Mushroom'S Günlükleri Golden Teacher

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kezzap

Üye
Ben size yeni hoca getiricem yakında. Amsterdam'dan İTAL :D
İstersen Kuzey Koreden getir hocam gelsin de yerin önemi yok bana :D

Şaka bir yana bu sıralar boş vaktim var ve cesaretimi toplayıp işe girişmek için tam motivasyon halindeyim. Sağlam biri olsa sizin gibi ustaların tavsiye ettiği yolumuza bakacaz.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
İstersen Kuzey Koreden getir hocam gelsin de yerin önemi yok bana :D

Şaka bir yana bu sıralar boş vaktim var ve cesaretimi toplayıp işe girişmek için tam motivasyon halindeyim. Sağlam biri olsa sizin gibi ustaların tavsiye ettiği yolumuza bakacaz.

Kankacım bak;

Reçete bu. Malzeme listesinden, hangi sırayla yapman gerektiğine kadar, ve hatta yetinmeyip neden bu sarayla yapman gerektiğine kadar yazıyor. Al bu reçeteyi. Ver start.

Elinde var mı print? Varsa hemen bugün aç konuyu. Etiketle kimden fikir almak istiyorsan. Adım adım gidelim hep beraber. Ben asla usta değilim. Fakat bildiklerimi paylaşmaya hazırım.

kezzap

Üye
Kankacım bak;

Reçete bu. Malzeme listesinden, hangi sırayla yapman gerektiğine kadar, ve hatta yetinmeyip neden bu sarayla yapman gerektiğine kadar yazıyor. Al bu reçeteyi. Ver start.

Elinde var mı print? Varsa hemen bugün aç konuyu. Etiketle kimden fikir almak istiyorsan. Adım adım gidelim hep beraber. Ben asla usta değilim. Fakat bildiklerimi paylaşmaya hazırım.
Cevabın için teşekkürler kral. Sorun şu ki print yok elimde. Az kaldı hollandaya uçup print alıp gelecem :D
Kimden print alayım diyip selam versem adamlar piyasadan çekiliyor.

Şu Allahın kuluna el atın da organik takılayım beynim pirinç lapasına döndü kimyasaldan

IcBlue

Doktor
kullanılabilir, kitler de zaten bu şekilde hazır torbalar + şırınga halinde gönderilir. ancak kekleri bu şekilde yaptığında sıkı olmayacağından perlit gibi açık sistem çemberlerde mantıklı olmaz, örneğin cocopeat gibi kapalı bir sistem tercih etmen gerekir. ben yine de kendin hazırlamayı daha garanti ve kontrollü buluyorum. gönlünce olsun, bol şans.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
IcBlue kankamın yazdığı sistemde bu arkadaş çok bir işe yaramaz kankacım.

Fakat kapalı sistem cocopeat kullanımında dahi, karşılaştığın herhangi bir kontaminasyon ya da kontaminasyon riskinde her zaman aklında kalacak bir ürünün dezavantajını yaşayacaksın. Bunun yerine saatler, kavanoz steril et, onu kaynat, bunu yak gibi kısacık emeklerin, alacağın kocaman karşılığa istinaden çok da önemi olmadığını düşünüyorum.

Kankam biz dwc gorw'u bile kimyasal gübreleri kullanmadan nasıl yaparız diye araştırıyoruz. Her şeyin doğal olmasından yanayız. Gerçi IcBlue hocam bu konularda benden çok daha yetenekli ve tecrübeli. Fakat izleyeceğin yolun ve yönün, yolun sonunda sana vereceği şeyler değerlendirilerek yürünmesi gerektiğinden yanayım. Mantarı da yapmanın yüzlerce yolu var mesela. Ama bir yönde ısrarcı olmamızın nedeni ve bunu anlatmaya olan çabamız garanti bir bilgi var elimizde. Maks. verim alabildiğimiz, kaliteli printler üretebildiğimiz ve sürdürülebilir olması açısından her şeyini hesap edebildiğimiz, en iyisi de kontaminasyon riskini çok aşağılara çekip, olması halinde bile anında müdahale edebildiğimiz bir sistem.

Ve tek derdimiz de insanların bundan faydalanması.

Ben internetin herhangi bir yerinde mantarla ilgili bu kadar çok bilgiye erişebileceğimiz başka bir platform olduğunu zannetmiyorum. Dw'de forumlarda da geziniyorum. Maalesef mantar bilgisi Türkiye'de yok. Bilgisi olmayanın da fikri çok. Uğraşıp duruyoruz kanka be :D Ulan ne yazdım yine. :D

Yazasım geldi arkadaşlar kusura bakmayın :D

Olsa da kafa raporları yazsak :D

Sevgiler saygılar.

herkese selamlar , @backyaardd isimli üyemize alışveriş yapacaksanız ilk önce ikametinizi söyleyin. Yok hediye göndermeydi falandı filandı oyalanırsınız . Eğer İkametinize yakın bi yerse gider alırsınız . HAtta yakın ilden de gidilir. Kargo falan riskli uğraşmazsınız. Ben öyle yaptım. Daha denemedim ama. Bol neşeler....
ben kendisine yazdım ama daha bakmamış bikaç kişi de mesajlara bakmadığını söylüyor durum nedir hocam bilginiz dahilinde mi

ben kendisine yazdım ama daha bakmamış bikaç kişi de mesajlara bakmadığını söylüyor durum nedir hocam bilginiz dahilinde mi
ben yüz yüze görüşmüştüm backyardd ile. Adam satıcı mantığında değil , satma derdinde değil. Şifa niyetine veriyordu.
Havalar soğumasını bekleyeceğiz. O zamanda cevap çıkmaz ise unutacağız maalesef.

Ekli dosyayı görüntüle 7478Evet arkadaşlar bugün ekşm yaptık hayırlısı bakalım.... beklemeye devam.
nasıl mı yaptık.
%70 cocopeat
%30 vermikulit marıştırdık ve bunları düdüklüde 1.30 saat steril ettil. daha sonra 10lt lik saklama kabımızı steril ettik alkolle.

daha sonra ilk kat miselimizi serip üstğne coco vermi serdik bunu 3 kez tekrarladık ve kapağımızı kapattık.
15 gün beklemedeyiz dostlar. her gün açıp havalandırmayı unutmayın hatta kapağıyla yelleyin ama önce fıs fısla sulayın sonra yelleyin
soru varsa alabilirim.
kanka 2 şey sorucam bu vermikulitlen cocoyu nasıl sterilize ettin bide bu karışımı kutuya koyduktan veya koymadan önce hiç ıslatmadınmı ?

bayiltanseven

Yeni üye
ben uzun süredir psychedelic bulamıyorum ya dread kapalı mı şuan bilgisayar işlerinden çok anlamıyorum tor browser indirip girmeye çalıştım girmiyor. @SkippeRR lütfen yardımcı olur musun

Ü

Üye silindi 30498

Guest
ben uzun süredir psychedelic bulamıyorum ya dread kapalı mı şuan bilgisayar işlerinden çok anlamıyorum tor browser indirip girmeye çalıştım girmiyor. @SkippeRR lütfen yardımcı olur musun

Ben uzun bir süredir girmiyordum. Geçtiğimiz gün bir arkadaşın işini halletmek için denedim. Girmediğim kadar uzun bir süredir kapalı olduğu bilgisi aldım. Şuan maalesef askıda. Marketlerin link'lerini vs bulabilirsin ama, forum olmadan ne kadar güvenebilirsin onu bilemiyorum.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Kanka nerden baksan 2 aydır dread kapalı. Oldu ki linkleri buldun sağdan soldan alışveriş yapacağın adamların da dolandırma ihtimali yüksek sonuçta şikayet edebileceğin bir mecra yok ortada. En azından dread gelene kadar beklemeni tavsiye ederim ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • bandaleros bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ** ** ****** **** ****** **** ******** ******* ***** ******** hahahaha* ** ** **** **** ***** ********* *********
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** **
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
  • yoqyaa yoqyaa:
  • Night owl Night owl:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha* hahahaha*
  • yoqyaa yoqyaa:
    ********* **** ***** hahahaha
  • Night owl Night owl:
  • yoqyaa yoqyaa:
    ********* ****** **** *** * **** hahahaha ******** ****** *** ******** ****
  • Night owl Night owl:
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
    ***** ** ********** ********* ***** ********** **** ******* ******* **** **
  • İstanbul İstanbul:
    ********** ******* *** hahahaha*** ***** ******* *** ******* ******** ***** ******* ********** ****** ******** ** *** ******** ******** ********* ***** hahahaha ***** ** ********** ********* ***** ********** **** ******* ******* **** **
  • Kafirimam Kafirimam:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** hahahaha *******
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
    ********** hahahahahahahaha ** ******* * *** ****** *****
    +1
  • Kafirimam Kafirimam:
  • İstanbul İstanbul:
    İstanbul İstanbul: ** ***** ******* ******* *** ********** *** *****