Kolay Autoflowering Beslenme Takvim Çizelgesi

• Konbuyu başlatan Ripley'sOG
  • Başlangıç tarihi

Konunun size faydası oldumu ?

• EVET

Kullanılan: 362 95.8%
  • HAYIR

Kullanılan: 16 4.2%

• Kullanılan toplam oy
    378
Rıpley kanka sensı Bloom AB 15 günden itibaren hasada 2 hafta kalana kadar veriyoruz değil mi doğru mu anladım

mert özmen

Yeni üye
Cvp: Kolay Autoflowering Beslenme Takvim Çizelgesi

Ripley' Alıntı:
mert özmen' Alıntı:
merhabalar hocam. yeni başlıyorum bu toprak gübre seçimi ve coco arasındayım cocoya yönlenmeyi düşünüyorum daha yüksek hasat ve verim alacağım söyleniyor. lakin pek bir bilgim yok bugün sipariş verip içinden çıkan talimatlara uymaya çalışıcam ve gelene kadarda internetten bulabildiğim kadar araştırıcam ama pek detaylı bir kaynak bulamadım türkçe olarak coco için şuan. ne yapmalıyım cocoda, bitkimi toprağa alır almaz gübre vermeye başlamalımıyım. (şuan 8.günü bitkilerin) zaten auto tohum. gübre olarak ne vermeli ne sürede vermeliyim bilmiyorum yardımcı olabilirsen çok memnun olurum .)

****** yazmayı atlamışım, malesef enn az önümüzdeki 6 aylık süreçteki tek hasadım olma mecburiyeti içinde olduğum bir durumdayım. buyüzden bu ilk hasadımı çok önemsiyorum en yüksek kalite ve verimde olmasına takıyorum önemsiyorum bunu en az 6 ay civarı içmeyi planlıyorum 3 köküm var .)

Sipariş vermediysen ilk growun ise coco ile başlama daha yetiştirdiğin bitkinin tam olarak anotomisini çözmeden hidroya kalkışmak seni stres girdabının içine sokar.Coco toprağa oranla daha çok bakım ve özen ister ekstra coco gübreleri vardır onları kullanmak gerekir ancak sipariş vermediysen ekstra olarak yardımcı olabilirim ancak verdiysen lütfen belirt ona göre ekstra birkaç çift lafım var.Ama bana sorarsan en az 2 grow sonra emin ol bu çizelge ve toprak ile sana söyleyeceğim birkaç genetik ile coco kadar sömekler alabilirsin.

Selamlar ustadım, burayı ve bu yorumunu unuttuğum için pişmanım, lakin yapacak birşey yok yine şuan güzel bir hasadım olacak ve zarar da ise neresinden dönersek kâr ::)  bu paylaşımdaki tüm yorumları okuyup ihtiyacım olan bilgileri aldım alabildiğim kadar. şimdi sana durumumu açıklayıp senden bir tavsiye rica edicem .)

hocam benim ilk grow, ve coco yu aldım %60-65 coco %35 40 perlit ve bunu yüzdeden ayrı yazdım ama %2,3,5 arası torf toprak kullandım. ilk 1 ayım zaten maddi yetersizlikle ışıksız, nemsiz, havasız, gübresiz geçti güneşle ve tek bir clf idare ile. 
şimdi, benim bitkim arkadaşın kendi ürettiği bir genetik, jack herrer X super lemon haze neslinin X dark devil üretimi yanılmıyorsam.. 3 ayda yetişiyor dedi kendisi bir başkası 80 85 gün dedi buna. bu çiçek sıcakta direk stres yapıyor 22 derece istiyor. dediğim gibi durum yetersizdi havalandırma sistemimde yetersiz kaldı kartonlardan kurduğum 2x2 kabin 33 derecede idi genelde.. şu arada 30 larda.
600w çin malı olmayan bir hps, nem cihazı ve 75w yerde fanım var, 69. gündeyim. çiçeklenmeye başlarken 5 gün susuz ve ışıksız kaldı günde 1,2 saat güneş onun dışında gün ışığı aldı ve boyları 2 katına çıktı. 24 saat veriyordum ışığı aldığımdan beri şuan 20/4 e çektim.
gübrelerim sensii coco bloom AB, B-52, gerektiğinde cal mag, ve 2 gün önce başlayıp geri bıraktığım overdrive..
( kullanmayı yeni kestiğim haftada bir vereceğim 2 tane köksuyu, 1i cannazym, diğerini bilmiyorum ama çok aşırı sağlammış damla damla veriyorum)
şimdi sana birkaç sorum var .)

1, ben şuanda hergün 4 litre sıvı veriyorum (1gün su, 1 gün gübre, 1 gün su ,1gün gübre). bunda gübreleri 4 ml diyorsa 4 2ml diyorsa 2 verdim. bu tabloya göree, yarısı kadar yetiyor lakin her sulamada gübre verildiğinde.. ben 2 günde bir gübre verip 2günre arası su veriyorum bu durumda ürünlerin üzerinde yazan oranları vermem doğrumu böyle devam ediyimmi..

bu arada bitkim görünüş olarak 1 ayı var lakin sıcaklık, arada bekleme ve veg dönemdeki yetersizlikler sebepleriyle stresler birleşti ve growumu sürekli takip eden pro bir arkadaşım bu görünüşün yanıltıcı olduğunu ve hasadıma 3 haftadan fazla zaman olmadığını düşündüğünü söylüyor daha kısa bile olabilir diyor ki haklı gibime geliyo kendiside iyidir ::) bu durumda sömeklerim cılız gidiyor durum böyleyse.. overdrive ı kesme kararım buyüzden, 1 hafta içinde overdrive a başlayana kadar sömekleri genişletip şişirmek için elimden geleni yapacağım bu konuda bir tavsiyen varmıdır? 2

ayrıca belirtiyim bugün sulama yaptım(overdriveda biraz fazla su almıştı bu sefer 2 günde kurudu yeni suladım) bu sulamada birilerinden öğrendiklerim üzerine yumurta sarısı kırdım toprağa, kabuğunuda bıraktım toprakta, ve kaliteli markada keçi boynuzu özü aldım 12 litre suda 110 ml civarı koydum.. (aslında çiçeklerime 3virgül4 litre su tam geliyor gerisi sızıyordu ama geçen seferki overdrive ı biraz akıtmak istedim kalmışsa diye) lakin ilginçtir, 4,5 gün önce ilkkez 4 litre verdiğimde epey bir suyu yerden temizlemek zorunda kalmıştım bayağı fazla gelmişti, bu sefer yere daha az su sızması bir yana, yine gayette su sızmasına rağmen, sızan su 2 dk içinde saksıya geri döndü. bu karışımı nasıl sevmişler ise sanki zorla geri içlerine çektiler ::D ki suya aniden yüklenmedim yavaş yavaş ve 1 dk aralıkla 2şer litre olarak 4 litre verdim yani sızması gerektiği için sızmıştı sanıyorum :D

neyse 3. sorum, şuan sömekleri şişirmek, sıcaklık stresini ve eksiklerini düzeltmek adına uğraşıyorum. hava giriş çıkışındaki 12v pc fanlarına pil alacağım bugün (durumum yeni düzeldi şuan imkanım var) birde, çok iyi zamanlama olmasada, görünüş olarak bakıldığında hasada henüz 1 aydan fazla var göstermesine rağmen, 2,3 hafta içinde hasat zamanının gelebileceğine ihtimal verdiğim ve sömekler cılız olduğu için şuan sömekleri şişirmeyi çok önemsiyorum overdrive tekrar başlamadan önceki bir haftamda ve over ı kullanırken. durumumda bugün düzeldi şu gübreleri almayı düşünüyorum bunlara onay verirmisin sence iyimi yaparım, ve eklemek, çıkarmak istediğim gübreler varmıdır belirtirmisin:  
budcandy
bud factor x
nirvana
ve flush için flawless finish.

4. ve son sorum ustadım senide epey yoruyorum farkındayım kusura bakma : )  <3  
bahsettiğim pro arkadaş zaman içinde kendi periyodunu oluşturmuş ve banada tavsiye etti öyle yapacağım planım bu şekilde lakin seninde fikrini almak isterim;

olay şu; son flushtan 1 hafta öncesindede bir flush atıp, ardından 2 flush ın arasındaki 1 haftada gübrelere aşırı yüklenmek. ( 4 yerine 12 veriyor kendisi) bu bombardıman sonrasındada normal düzende imiş gibi flushla devam edip 1 haftada suyunu verip son 3 gün karanlığıyla beraber hasat için kesmek. bunun için fikrin nedir acaba öğrenebilirmiyim. eğer böyle birşey hiç duymamışsan ve kafana yatmıyor ise bunu cevaplamadan önce mantığını kafanda bir düşünüp olurunu olmazını sana göre yazarsan hoşuma gider tabiiki nasıl istersen öyle cevaplarsın orası senin bileceğin iş .)

birde bilgilendiriyim 1 aydır her su ve gübre verişimde limon sıkarak ph ı 6.4 ila 5.6 arasına çekmekteyim yine arkadaşın öneri ve yılalrdır tecrübesi üzerine sıkıntısız uyguladığı işlem üzerine ve bendede gayet iyi gitmekte şahsi gözlemime göre :)  

2 gün önce çektiğim fotolarla çiçekler şunlar, ve zombi diye isimlendirdiğim çiçek yavruyken koptu diktim geri hortladı durduu durduuu aniden gelişip yetişti diğerlerine ve şuan diğerlerini geçti, stresleri daha az yaşıyor ve boyuda 15 cm kadar daha uzun, çok sağlam geliyor : D : )

https://imgur.com/a/0InX7HL

sağdaki lst mağduru 1

ortadaki normal baktığım kral 2 

soldaki zombikush 3

1 lst mağduru; https://imgur.com/a/hiCyLca 

2 kral ;
https://imgur.com/a/CbKqdZ0 

3 şampiyon zombi ;
https://imgur.com/a/QRjNpNh 
[nedense burda linkler ctrl+a yapıldığında görünüyor sadece enazından bende böyle]

(karbon filtrem yok koku için ve karbondioksit için su, şeker ve toz maya karışı yapıp kabinin içinde bekletiyorum) 
(ışıkla aralarında genelde 45 cm vardı 65-70 e çektim zombi için 55)

[şöyle birşey varki, çiçeklenmeye sanıyorum ki enn en az 20 gün önce girdi tam takip edemedim ama 20den fazla... sömek gelişimide çok yavaş görünüyor bu akşamda bir resim atarım 2 gün öncesiyle kıyaslarız]

bilgi ve tecrübede çok güvenmekte olduğum için seni yoracak ve cevaplarınla kafamı rahatlatacağını umduğum ve çiçeklerime dair heerrşeyi.. yığın halinde sundum kusuruma bakma ustadım sevgilerle saygılarla çiçeklerin bol olsun birde ışık ve sevgiyle  420 <3 : )

mrtbsmc

Yeni üye
Merhaba  
Sadece maxibloom granül gübre ile yetiştirenler var çok sayıda insan memnunlar..1 galon suya 7 gram bitkiyi tam kuvvette besleme için kullanıyorlar..ek besine gerek yok sadece ro suyu kullananlar cal_mag takviyesi yapıyorlar şart olmasada sonlarda overdrive vb. Besin kullananlar var ama şart değil kısaca 1 kg maxibloom besin 150 tl civarı en hesaplı ıvır zıvır olmadan kafa karışmadan çok iyi bir şekilde verim almak mümkün..
Konuyu incelemek isteyenler
K.i.s.s. Methot diye aratıp bakabilir.

Sanırım en kolay besleme bu yöntem ile

R

Ripley'sOG

Guest
  1. Bitkinin tepkisinde bir sorun yoksa yani aşırı beslenme yoksa evet ayni oranlarda devam et.
  2. Gubreleri alabilirsin 
  3. Buyuk kumar 

mert özmen

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
  1. Bitkinin tepkisinde bir sorun yoksa yani aşırı beslenme yoksa evet ayni oranlarda devam et.
  2. Gubreleri alabilirsin 
  3. Buyuk kumar 

sağolasın ustad, madem kumar, o halde işlemi litrede 12 ml yerine 6 yaparım 4ten 6 ya çıkmış olur veya 5 yaparı. flushtan önceki haftada tam bir flush atmam 1,2 litre fazla su veririm 1 gün geç kurur  ::)3

Saltoa

YÖNETİCİ

merhaba ripley ustad
Yazilarini okuyorum ve esinlerek birseyler yapmaya  calisiyorum

Dedigin gibi bu advancedin bu 3 gubreyi aldim . 
Overdrive sensi bloom a b ve uzerinde cicek olan  carboload gubrelerim
7.5 litre saksim var 
Ilk defa yetistirecegim auto tohumum
Sulamasani ilk gunden itibaren nasil yapicagim
1 litre su olarak ornek vermisin yani hep 1 litre suya bu belirtilen miktarlardami koyacagim yoksa her gubre icin ayri 1 litre sumu koyacagin tesekkurler

harmankeke06

Yeni üye
Bloom A-B, Overdrive, Voodo Juice ve Bud Candy aldım(içinde carboload varmış) şuan 10.günündeler voodoyu sürekli mi kullanıcam 1ml şeklinde?

r3b3l

Yeni üye
Ripley başkan günlük sulama mı yoksa toprak kurudukça mı veriyorsun bu takvimde.kafayı kırdım bildiğim yönteme göre baya iyi hasat vermiş deneyecem :)

R

Ripley'sOG

Guest
harmankeke06' Alıntı:
Bloom A-B, Overdrive, Voodo Juice ve Bud Candy aldım(içinde carboload varmış) şuan 10.günündeler voodoyu sürekli mi kullanıcam 1ml şeklinde?

Sürekli değil sadece ilk 2 hafta.

r3b3l' Alıntı:
Ripley başkan günlük sulama mı yoksa toprak kurudukça mı veriyorsun bu takvimde.kafayı kırdım bildiğim yönteme göre baya iyi hasat vermiş deneyecem :)

Olay elbette toprak kurudukça lakin kilit noktası her sulamada belirtilen miktarda gübre.Yani her sulama gübreli olucak.

Greendream35

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
hocam şimdi şöyle ben auto outdoor deniyorum. elimdeki mevcut gübreler normal grow bloom micro seti, big bud be b52 . lakin ben daha önce yabancı forumlarda da bu forumda da bloom gübresinin autolarda çiçeklenmeden önce verilmesinin hata olduğuna dair yorumlar okudum kendim de şuan o arkadaşların tecrübelerine göre hareket ediyorum çiçeklenmeye kadar  bloom vermiyorum ama sizin paylaşımınızdaki cetvelde 10. gün sonunda direk bloom başlanmış. bunun sebebi normal bloom gübre olmaması mı yani ph perfect serisi olmasından dolayı mı yani bu serinin bitkiyi yakma olasılığı daha düşük kanısına varabilir miyiz burdan o yüzden mi bu kadar rahat verilebiliyor?

Öncelikle doğru bir kanıdasın ancak sana şöyle izah edeyim,

Bu linke tıkla TIKLA ve ordaki gübre besinlerinin içinde sömeklenmeye kadar grow gübresi kullanıldığını görüceksin.Ancak o gördüğün çizelge bundan 5 sene öncesine ait yani 2013 ancak benim verdiğim çizelge 2015 
yılına ait.Zaman içerisinde TaNg daha kolay pratik ve bi o kadar genede yüksek verimli bir şekilde nasıl olucağını düşünmüş ve bu çizelgeyi ortaya çıkarmış.İnsanlara bunu bir zarar olarak değilde hem maddi+verimsel olarak düşünebiliriz.Söz konusu grower gerçekten çok sağlam internetten birkaç tık yaparak bunu öğrenebilirsin.

Aslında bunu insanlara dayatan gübre şirketleridir "Ne kadar çok gübre o kadar çok sömek" bilincini aşılayan gübre şirketleri bu sayede para kazanıyor.Senin aldığın verim vs onlar için önemli değil para önemli bir kapitalisttende bu beklenir.

Konumuza dönücek olursak 2015 yılından itibaren TaNg dahil belki yüzlerce grow bu çizelge ile yapıldı bunlar için autoflower.net'e bakman yeterli söz konusu site dünyanın en büyüklerinden biridir.

Bloom gübresindeki amaç aslında sömeklenme içindir ama kullandığımız autoflowering genetiklerin toplasan vejatatif aşamaları 20 25 gün arasında sürer sürmez,bu arada bloom gübresindeki azot miktarı grow gübresine oranla daha fazladır.(sensı bloom için geçerli) 

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Advanced Nutrients - bitcoin Bloom Part A – NPK 2-4-0[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Advanced Nutrients - bitcoin Bloom Part B – NPK 2-4-8[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Kısaca TaNg kendi dalında profesyonel bir grower hem bunu insalara direkt olarak denetme alçaklığını yapmamış kendiside denek olarak 3 bitki kullanmış.Ve halada kullanıyor Growdiaries'ten kontrol edebilirsin veya başka kaynaklardan[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Sonuç olarak bende kullandım bir zararını görmedim ekstra olarak gübreden boğduğumuz bitkiler nefes alıyor.Gübre şirketlerinin aksine TaNg yeterli miktardaki gübreyi bizlere tam olarak açıklıyor.Hem maddi olarakta insanların yüzü gülüyor hemde bitkilerin.Aklında takılan birşey var ise cevaplayabilirim photoflowering için geçerli değildir ve grow micro bloom için birşey diyemicem söz konusu sensı bloom üzerinden gidiyor ama senin için bir bakıcam yorumlara [/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]dumanın bol olsun [/font]

R

Ripley'sOG

Guest
Night guy' Alıntı:
Big bud gübresini kullanacağım litrede kaç ml önerirsin ve kaçıncı günden itibaren başlamalıyım

• Litre/2ml
  • Bloomdan itibaren başlayabilirsin tek başına ise.

Ripley' Alıntı:
Night guy' Alıntı:
Big bud gübresini kullanacağım litrede kaç ml önerirsin ve kaçıncı günden itibaren başlamalıyım

• Litre/2ml
  • Bloomdan itibaren başlayabilirsin tek başına ise.

Kanka Tanqın çizelgesini uyguluyorum tam olarak anlatmak gerekirse şöyle, sensi Bloom AB carboload b52 overdrıve calmagxtra ve bıg bud var bıg bud bloomdan itibaren son haftaya kadar litrede 1 ml vermeli miyim  bıg budu carboload ve overdrıve ile birlikte kullanmam beni sıkıntıya sokar mı

R

Ripley'sOG

Guest
  • Overdrive kullanmaya başladığın vakit  bitkinin Bigbud ile ilişkini kesersin.
  • Ml oranı ise aynı diğer ürünler gibi 1 ml devam et.Ancak bitkinin tepkisine göre azaltılıp çoğaltıla bilir.

R

Ripley'sOG

Guest
Matt' Alıntı:
50.gunundeki ww autolarim
Tamamen cizelgeye sadık kalınarak bakıldı.

https://ibb.co/cvGLMy
https://ibb.co/cvtBTd
https://ibb.co/ksCXZJ
https://ibb.co/kpRsZJ

Burda bitkinin alt yapraklarının bir iki tanesinin resmi var, ışık alamayan yapraklardir diyerek panik yapmıyorum.

https://ibb.co/femWTd

Adeta "Fantastik" duruyor biktilerin ilk grow için.Yaprakların ben burdayım diyor,sömeklerinde ondan kalır yani yok.Durumları gerçekten güzel uyudukları için biraz salmışlar ama ilk ışık ile canlanır,klorofil yapıları daha da göze gelir.Sarı yaprak için fazla dert etme bloom dönemi olur böyle ve dediğin gibi alt sucker kısımlar pekte takılıcak bir durum söz konusu değil.Şuan gelişme aşamasında hala budlar zaman ilerledikçe dahada kilo almaya başlayacak o güzel kokulu tepe sömeğin önünde adeta diz çökecek ! +1

Hasatın bol olsun

edit:"[font="Open Sans", sans-serif]Bugün için izin verilenden fazla rep puanı verdiniz."  yarına kaldın my friend[/font]

Horozkent

Yeni üye
merhabalar 
45. Günündeki kızım
 northen lights auto
27 lt airpot saksı
Vp 300 led
24 saat ışık 
3 gün aralıklar ile suluyorum. Şimdiye kadar çizelgeye bağlı kalmaya çalıştım. Overdrive hiç kullanmadım daha. Fikir ve tavsiyelerinize açığım.
https://imgur.com/gallery/gMjDTPh

Harvest

Yeni üye

Üstad merhaba,
TaNgs senin paylaştığın beslenme çizelgesine  ekte ki malzemeyi de  eklemiş.50-55 günden sonra başlıyor kullanmaya(Auto için) kendi ifadesi ile bu olmadan artık bitki büyütmeyeceğini söylüyor.
Kimyasal içeriği de ekte sence bunu neden ekleme ihtiyacı duydu ve benzer malzeme örneğin AN için nedir?
Hasatın'da dumanında bol olsun kardeşim.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    56.7 KB · Görüntüleme: 289
  • Ekran Alıntısı1.JPG
    Ekran Alıntısı1.JPG
    36.4 KB · Görüntüleme: 238

Harvest' Alıntı:
Üstad merhaba,
TaNgs senin paylaştığın beslenme çizelgesine  ekte ki malzemeyi de  eklemiş.50-55 günden sonra başlıyor kullanmaya(Auto için) kendi ifadesi ile bu olmadan artık bitki büyütmeyeceğini söylüyor.
Kimyasal içeriği de ekte sence bunu neden ekleme ihtiyacı duydu ve benzer malzeme örneğin AN için nedir?

Kök gelişimi açısından birebir. Gerçekten bitkinin strese girmeden ömrünü tamamlaması için gerekli bir şey  Yorum takip +1

R

Ripley'sOG

Guest
Horozkent' Alıntı:
merhabalar 
45. Günündeki kızım
 northen lights auto
27 lt airpot saksı
Vp 300 led
24 saat ışık 
3 gün aralıklar ile suluyorum. Şimdiye kadar çizelgeye bağlı kalmaya çalıştım. Overdrive hiç kullanmadım daha. Fikir ve tavsiyelerinize açığım.
https://imgur.com/gallery/gMjDTPh

Overdrive için erken bitkinin genel durumu gerçekten güzel etkileyici bir bud yapısı var.Fikir verilicek bir yanı yok sadece övgü ile söz edilebilir.

Hasatin bol  olsun  

Harvest' Alıntı:
Üstad merhaba,
TaNgs  senin paylaştığın beslenme çizelgesine  ekte ki malzemeyi de  eklemiş.50-55 günden sonra başlıyor kullanmaya(Auto için) kendi ifadesi ile bu olmadan artık bitki büyütmeyeceğini söylüyor.

Konuya dikkatli okursan belirtmiştim ve kullandığı sadece gualokong  tatlandırıcı bir nevi gualakong adi altinda guanonun  melası gibi düşün.Advenced nutriens için karşılığı Bud candy diyebiliriz ama doğal ile sentetik bir olmaz diyerekten fark olucaktir tad bakımından ama bunu düşünmeye gerek yok bir çok growshopta satılıyor bu ürün.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • C clackster:
  • A ax-b:
    ******* ***** ********** *** *** **
  • A ax-b:
  • C clackster:
  • C clackster:
    **** *** ***** ******** ** ***** ***** ***** **
  • C clackster:
    *** ********** ********* ****** ****** ***** ****** ******* ** hahahaha
  • A ax-b:
    ** ******* * ********* hahahaha** *** ******* **********
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    hahahaha*** **** *** **** ***** hahahaha **** **
  • A ax-b:
    hahahaha** hahahaha***** ****** ******* *** ***** ******** ** ***** ***** ***** **
  • C clackster:
    hahahahahahahaha **** ***** *****
  • C clackster:
    *** ****** ** hahahahahahahaha***
  • A ax-b:
    **** ********* hahahaha ******* *** *** **** ** **** ******** ******** hahahaha ****** hahahaha
  • C clackster:
  • A ax-b:
  • C clackster:
  • A ax-b:
  • C clackster:
  • C clackster:
  • C clackster:
    *** ***** hahahaha** ****** ** **** ****** *****
  • A ax-b:
    ******* ********* ****** **** hahahaha* * *** ******* ***
  • A ax-b:
    ******* ** ********* hahahaha* **** hahahaha ** ******* ******** **********
  • A active661:
  • C clackster:
  • C clackster:
    ******* ** ********* hahahaha* **** hahahaha ** ******* ******** ********** **** ****** *******
    C clackster: ******* ** ********* hahahaha* **** hahahaha ** ******* ******** ********** **** ******...