Quantum Board vs COB led vs HPS

nasa

Doktor
merhaba arkadaşlar bugün quantum board cob led ve hps arasındaki farklar avantajlar dezavantajlar dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışacağım

QUANTUM BOARD AVANTAJLAR
-AZ ELEKTRİK TÜKETİR
-AZ ISINIR
-ÇOK UZUN ÖMÜRLÜDÜR 5 YIL
-YAZ KIŞ SORUNSUZ KULLANILIR
-DİĞERLERİNE GÖRE OLUŞTURDUĞU SÖMEKLER ÇOK DAHA KALİTELİ VE TATLIDIR
-PROFESYONELDİR

QUANTUM BOARD DEZAVANTAJ
-DİĞERLERİNE GÖRE BİRAZ DAHA PAHALIDIR

COB LED AVANTAJLAR
-TÜM ÖZELLİKLERİ AYNIDIR HPS İLE TEK AVANTAJI HPS YE GÖRE DAHA UCUZ OLMASI VE KIŞ AYLARI VE İLKBAHARDA KULLANILABİLİR OLMASI

COB LED DEZAVANTAJLAR
-ÇOK ELEKTRİK TÜKETİR
-ISINIR
-YAZ AYLARINDA ORTALAMA BİR KABİN SOĞUTUCU İLE KULLANILABİLİR
-ORTALAMA 1 SENEDE BOZULUR YENİSİNİ ALMAK GEREKİR

HPS AVANTAJLAR
-SÖMEKLERİ COB LEDE GÖRE DAHA İRİ VE İÇİ DOLU OLUR
-OLDSCHOOL BİR AYDINLATMADIR ESKİDEN BERİ BU İŞİ YAPAN ARKADAŞLAR VAZGEÇEMEZ HPS DEN

HPS DEZAVANTAJLAR
-İLKBAHAR VE YAZ AYLARINDA KLİMA OLMADAN KESİNLİKLE ÇALIŞTIRILAMAZ
-YANGIN ÇIKARTMA RİSKİ VARDIR
-ÇOK ELEKTRİK TÜKETİR
-COB LEDDEN PAHALIDIR ÇÜNKÜ ELEKTRONİK BALASTLAR PAHALIDIR
-ORTALAMA 2 SENEDE LAMBALARI BOZULUR LAMBA DEĞİŞTİRMEK VE BALAST BAKIMI YAPTIRMAK GEREKİR

WDT

Üye
Eline sağlık dostum. Hps den asla vazgeçmem. Bir kere kullanan bir daha başka ışık aramaz. Özellikle Hps nin mevsimini , bi önceki hasadını içerek beklemek çok keyiflidir....

Quantum bencede bu işin olabilecek en iyisi bu günün şartlarında yaz ayında grow yaptım hiç ısı vs stresi yaşamadım parasal olarakta bence afaki pahalıda degil.

nasa

Doktor
Quantum bencede bu işin olabilecek en iyisi bu günün şartlarında yaz ayında grow yaptım hiç ısı vs stresi yaşamadım parasal olarakta bence afaki pahalıda degil.
yani evet çünkü cob led uzun ömürlü değil canlı bomba gibi ne zaman bozulur bilinmez. hps dede lambaları bitiyor ayrıca o balastın aynı bilgisayar kasası gibi bakıma ihtiyacı var 1.5 2 senede bir uzun ömürlü olması isteniyorsa zaten. ama qb yi al koy 5 sene kafan rahat grow yap

MalrukLord

Doktor
Eline sağlık dostum. Hps den asla vazgeçmem. Bir kere kullanan bir daha başka ışık aramaz. Özellikle Hps nin mevsimini , bi önceki hasadını içerek beklemek çok keyiflidir....
hpsnin mantığını arkadaş açıklamış. seri üretim işi deildir hps. hele ticari kaygısı olan adam hps ile hiç uğraşmasın alcan hasadını yaz başı ilkbahar sonu bütün yaz beklicen sonbahar gelsin. sonra sonbahar kış iki parti yapıp içmaaaa devam :D

nasa

Doktor
hpsnin mantığını arkadaş açıklamış. seri üretim işi deildir hps. hele ticari kaygısı olan adam hps ile hiç uğraşmasın alcan hasadını yaz başı ilkbahar sonu bütün yaz beklicen sonbahar gelsin. sonra sonbahar kış iki parti yapıp içmaaaa devam :D
aynen hps keyifçi adam işidir

• Like
Tepkiler: WDT

(tutku)

Üye
Eline sağlık qb lar cob ve hps lerden biraz daha pahalı demişsin ben o biraz kelimesine katılmıyorum çünkü biraz değil çok fark var:)

WDT

Üye
Güzel deil mi kanka ?

nasa

Doktor
Eline sağlık qb lar cob ve hps lerden biraz daha pahalı demişsin ben o biraz kelimesine katılmıyorum çünkü biraz değil çok fark var:)
cob led ile çok fark olabilir ama hps ile yok çünkü zaten kaliteli elektronik balast 2000 tl civarında başlıyo bunun bi de lamba masrafı var

(tutku)

Üye
cob led ile çok fark olabilir ama hps ile yok çünkü zaten kaliteli elektronik balast 2000 tl civarında başlıyo bunun bi de lamba

cob led ile çok fark olabilir ama hps ile yok çünkü zaten kaliteli elektronik balast 2000 tl civarında başlıyo bunun bi de lamba masrafı var
Malesef onlada yarı oranda fark var belki daha fazla keşke olmasada herkes qb veya mars kullanabilse

nasa

Doktor
yahu güzel kardeşlerim burda ürün fiyatı şu bu tartışması mı yapıcaz hpsnin fiyatı bana göre sağladığı yarardan ne yaz ne ilkbaharda doğru düzgün grow yapamıyorsun

MalrukLord

Doktor
yahu güzel kardeşlerim burda ürün fiyatı şu bu tartışması mı yapıcaz hpsnin fiyatı bana göre sağladığı yarardan ne yaz ne ilkbaharda doğru düzgün grow yapamıyorsun
yok tartışmıyorum neredeyse 5 te 1 oranında olan fiyat oranına yakın dediğin için böyle bir açıklama yaptım. Ben bir tek yazın grow yapamıyorum hps ile ilkbaharda gayet akıyor grow.

(tutku)

Üye
Bende o anlamda demiştim yoksa paylaştığın guzel ve faydalı bilgileri eleştirmek gibi bir niyetim yoktu tekrar eline sağlık nasa

wolferic

Müptezel
kaliteli cob led görmeden cobledlere sallamayın derim :) bu arada ömür ve tasarruf yönünden qb ve kaliteli cobledler hiç de pahalı değil.yok cooltube yok reflektör zaten aynı fiyata geliyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    * ******** hahahaha* ****** ******* ******
  • A ax-b:
    hahahaha **** ****** **********
  • A ax-b:
    *** **** ***** ***** ****** hahahaha ******** *********
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ***** ******* ******* *** * ****** ***** ******* * ****** ****** ******* * ****** * **** hahahaha ****** ******* **** ** *** ****** hahahaha* ** ***** ***** *** ***** ******* ***** ****** ********* ******* *** ********* hahahaha*** **********
    ***** hahahaha ********* **** *** ***** **** ******** * ** ********** ******** ****** ****** *** ******* ***** ***** hahahaha ******* ********* ***** ***** ***** ***** hahahaha
    * **** ** ***** ****** hahahaha ********** * **** **** ** ******* ***** ********* * ****** ****** ***** hahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha* *****
  • New Rookie New Rookie:
    *** ** ****** ****** ****** ** **
    **** hahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    ***** hahahaha ***
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    **** *** ********** ****** **** hahahaha* hahahaha*****
    *** ****** ***** hahahaha* ******
  • New Rookie New Rookie:
    *** **** ****** ********* ********** hahahaha
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    **** ***** hahahaha** ***** *** ******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** ******* hahahaha ***** ****** ** ******** hahahahahahahaha
  • weedtr weedtr:
    ** hahahaha ******** ***** ********** ***** ****** ** ******** hahahahahahahaha
  • weedtr weedtr:
    ******** ***** hahahahahahahaha **** ***** *****
    ****** **** ********** *** ******** ***** hahahaha ** ****** *** **** *** hahahaha* ****** hahahaha* hahahaha**** ******** ***** hahahaha** ***** *** ******
    VisneliKadayif VisneliKadayif: ****** **** ********** *** ******** ***** hahahaha ** ****** *** **** *** hahahaha* ******...