Mantar grow günlüğü (Güncel 22.12)

Redweed

Üye
Selamlar
Ne yazık ki bi yakınımı sonsuzluğa uğurladım bu sebeple şehir dışına çıkmam gerekti.
Kabı buzdolabına ayarlayıp koymuştum fakat döndüğümde 4dereceye düşmüştü dolaptan çıkardım ve siparişleri şimdi verdim, ihtimallerim iyice azaldı fakat denemeye devam edeceğim.

Selamlar
Ne yazık ki bi yakınımı sonsuzluğa uğurladım bu sebeple şehir dışına çıkmam gerekti.
Kabı buzdolabına ayarlayıp koymuştum fakat döndüğümde 4dereceye düşmüştü dolaptan çıkardım ve siparişleri şimdi verdim, ihtimallerim iyice azaldı fakat denemeye devam edeceğim.

Kaybın için üzgünüm.

Sen bi kafayı toparla da kankam, bakarız o işlere.

Redweed

Üye
Güncelleme 02.12.23

9 adet petri yaptım gelişimi durmuş olan diğer petrilerimide aktardım belki olur düşüncesiyle

Fotografta belli olmuyor kapaktaki buharlar gitmedi. Fakat büyüme var gibi yayılmaya başlıyorlar. Sterilizasyona dikkat ettim elimden geldiğince.
Tarif
500ml su
10gr agar
7.5gr malt özü
0.25gr besin mayası

Redweed

Üye
Selamlar

Fotografların bir kaçında göreceğiniz üzere
Bazılarında kusmalar meydana geldi bunun sebebi yeterli sterilizasyonda yapmamış olmam mı bir sorun teşkil eder mi? @Cordyceps Sinensis @IcBlue

Selam dostum.

Gelişim çok tatlı ilerliyor. Fakat ciddi bir hijyen protokolü sıkıntın var. Günlük gelişim atabilirsen çok iyi olur. Bant işini çözmeli ve tüm işlemlerinde ne gibi hijyen sıkıntıları yaşadığını değerlendirmelisin.

Redweed

Üye
05.12.23

Güncel durum böyle hijyen konusunda protokol ve aşama planlaması yapacağım. Bantı başta temin etmedim o sebeple streç sardım mikropore banta geçiş yapacağım biraz daha gelişip kontamine olma riski azaldıktan ve hijyen sorununu çözdükten sonra.

5 günlüğüne şehir dışına gitmem gerekiyor bu durumda bişi yapmalı mıyım?

Redweed

Üye
Kankam son bi transfer yap. Çok iyi rizo kolların var. Hahah ne kadar tatlılar.

Son halini bi at, muhtemelen petri sınırlarını aştı, geç kalmadık umarım.

Dostum bir süre online olmayacağım. Rizomorfların çok sağlıklı görünüyor, son attığın foto ile arasında fark yok ise, bir parça alıp sıvı kültür, bir parça alıp substrat, bir parça ise slant yapıp muhafaza etmelisin.

Bol şans

Redweed

Üye
Cevap için bekledim fakat sonrasında ne yazık ki zaman daralıyordu vede petri kabımın bittiğini fark ettim.
Hiç bir zaman tıkırında gitmiyor :/
Substrat denemesini yaptım 2-3 adet petri bıraktım siparişi verdim geldiğinde bir kaç kez daha aktarım yapacağım çünkü daha hiç tadında yakalayamadım.
Her şey için teşekkürler döndüğünde görüşmek üzere :)

Twippe

Yeni üye
Gelişmeleri aşama aşama bu konu altına atabilirsen yeni başlayacak olanlarada fikir olabilir, umarım istediğin sonuca rahat bir şekilde ulaşabilirsin. Mutlu günler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1