SLH, WW, Amnesia Haze (Auto) 1000W / First Grow

matheus

Yeni üye
Öncelikle herkese merhaba kankalar dumanınız bol olsun. Öncelikle malzemelerimizden başlayalım.
İlk growum olacak ve heyecanlıyım biraz ama uzun zamandır bekliyordum... Bu sistemde 9 bitkiye LST, Scrog,
Main-Traning ve Topping uygulayacağım. Tabi ne kadar olur bilmiyorum ama auto falan dinlemeyip eğiteceğim. Gireceği stres içinde şimdiden kusura bakmasın tohumlar. Aynı zamanda burda beraber görmüş oluruz nasıl bir eğitim yapılması gerektiğini. Hem sizlerinde yardımı dokunur.

Tohumları 1000 Watt altında patlattık. (Fotoğraflar yüklenip konu Güncellenecektir.)

Grow Eşyalarımız;

Palagron All Mix
Dark Room 150x150x235
HM KarbonFiltre 65m3/s-95w
9x AirPod
Isı Nem Ölçer
Nem Makinesi
Co2 Tablet
Co2 Şişe
Ph up
PH Down
PH Test Kit
120x120 File

Işıklandırma:
Harvest Master Reflektör XXX AC - 200mm
Philips 1000w HPS çiçeklenme
General 1000w MH Gelişim
1000W Powerlux Elektronik Balast

Gübrelerim:
AN Tarantula 1L
AN Sensi Grow Coco A-B
AN Bloom Grow Coco A-B
AN Piranha 1L
AN Sensiyzym 1L
AN Big Bud
AN Nirvana
AN Flawless Finish
AN Rhino Skin
AN Bud İgnitor
CannaCure
AptusFungone
Terra Root Booster
Terra Aquatica Seaweed 1 L

24 Haziran Güncelleme;
B52 ve Voodo Gübrelerimiz eklendi.
Portatif klima alındı.

------------------ START----------------------
GÜNCELLEME
15 Temmuz Pazartesi:
WW
SLH
Amnesia

Tohumları patlatmaya verdik..

19 Temmuz Perşembe

Oda sıcaklığımız 28.2 Nem %50-%60 Arasında.
Işığımız 1000w super lümen açık bir şekilde.
Tohumları All Mix Toprağa ektik. Ve maalesef 3 tohumumuz heba oldu.... WW'ler ise hala patlamadı....
1. https://imgyukle.com/i/ScokSv

Hayatta kalan Amnesia Haze.
Görsel; https://imgyukle.com/i/ScoEF6

Hatayı farkedince Ertesi gün gidip hemen torf aldım ve plastik bardak içine ektim. Hemen 3 tane daha dohum patlattım ve karanlık bir yere koydum.

https://i.imgyukle.com/2020/07/21/Sgu0AQ.jpg
Kabuksuz hali:
imgyukle.com

C5586D40 D634 4EF3 8A96 AC74F8963767
Resim C5586D40 D634 4EF3 8A96 AC74F8963767 kaydedildi Resim Yükle - Hızlı Resim
imgyukle.com
imgyukle.com

Diğer bitki de yanmış olabilir diye düşünüyorum ama 2-3 gün daha bekleyeceğim. Bilgisi ve yardımı dokunacak arkadaşların her türlü fikrini paylaşmasını isterim.

23 Temmuz Perşembe

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi 1000w altında yaktık yavruları... Çok üzgünüm 3 kızımı kaybettim diğer kızımda ölücek sanırsam :(

Hemen gidip 125W bir cfl aldım. Taktım onu da çalışıyor şu an.

Yılmak yok ama 1 Amnesia 1 Super lemon daha patlattım. Diğer amnesia yaşam mücadelesini sürdürüyor ama nereye kadar....

Şu an böyle bir haldeler onlara güzel büyüsünler diye küvez aldım. Torfa yaprak verdikten sonra geçeceğim.

Uzak Çekim : https://imgyukle.com/i/SB0eKN
Yakın Çekim : https://imgyukle.com/i/SB0GxS

Nem derecemiz %60 Sıcaklığımız 28-26 arası. Umarım yarın güzel bir sabaha uyanırım.

Son düzenleme:

Tunç

Kıdemli Üye
Cvp: SLH, WW, Amnesia Haze (Auto) 1000W / First Grow

9 saksıyı 6 ya düşür bence

matheus

Yeni üye
Güncelleme:
Ayaklı klima aldım yazın hps çalıştırmak sıkıntı olacağı için.
Voodo Juice ve B-52 gübrelerimiz de eklendi. 
Forumda 9 bitki fazla olur dedikleri için şu an 6'ya düşürebilirim.
Yine de fikirlerinizi bekliyorum. İyi günler.

matheus

Yeni üye
GÜNCELLEME
15 Temmuz Pazartesi:
WW
SLH
Amnesia

Tohumları patlatmaya verdik..

19 Temmuz Perşembe

Tohumları All Mix Toprağa ektik. Ve maalesef 3 tohumumuz heba oldu.... WW'ler ise hala patlamadı....
1. https://imgyukle.com/i/ScokSv

Hayatta kalan Amnesia Haze.
Görsel; https://imgyukle.com/i/ScoEF6

Hatayı farkedince Ertesi gün gidip hemen torf aldım ve plastik bardak içine ektim. Hemen 3 tane daha dohum patlattım ve karanlık bir yere koydum.

Kabuksuz hali:

Diğer bitki de yanmış olabilir diye düşünüyorum ama 2-3 gün daha bekleyeceğim. Bilgisi ve yardımı dokunacak arkadaşların her türlü fikrini paylaşmasını isterim.

Acemi01

Yeni üye
Evet kanka yakmışsın fideleri herşey iyi güzel ama sanırım biraz bilgi birikimin eksik gibi geldi bana bence forumu biraz karıştır kanka. Tohumdan yeni patlamış fidelere Çok düşük ışık vermen lazımdı. Neyse canın sağolsun kanka üzülme giden tohumun olsun.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Merhaba sevgili dostum,
Hatalarından ve yapabileceklerinden bahsetmek isterim.
Hataların all mixe daha tohumdan başlaman ve ışık değeri çok gelmiş olabilir. Tohumları çatlattıktan sonra Light mix bir toprakla başlamanı tavsiye ederim.500-700 lük bi şeffaf olmayan karton bardakta tepesine 500 lük su şişesini ortadan kes ve kapağı kapalı bi şekilde tohumu ortalayarak koy bu sana daha fide halinde olan kızların için yüksek nem oranı sağlar. Yada illa all mix kullanıcam dersen kaya yününe koy tohumunu ve 2 hafta sonra saksıya al bitkini, all mix kullandığın için gübrelere yarım doz ile başla ve 1 gübreli 1 gübresi sulama yap. Işığını kısabiliyorsan %20 güç yani 200 watt ile başla. Işık bitkilerin dibinde olmasın zaten aldığın yerden tohum için önerilen mesafe neyse oray kadar yükselt. Dimmer yani kısma aparatım yok diyorsan ışığını şimdilik en yüksek mesafeye koyki küçük kızların yanmasın. Ayrıca forumu biraz gezmeni tavsiye ederim. Co 2 için daha çok erken bitkilerin fotosentez daha yapmıyor, 2. Haftayı dene onlar için. Topping ve mainlining yerine ilk gübreli sulamadan önce lst ye başlamanı tavsiye ederim

matheus

Yeni üye
Merhaba sevgili dostum,
Hataların all mixe daha tohumdan başlaman ve ışık değeri çok gelmiş olabilir. Tohumları çatlattıktan sonra Light mix bir toprakla başlamanı tavsiye ederim.500-700 lük bi şeffaf olmayan karton bardakta tepesine 500 lük su şişesini ortadan kes ve kapağı kapalı bi şekilde tohumu ortalayarak koy bu sana daha fide halinde olan kızların için yüksek nem oranı sağlar. Yada illa all mix kullanıcam dersen kaya yününe koy tohumunu ve 2 hafta sonra saksıya al bitkini, all mix kullandığın için gübrelere yarım doz ile başla ve 1 gübreli 1 gübresi sulama yap. Işığını kısabiliyorsan %20 güç yani 200 watt ile başla. Işık bitkilerin dibinde olmasın zaten aldığın yerden tohum için önerilen mesafe neyse oray kadar yükselt. Dimmer yani kısma aparatım yok diyorsan ışığını şimdilik en yüksek mesafeye koyki küçük kızların yanmasın. Ayrıca forumu biraz gezmeni tavsiye ederim. Co 2 için daha çok erken bitkilerin fotosentez daha yapmıyor, 2. Haftayı dene onlar için. Topping ve mainlining yerine ilk gübreli sulamadan önce lst ye başlamanı tavsiye ederim

Dostum teşekkürler yorumların için... Gittim bir cfl aldım 125w... Şu an bu durumdalar... 1000W coşturur dedim ama yazık ettim kızlara....
bakman için fotoğraf atıyorum.

Genel görünüm:https://imgyukle.com/i/SB0mpb

matheus

Yeni üye
23 Temmuz Perşembe

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi 1000w altında yaktık yavruları... Çok üzgünüm 3 kızımı kaybettim diğer kızımda ölücek sanırsam :(

Hemen gidip 125W bir cfl aldım. Taktım onu da çalışıyor şu an.

Yılmak yok ama 1 Amnesia 1 Super lemon daha patlattım. Diğer amnesia yaşam mücadelesini sürdürüyor ama nereye kadar....

Şu an böyle bir haldeler onlara güzel büyüsünler diye küvez aldım. Torfa yaprak verdikten sonra geçeceğim.

Uzak Çekim : https://imgyukle.com/i/SB0eKN
Yakın Çekim : https://imgyukle.com/i/SB0GxS

Nem derecemiz %60 Sıcaklığımız 28-26 arası. Umarım yarın güzel bir sabaha uyanırım.

matheus

Yeni üye
Merhaba sevgili dostum,
Ayrıca yazdıkların için çok sağol ilk growum bu güne kadar çimene işemekten başka su vermedim bile bitkiye... Bu konularda yine burda danışacağım.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Dostum teşekkürler yorumların için... Gittim bir cfl aldım 125w... Şu an bu durumdalar... 1000W coşturur dedim ama yazık ettim kızlara....
bakman için fotoğraf atıyorum.

Genel görünüm:https://imgyukle.com/i/SB0mpb
Matheus kardeşim adına üzüldüm ancak tecrübe kazandın buna sevinmelisin. Nem oranı fena değil ancak 80-90 arası olursa daha iyi olur, tavsiyem tepesini kapat Yarım kesilmiş pet şişiler ile tabi nem cihazın yoksa.
Bende indoor techizatım var ancak mevsimden dolayı balkonum elverişli ve direk starbucks bardağında 2 hafta tepesinde bidon ile çimlendiriyorum hiç sorun yaşamadım. Bu arada çok su verme tablette iken çürümesinler. 1 su bardağının 1/5 i ile ara ara kontrol ederek sula

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Yetiştirmesi basittir cannabis sadece biraz dikkat istiyor. Tohumların üstüne bir parça kaya yünü ile kapat öyle açıkta beklemesinler :) köklerin ışık görmesin

matheus

Yeni üye
Matheus kardeşim adına üzüldüm ancak tecrübe kazandın buna sevinmelisin. Nem oranı fena değil ancak 80-90 arası olursa daha iyi olur, tavsiyem tepesini kapat Yarım kesilmiş pet şişiler ile tabi nem cihazın yoksa.
Bende indoor techizatım var ancak mevsimden dolayı balkonum elverişli ve direk starbucks bardağında 2 hafta tepesinde bidon ile çimlendiriyorum hiç sorun yaşamadım. Bu arada çok su verme tablette iken çürümesinler. 1 su bardağının 1/5 i ile ara ara kontrol ederek sula

İlgin için çok sağol. Şu an da 1ml su bile vermedim sadece tableti ıslattım diyebilirim. Yarında ışık kapalıyken aynı şekilde vermeyi düşünüyorum. Kökler şu an da kapalı vaziyette. Sadece tohum kısmı yukarıda kaldı. Yarın biraz olsun büyüme ile karşılaşmak tüm moralimi yeşertecektir. Başka eksik gördüğün bir şey varsa söylemen beni büyük mutlu eder. Sevgilerle.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Şimdilik herşey normal görünüyor. Gelişmeleri merakla bekliyorum ve bence biraz forumu okumanı tavsiye ederim. İngilizce biliyorsan autoflower.net e kesinlikle bak derim

matheus

Yeni üye
Şimdilik herşey normal görünüyor. Gelişmeleri merakla bekliyorum ve bence biraz forumu okumanı tavsiye ederim. İngilizce biliyorsan autoflower.net e kesinlikle bak derim
Işığı 25- 30 cm arasına aldım. Nem alması içinde kapağı çok hafif açık bıraktım. Vantilatör çalışmalı mı sence ben bilmiyorum? ek olarak yeni fotoları da ileteyim. Ayrıca nem ayarını da kameradan kontrol ediyorum. Sen de check eder misin brocum.

Gördüğün gibi gözüken kök yok müdahele etmem gerekiyorsa edeyim ama.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Işığı 25- 30 cm arasına aldım. Nem alması içinde kapağı çok hafif açık bıraktım. Vantilatör çalışmalı mı sence ben bilmiyorum? ek olarak yeni fotoları da ileteyim. Ayrıca nem ayarını da kameradan kontrol ediyorum. Sen de check eder misin brocum.

Gördüğün gibi gözüken kök yok müdahele etmem gerekiyorsa edeyim ama.
Acele etme :) tohumları önce suda beklettin mi yoksa direk kaya yününe mi koydun?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1