Kolay Autoflowering Beslenme Takvim Çizelgesi

• Konbuyu başlatan Ripley'sOG
  • Başlangıç tarihi

Konunun size faydası oldumu ?

• EVET

Kullanılan: 362 95.8%
  • HAYIR

Kullanılan: 16 4.2%

• Kullanılan toplam oy
    378

Makalive

Yeni üye
RE: KOLAY AUTOFLOWERING BESLENME TAKVİM ÇİZELGESİ

kardeşim Advanced Nutridents'in sitesinde Sensii A&B litre başına toplam 8ml koy diyor ve carboload ilk haftadan itibaren kullanılmalı ve onada litre başına 2ml diyor ne diyorsun? google'a an carboload yada an sensi bloom ab yazıp ilk çıkana tıklayıp sayfanın en altına bakabilirsin

R

Ripley'sOG

Guest
Cvp: KOLAY AUTOFLOWERING BESLENME TAKVİM ÇİZELGESİ

Makalive' Alıntı:
kardeşim Advanced Nutridents'in sitesinde Sensii A&B litre başına toplam 8ml koy diyor ve carboload ilk haftadan itibaren kullanılmalı ve onada litre başına 2ml diyor ne diyorsun? google'a an carboload yada an bitcoin bloom ab yazıp ilk çıkana tıklayıp sayfanın en altına bakabilirsin

Köstek olma destek ol anlamadan yazma olma son pişman.

R

Ripley'sOG

Guest
RE: KOLAY AUTOFLOWERING BESLENME TAKVİM ÇİZELGESİ

1. Sulama periyodu gun bazında ziyade toprağın kuruması ile alakalı bir durum.Ancak kurumasını hızlandırmak için %20 coco+%30 perlit ve light mix ile sağlam bir drenaj ve bol bol o2 sağlayan bir soil mix elde edersin.
  2. Indoor,outdoor veya hps,led farketmez isik sistemin imkan dahilinde Her sey olabilir.
  3. Besin listene voodoo juice,piranha ve bud factor x ekleyebilirsen iyi olur olmaz ise bu program böylede kafi 
isin rast gitsin

R

Ripley'sOG

Guest
  1. Ponza tasi nedir bilemiyorum ancak süngerimsi bir tarzda ve su tutmuyor ise kullanabilirsin.(Perlit su alır ancak tekrar birakir bazen nemli kalir) 
  2. Hiç problem değil böylede ucuz ve ek hasatlar alırsın.Cok gubre ile Somek gelmiyor zaten bilgine 
isin rast gitsin

BabyGrow

Yeni üye
vodoo juice için 10-25. günler litreye 1ml , 40-55. günler litre 1 ml  kullanımı doğru mudur ?

R

Ripley'sOG

Guest
Kök güçlendirici tarzi gubreler kendi çizelgesine uygun olarak verilir.Ilk iki hafta ve bloomun ilk 2 haftası verebilirsin.10.günden itibaren npk bazlı gübrelere başlanır.

esrarın bol olsun

BabyGrow

Yeni üye
Cvp: Kolay Autoflowering Beslenme Takvim Çizelgesi

Ripley' Alıntı:
Kök güçlendirici tarzi gubreler kendi çizelgesine uygun olarak verilir.Ilk iki hafta ve bloomun ilk 2 haftası verebilirsin.10.günden itibaren npk bazlı gübrelere başlanır.

esrarın bol olsun

Bugün toprağa alma durmun olduğu için tam olarak anlamak istiyorum. 10. günden itibaren npk bazlı gübrelere başlanır diye belirtmenden anladığım kadarıyla toprağa ilk ekildiği günden itibaren kök güçlendirici veriliyor, 10. günü beklemeden. Eğer doğru anladıysam çatlayan tohumu toprağa aldığımdaki sulamada mı yoksa filizlendikten sonraki ilk sulamada mı vermem doğru olur?

R

Ripley'sOG

Guest
Kök güçlendiriciler ilk günden itibaren verilir.Topraga aldiktan sonra verenilirsin tabi filiz bas vermesini bekleyedebilirsin veya beklemeyebilirsin kullanilmasinda mahzur yok ama ben topraktan bas vermesini beklerim.

R

Ripley'sOG

Guest

skazerb' Alıntı:
All mix toprakda gübre kullanmalı mıyız ?

Fide döneminde allmix kullanilmaz !

Fakat bitki büyük ise 15-20 gün süresince kullanilmaz ama bitkiyi son günler izlemek gerek ihtiyaç var mi yokmu diye zaten o sana derdini anlatacaktır.

isin rast gitsin

Harvest

Yeni üye

Merhaba Ripley üstad,

Verdiğin bu çizelgeyi uygulayacağım.Ancak bir yazıda Bloom gübreyi 6. haftaya kadar verilmemesi gerektiği hasatın azaldığı vurgulanmış.
Sen bu çizelgeyi uyguladın mı?
Sonuç nasıl oldu?
Üstte ki yoruma ne diyorsun?
HAsatın bol olsun..

Harvest

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
glow' Alıntı:
hocam şimdi şöyle ben auto outdoor deniyorum. elimdeki mevcut gübreler normal grow bloom micro seti, big bud be b52 . lakin ben daha önce yabancı forumlarda da bu forumda da bloom gübresinin autolarda çiçeklenmeden önce verilmesinin hata olduğuna dair yorumlar okudum kendim de şuan o arkadaşların tecrübelerine göre hareket ediyorum çiçeklenmeye kadar  bloom vermiyorum ama sizin paylaşımınızdaki cetvelde 10. gün sonunda direk bloom başlanmış. bunun sebebi normal bloom gübre olmaması mı yani ph perfect serisi olmasından dolayı mı yani bu serinin bitkiyi yakma olasılığı daha düşük kanısına varabilir miyiz burdan o yüzden mi bu kadar rahat verilebiliyor?

Öncelikle doğru bir kanıdasın ancak sana şöyle izah edeyim,

Bu linke tıkla TIKLA ve ordaki gübre besinlerinin içinde sömeklenmeye kadar grow gübresi kullanıldığını görüceksin.Ancak o gördüğün çizelge bundan 5 sene öncesine ait yani 2013 ancak benim verdiğim çizelge 2015 
yılına ait.Zaman içerisinde TaNg daha kolay pratik ve bi o kadar genede yüksek verimli bir şekilde nasıl olucağını düşünmüş ve bu çizelgeyi ortaya çıkarmış.İnsanlara bunu bir zarar olarak değilde hem maddi+verimsel olarak düşünebiliriz.Söz konusu grower gerçekten çok sağlam internetten birkaç tık yaparak bunu öğrenebilirsin.

Aslında bunu insanlara dayatan gübre şirketleridir "Ne kadar çok gübre o kadar çok sömek" bilincini aşılayan gübre şirketleri bu sayede para kazanıyor.Senin aldığın verim vs onlar için önemli değil para önemli bir kapitalisttende bu beklenir.

Konumuza dönücek olursak 2015 yılından itibaren TaNg dahil belki yüzlerce grow bu çizelge ile yapıldı bunlar için autoflower.net'e bakman yeterli söz konusu site dünyanın en büyüklerinden biridir.

Bloom gübresindeki amaç aslında sömeklenme içindir ama kullandığımız autoflowering genetiklerin toplasan vejatatif aşamaları 20 25 gün arasında sürer sürmez,bu arada bloom gübresindeki azot miktarı grow gübresine oranla daha fazladır.(sensı bloom için geçerli) 

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Advanced Nutrients - bitcoin Bloom Part A – NPK 2-4-0[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Advanced Nutrients - bitcoin Bloom Part B – NPK 2-4-8[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Kısaca TaNg kendi dalında profesyonel bir grower hem bunu insalara direkt olarak denetme alçaklığını yapmamış kendiside denek olarak 3 bitki kullanmış.Ve halada kullanıyor Growdiaries'ten kontrol edebilirsin veya başka kaynaklardan[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Sonuç olarak bende kullandım bir zararını görmedim ekstra olarak gübreden boğduğumuz bitkiler nefes alıyor.Gübre şirketlerinin aksine TaNg yeterli miktardaki gübreyi bizlere tam olarak açıklıyor.Hem maddi olarakta insanların yüzü gülüyor hemde bitkilerin.Aklında takılan birşey var ise cevaplayabilirim photoflowering için geçerli değildir ve grow micro bloom için birşey diyemicem söz konusu sensı bloom üzerinden gidiyor ama senin için bir bakıcam yorumlara [/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]dumanın bol olsun [/font]
Üstad Sensi Bloom A&B yi aldım.
NPK oranları A için değişmiş sanırım 3-0-0 olmuş senin verdiğin değerden farklı.(B aynı değerlerde)
Sence bu bir sorun yaratır mı?

Horozkent

Yeni üye
Çok güzel bir konu defalarca okudum.
Autoflower için bu kadar detaylı yetiştirme konusu olması çok güzel oldu.
Işık zaman dilimi hakkında bilgi vermiş mi ?

R

Ripley'sOG

Guest

Harvest' Alıntı:
Üstad bitcoin Bloom A&B yi aldım.
NPK oranları A için değişmiş sanırım 3-0-0 olmuş senin verdiğin değerden farklı.(B aynı değerlerde)
Sence bu bir sorun yapar mı?
Hiç bir sorun oluşmaz merak etme,hasatin bol olsun

Harvest' Alıntı:
Merhaba Ripley üstad,

Verdiğin bu çizelgeyi uygulayacağım.Ancak bir yazıda Bloom gübreyi 6. haftaya kadar verilmemesi gerektiği hasatın azaldığı vurgulanmış.
Sonuç nasıl oldu?
HAsatın bol olsun..

Onlar standart besin çizelgesi için bu olay farklı ve autolar için,

Uyguladim

Sonuç perfectto 

Hangi yorum ?

Harvest

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Harvest' Alıntı:
Üstad bitcoin Bloom A&B yi aldım.
Sence bu bir sorun yapar mı?
Hiç bir sorun oluşmaz merak etme,hasatin bol olsun

Harvest' Alıntı:
Merhaba Ripley üstad,

Sonuç nasıl oldu?
HAsatın bol olsun..

Onlar standart besin çizelgesi için bu olay farklı ve autolar için,

Uyguladim

Sonuç perfectto 

Hangi yorum ?

Yukarıda yazdığım 6 hafta dan itibaren bloom verilmesi yorumu içindi.(Gerçi Auto bitki için vermeyin diyor)

Sen çizelgeyi uyguladın ve sonuç perfecto diyorsan bize sadece uygulamak düşer :)
Dumanın da hasadın da bol olsun..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • universesingularity universesingularity:
    ***** ******** ****** hahahaha* **
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** ****** ****** **** ** *** ******* ******** ******* *** **** hahahaha *** ** *** **** ***** ******
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* hahahaha
  • Night owl Night owl:
    *** **** ***** ** **** **** ** *** ** *** **** ****** ** ****** ********* ***** *** hahahaha*** **** ****** ****** **** ** *** ******* ******** *******
  • Night owl Night owl:
    ******* *** ****** ******** ** ******** ********* ********** *** ** *** ****** *** ********** **** ********* **** ****** *** ******* ** hahahaha
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    *** ** *** ****** hahahaha* ********* ***** ***** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    * **** ********** ****** ********* **** **
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ***** **** **** ********* ***** ****** ****** ****** ** ***** ****** hahahaha*** **** ***** hahahaha *** *******
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** ***** * **** ********** ****** ********* **** **
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** **** ******** **** ****** ***** **
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ********* *** ******* ********** *** ******** hahahaha **** ***** ***** **** **** ********* ***** ****** ****** ****** ** ***** ****** hahahaha*** **** ***** hahahaha *** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* *** **** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    *** **** ****** **** ** ****** *** **** ******** **** ****** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ******* hahahaha* ******
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ****** **** **** ** **** ********* ********** ********** ****** ******* ** ****** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** ******* hahahaha ***** *****
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ********** *** *** **** hahahaha** ******* hahahaha** ** hahahaha *****
  • Night owl Night owl:
    ********* ***** **** ******* ********* **
  • NewGardener NewGardener:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** **** hahahaha* *** ******
  • NewGardener NewGardener:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* *** ** ****