

Ripley'sOG

Guest

Makalive' Alıntı:
peki budfactor ve voodojuice gübrelerini kaçıncı günlerde kullanmaya başlayacağız onun hakkında bir bildi vermişlermi ve litre başına 1ml değil mi?

Voodoo juice ilk iki hafta ve sonra someklenme başladığı (calyxten ilk pistiller çıkar çıkmaz) an iki hafta devam edilir sonra kesilir.Kullanimi 1ml/1litre

Bud factor x ise 40.günden itibaren 1ml/1litre olarak verebilirsin.

hasatin bol olsun

glow' Alıntı:
kankam çok teşekkürler, yorumların adeta kutuplara vuran güneş gibi bizleri ısıtıyor :)   benim big bud takıntım şundan kaynaklı kanka elimde var ucuza almıştım bozulmadan kullanıp bitirmek istiyorum allah var iş yapıyor kötü bi gübre değil başarılı da buluyorum. bu adamın bu cetvelde onu barındırmamasının nedeni ppm'i olablir(dicem de budx factorde kuvvetli bi gübre) o ayrı konu neyse. kısacası big bud ı bitirmeden yeni gübre almak istemiyorum.  bundan dolayı  bud x factor yerine big bud kullanmam da sakınca olur mu sence

Çok teşekkür ederim kanka,

Elinde ne varsa onu kullana bilirsin sorun yok bignud var ise onla yoluna devam et no problem!

40.günden itibaren 1ml/1litre olarak verebilirsin.ama duruma göre artırıp indire bilirsin bitkini tepkisine göre ve son olarak internete şunu yazmanı rica ediyorum advenced nutriens feeding schule yazip bigbud in över drive ile kullanılıp kullanılmadığına bakarmisin?

hasatin bol olsun

Makalive

Yeni üye

kanka son bir sorum olacak bu bahsini ettiğin grower günde kaç saat ışık veriyor acaba?

R

Ripley'sOG

Guest

Makalive' Alıntı:
kanka son bir sorum olacak bu bahsini ettiğin grower günde kaç saat ışık veriyor acaba?

20/4 veya 18/6 arasında geçiş yapabilir ama genelde 20/4.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A anarkokapital:
    **** **** ***** ********** **** *** ****** *** *** **** ****** * **** ***** ****** hahahaha hahahaha ********* **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    **** ****** hahahaha** *****
  • D DrNewMember:
  • A anarkokapital:
  • D DrNewMember:
    hahahaha *** ********
  • B Bacardi:
  • A anarkokapital:
    ** ** ****** hahahaha* ******* ****** ****** ******* ******** ******* hahahaha** ********** ** ******** ******** ******* **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    ********** ****** ****** ***** ******* ******* ***** ******** hahahaha ** ****** *** ***** ****** **
  • kkush kkush:
    *** ******* ********** **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
    *** ********* **
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital: