Quantum Board vs COB led vs HPS

Woppy

Ordinaryüs
Knk bi site var direk kız lümen ppf degerlerini sana bırbırıne ceviriyor spctrum yazan yerde en alttaki red white blue olanı sec yukarıda değeri yaz hesaplıyor kaç ppfd olduğunu
Filizlenme 300 ppdf umol ısık
Büyüme 400 - 600 ppfd umol ısık
Çiceklenme 800-1000 ppfd umol ısık
mesafe yerine bu değerleri kullan knk

Mahsun

Kıdemli Üye
Knk bi site var direk kız lümen ppf degerlerini sana bırbırıne ceviriyor spctrum yazan yerde en alttaki red white blue olanı sec yukarıda değeri yaz hesaplıyor kaç ppfd olduğunu
Filizlenme 300 ppdf umol ısık
Büyüme 400 - 600 ppfd umol ısık
Çiceklenme 800-1000 ppfd umol ısık
mesafe yerine bu değerleri kullan knk
Cob ledlerin neden yetersiz geldiğini şimdi anladım kankam :) 50cm altına indirdiğimde bitkide stres başlıyor 20000 lümen üzerine çıkamıyorum 500 ppdf felan yapıyor oda qb şart oldu

Woppy

Ordinaryüs
Knk coblar f/p ürünü iş görürü hasat aldırır qb ler pro ısık harika hastlar aldırır sen bile sasırırısın :)

Ajdar

Yeni üye
@nasa ustad 150w lensli xyo lamba almayı dusunuyorum, 1 veya 2 bitki için. ne düşünürsün?

yaz aylarında sıcaklıktan çok baymasın, kendime içimlik çıkarmak amacım.

IsırganOtu

Kıdemli Üye
@nasa ustad 150w lensli xyo lamba almayı dusunuyorum, 1 veya 2 bitki için. ne düşünürsün?

yaz aylarında sıcaklıktan çok baymasın, kendime içimlik çıkarmak amacım.
Kanka 250w cob kullanarak bi hasat aldım, ilk hasatımdı, kızım stres sebebiyle herma oldu ama olsun güzel tecrübe oldu. Tecrübe etmeden söyliyim kanka sömeklerin şişmiyor, illaki herma olmasının etkisi vardır ama emin ol zayıf kalıyor. 90x90x180 kabinde tek bitkim vardı. Çorbacı + herma + 250w cob led + ilk grow = 15gr kuru hasat. Şimdi bütçeme uygun 240w lm301h qb buldum onu alıcam. Burda ilk okuma yapmaya başladığımda abartıldığını düşünmüştüm ve bütçemde yetmiyordu başlangıç olarak bez dolap(çiçeğe girerken kabin alabilmiştim) + 250w cob led alıp başladım pişman oldum. Tecrübe oldu ama yine de o vakitte çok iyi sigaralar büyütülürmüş. Kabin(alan) + havalandırma + ışık bu üçlüyü alabildiğin en üst sınırdan almaya bak. @nasa hocam sana ve @higthead kankama çok teşekkür ederim bu arada, ışık işini senden havalandırma işini de @higthead kankamla hallettim kafam çok rahatladı. @higthead kanka benim seti hatırladın mı bilmiyorum ama 240w qb de ekliyorum şimdi. Tadından yenmicek Tomris(photo blue dream fem, kushseed) :)

higthead

Jolly Green
@IsırganOtu tam hatırlayamadım. İlk grow bilgilenme tecrube edınme zamanıdır ve sende yukarıda yazdıklarına bakıcak olursak tecrubelenmişssin buda güzel birşey her grow bir önceki growdan daha iyi olur zaten 2 den sonra uçar gidersin=)))) Elimizden geşldiğince bilgi paylaşımlarını yapıyoruz ne mutlu bize. Başlarken bizide bilgilendir=)

nasa

Doktor
@nasa hocam, 2 600 w hps ( cool tube ) elektronik balast yeterli midir yoksa davin röleli pano gerekiyor mu ?
klasik timerlar sodyum lambalarla çalışmaz sodyum lambalar kendilerini soğutarak kapatılır bu attığın ürünün mantığıda o akımı azalatarak kapatır bu şekilde yangın riski olmaz eğer klasik timerla kullanacaksan sorun yaratır o direkt akımı keser patlayabilir yangın öıkar

JhackhaL

Üye
klasik timerlar sodyum lambalarla çalışmaz sodyum lambalar kendilerini soğutarak kapatılır bu attığın ürünün mantığıda o akımı azalatarak kapatır bu şekilde yangın riski olmaz eğer klasik timerla kullanacaksan sorun yaratır o direkt akımı keser patlayabilir yangın öıkar
Bu cevaptan sonra net almam gerektiğini anladım
Çok teşekkür ederim hocam.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • P puslu77:
  • Night owl Night owl:
    ***** **** *** ********* hahahaha **** ********* ********** hahahaha ********* ********** ********** *** * ****** ******* ********* ****** *** ****** ****** ********* ******* ** **** ******* ******* ***** ***** ***** hahahaha*** ******** **** *****
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ** *** **** ***** ******** ***** ****** **** ******* ******* ***** ********
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    ***** **
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** ********* ***** **** ******* **
  • Night owl Night owl:
    **** ****** ***** **
  • Night owl Night owl:
    **** ******* **** *** **** ******* **** ********* **** ******** ********* hahahaha ****** ***** ****** ******** ***** ******** ******* ***** ********** ********* ***** ******** ***** *** **** ***** ****** ********* ******** ***** ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ***** ***** **** **** *** **** **** ******** **** *** ***** **********
  • Night owl Night owl:
    *** ***** ** **** ********** ***** ***** ******* *** ***** ******* hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ******* ****** ******** ****** *** ******** ********** ********** ***** ** ******* ***** ****** *** ****** ** ****** **** *** ********* ** ***** ****** ***** ****** ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** hahahaha*** hahahaha *** ********
  • quorthon quorthon:
    ****** *** ****** ****** ********* ******* ** **** ******* ******* ***** ***** ***** hahahaha*** ******** **** *****
  • quorthon quorthon:
    ***** **** *** ********* hahahaha **** ********* ********** hahahaha ********* ********** ********** *** * ****** ******* *********
  • Night owl Night owl:
    *** ********** **** ***** ********** ****** **** ** **** ******** **** ******* ********* ********* ********** ********* ***** hahahaha ****** **** ******* hahahaha*** ***** *** ** ***** **** ****** ***** *** *******
  • Growerdigi Growerdigi:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ** ****** ** ******** ******* ***** ***** ******** **** ******* ****** **** * ***** ***** ********* ******* *** *** hahahaha ***** *** ********** **** ***** ********** ****** **** ** **** ******** **** ******* ********* ********* ********** ********* ***** hahahaha ****** **** ******* hahahaha***
  • Growerdigi Growerdigi:
    hahahaha*** **********
    Growerdigi Growerdigi: hahahaha*** **********