Tayland'da Kenevir Endüstrisini İnceledim, Soruları Alayım

Teşekkürler dostum. Kırka merdiven dayadık diyeyim. Genellikle insanların elindekilerle mutlu olmayı kabullenme evresidir bu yaşlar ama ben onu başaramadım. Hayallerim burada dururken, her şeyin kötüye gittiği bir ortamda kalmak beni mutlu etmedi.

Onun yerine hayal kurmayı ve bu hayallerin peşinden koşmayı tercih ettim. Bu riskli bir şey tabi, yaşlılıkta şişeden şarap içip ''Büyük adam olamadıysak ne olmuş, hayallerimizi satmadık ya!'' nidaları atmakta var:) Ama o noktada bile ben okeyim. Yani hayallerine ulaşamasa bile insan onların peşinde koşmaktan vazgeçmemeli bence... Bu gelip gecici hayat bence ancak o zaman anlamlı olur.

Bir de hayallerini yaşama olasılığın var tabii. Daha önce yaşadım oradan biliyorum, çok güzel bir duygudur:)
Valla abi kendine hayran bıraktın. Benimde yaş 30 yurt dışına çıkmaya hazırlanıyorum. Artık çalışma hayatıma yurt dışında devam etmek istiyorum. Umarım güzel bir oryantasyon süreci geçiririm.

Önüme şahane bir fırsat çıktı kankalar.

Şöyle söyleyeyim, Tayland körfezinin en güzel plajlarından birindeyim. Karşımda masmavi bir deniz ve harika bir günbatımı var. Arkamda ise sahibinden devren kiralık bir kenevir tesisi.

Tesis diyorum çünkü hem indoor yetiştirme alanı, hem satış alanı, hem de oturma alanı var. Hali hazırda Toplam alan 200m2 ve işleyen bir tesis. Sahibi ile görüştüm, kendisi de yabancı. Tesisi şirket ile birlikte devrediyor. Dispanserin günlük mevcut cirosu 5000TBH (Sezon dışı) ortalama ama konumu itibari ile potansiyeli yüksek. Adam gibi ilgilenildiği taktirde sezonda günlük 25000TBH ciro rahat yapar. Gelelim yetiştirme tarafına 10x10 metreden 100m2 kadar bir indoor yetiştirme alanı mevcut, içeride klima, vantilatör ve 25 adet 1000w quantum board grow led var.

Mekan özellikleri bakımından mütevazi ama başlangıç olarak mükemmel diyebilirim. Peki bu mükemmel yerin sizce devir fiyatı ne kadardır.
(Fiyata yetiştirme ve satış lisansına sahip şirket, yetiştirme alanındaki ışıklar ve teçhizatlar dahil, dispanser ve oturma alanındaki malzemeler ve içerideki mallar dahil değil.)

Evet, tahminlerinizi alıntılayın lütfen.

Bir dispansere girdiginizde 200 baht a da, 1000 baht a da esrar bulabilirsin. 600 baht altı ürünler toleransı yüksek kullanıcılar için birşey ifade etmiyor diyebilirim. 800 baht üzerinde ise çok büyük bir fark göremedim. Yani iyi sigaralar 600~800 baht (300-400₺) arası diyebilirim.
Kanka konunun sonuna çok uzağım görmüşken sormak istedim, sigaralar kaliteli mi ben birkaç video izledim olmamış bitkileri yedirip içiren yerler gördüm kalite olarak işi tam becerebiliyolarmı sence ?

Kanka konunun sonuna çok uzağım görmüşken sormak istedim, sigaralar kaliteli mi ben birkaç video izledim olmamış bitkileri yedirip içiren yerler gördüm kalite olarak işi tam becerebiliyolarmı sence ?
Burası esrar anlamında derya, deniz kanka. Dediğin gibi işini kötü yapan da var, hakkını veren de. Kalite var yada yok diyemem ama bir standartları kesinlikle yok. Bilen de esrar yapıyor, bilmeyen de. Çünkü talep çok fazla, çok afedersiniz b*k olsa satılıyor burada.

Nicetea

Yeni üye

Şöyle söyleyeyim, Tayland körfezinin en güzel plajlarından birindeyim. Karşımda masmavi bir deniz ve harika bir günbatımı var. Arkamda ise sahibinden devren kiralık bir kenevir tesisi.

Tesis diyorum çünkü hem indoor yetiştirme alanı, hem satış alanı, hem de oturma alanı var. Hali hazırda Toplam alan 200m2 ve işleyen bir tesis. Sahibi ile görüştüm, kendisi de yabancı. Tesisi şirket ile birlikte devrediyor. Dispanserin günlük mevcut cirosu 5000TBH (Sezon dışı) ortalama ama konumu itibari ile potansiyeli yüksek. Adam gibi ilgilenildiği taktirde sezonda günlük 25000TBH ciro rahat yapar. Gelelim yetiştirme tarafına 10x10 metreden 100m2 kadar bir indoor yetiştirme alanı mevcut, içeride klima, vantilatör ve 25 adet 1000w quantum board grow led var.

Mekan özellikleri bakımından mütevazi ama başlangıç olarak mükemmel diyebilirim. Peki bu mükemmel yerin sizce devir fiyatı ne kadardır.
(Fiyata yetiştirme ve satış lisansına sahip şirket, yetiştirme alanındaki ışıklar ve teçhizatlar dahil, dispanser ve oturma alanındaki malzemeler ve içerideki mallar dahil değil.)

Piyasasını bilmiyorum oraların turizm açısından ama bi 50k dolar ister heralde ya da bizde dolar yüksek diye küçük düşünüyorda olabilirim

Piyasasını bilmiyorum oraların turizm açısından ama bi 50k dolar ister heralde ya da bizde dolar yüksek diye küçük düşünüyorda olabilirim
Dolar kurunun fiyat algımız bozduğu doğru. TLye çevirince 50K USD iyi para. Ama fırsat dedim ya; inanır mısın bu fiyatın da altında.

40.000USD hava parası +50.000TBH aylık kiraya yeri devir ediyor sahibi. Minimum 10K USD'de sermaye koysan senin dediğin rakama gelir kanka. Yapıyorsun bu sporu, tebrikler:)

Bana gelecek olursak hedefime ulaşmaya aramda tek bir engel kaldı, o da 30K USD. Bakalım, gün doğmadan neler doğar...

Nicetea

Yeni üye
:) iyi atmışım, umarım iyi olur senin için hayallerini başarırsın dostum, benimde hayellerim o yönde ama şimdilik 50 bin usd ile biraz mesafemiz uzak:)

Abi al tesisi, bizi de çağır (:)

Clandestino kanka hakikaten çok ucuz, bilançolara erişebiliyor musun? Amortismanlara çok dikkat et sıfır tesis kurma bütçesi çıkabilir önümüze 1 yıl sonra :D bu kişiler niçin devrediyor? ve instagram hesabın private. göremiyoreee

Devren bir yeri satın alırken ilk soru işletmecisinin neden devir ettiği oluyor doğal olarak. Merak etme kanka, mantıklı bir sebebi var kanka;)

Diğer taraftan burasını kuralı zaten 6 ay kadar olmuş. Yani teçhizat, ekipman durumu iyi. Geri kalan parayı zaten lisanslı şirkete ve yerin hazır durumda olmasına sayabilirsin. Dispanseri boş devredeceği için zaten bir demirbaş söz konusu değil. Ama tabi düşünecek ve öğrenecek çok detay var.

Profilin kapalı kanka, DM yazarsan özelden göndereyim linki. İsteyene de atarım beyler:)

Sevgiler...

Knka

Yeni üye
Devren bir yeri satın alırken ilk soru işletmecisinin neden devir ettiği oluyor doğal olarak. Merak etme kanka, mantıklı bir sebebi var kanka;)

Diğer taraftan burasını kuralı zaten 6 ay kadar olmuş. Yani teçhizat, ekipman durumu iyi. Geri kalan parayı zaten lisanslı şirkete ve yerin hazır durumda olmasına sayabilirsin. Dispanseri boş devredeceği için zaten bir demirbaş söz konusu değil. Ama tabi düşünecek ve öğrenecek çok detay var.

Profilin kapalı kanka, DM yazarsan özelden göndereyim linki. İsteyene de atarım beyler:)

Sevgiler...
Senin profilde gizli hocam :)

WOLF

Yeni üye
Bende bir süredir tayland piyasasını takip ediyordum. Türkiye'de 40-50K USD ile şuan bir iş kurmak neredeyse imkansız. Siz hazır bir düzeni bu rakamlara alabiliyorsanız ve imkanınız varsa gerçekten kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak görüyorum. Takip ettiğim kadarıyla şirket kurarak oturum izinleri almak da gayet kolay oluyor. Zaten her açıdan rahat bir ülke. Rekabetin çok yüksek olduğunu sokaklarda lisanssız çok sayıda satıcıların da olduğunu biliyorum ama yavaş yavaş sistem oturacaktır. İmkanlarımı zorlayarak benim de bir kaç sene içerisinde böyle bir girişime dahil olma fikrim var. Umarım sizin için hayırlısı olur konuyu takipteyim. Insta hesabınızı da takip etmek isterim.

Myhtra

Müptezel
Dostum selamlar bir arkadaşım thailanddan gelecek oradan e cigara likiti aldırmak istiyorum bir kaç dükkana sordurdum ancak kalem sigaraları öneriyorlar ben kendi cihazımda likiti kullanmak istiyorum temin edebilirmiyim? Var ise mekan önerisi de alırım

Konuyu hala takip eden ve takip edecek olan tüm kankalara merhaba...

Nasıl anlatsam, nereden başlasam bilemiyorum ama sanırım en iyisi kaldığımız yerden devam etmek olacak. Size bahsettiğim şu fırsatı tabii ki kaçırdım. Hayatımda yediğim hiçbir lokmayı kolay elde elde etmemiş biri olarak bu kadar büyük bir hayali gerçekleştirmenin de kolay olmayacağını iyi biliyorum. O yüzden büyük bir hayal kırıklığı yaşamasam da bu durumun beni üzdüğünü söylemeliyim. Keşke size de gösterebilseydim. O zaman eminim siz de benim gibi hissederdiniz; o mekanda dünyanın en güzel bitkisini yetiştirip, dünya kadar para kazanmanın kıyısından dönmenin verdiği o hissi anlayamassınız:) Bu fırsatı para, ortak yada yatırımcı bulamadığım için yakalamak nasip olmadı. Ama yine de kuyruğu dik tutup motivasyonumu kaybetmedim ve elimdeki kısıtlı sermaye ile tam anlamıyla bir iş başlatamasam da en azından küçük bir ticaret yapıp Tayland’da kenevir sektöründen nasıl para kazanırım diye düşünürken aklıma denemeye değer bir fikir geldi.

MOON ROCK
‘’Not from this planet’’

Sizden yukarıda yazanı aklınızda tutmanızı istiyorum kankalarım. Eğer Tayland kenevir endüstrisine giriş stratejim çalışırsa ve hepimiz bir şekilde Marie Jayne’e aşık insanlar olduğumuz için günün birinde bu yazıyı görürseniz aklınıza ben geleyim.

Peki nedir bu MoonRock?
Daha önce duymamış kankalar kendini eksik hissetmemeli zira biz yokluktayız. Ama yasal olduğu ülkelerde insanlar bu kenevir çiçeğini türlü şekillere sokup, yükselen THC toleransını alt etmek için sürekli daha fazla THC almaya çalışıyorlar.

İşte aşağıdaki linkte paylaştığım fotodaki yavru da bunun bir sonucu. Esrar çiçeğini, önce THC yağına batırıp sonra hash, kubar, toz adına ne derseniz diyin yüksek miktarda THC içeren toz haline batırıyorlar. Görünüşü sebebi ile de adına ‘’Ay Kayası’’ yani ‘’Moon Rock’’ diyorlar.

Kankalarım sorsanız daha önce içtin mi diye yok, içeni gördün mü yok…
Aşağıda paylaştığım şu bebenin videosundan aklımda kalmış olan, THC bombası diyebileceğimiz, bu ‘’Ay Kayası’’ görünümlü yavrudan para kazanacağım hiç aklıma gelmemişti. Üstelik tamamen yasal:)

Tayland’da yasal kenevir işi ile ilgilenen kankalarıma şunu söylemem gerekir ki konu burada sadece esrar üretip satmaktan ibaret değil. Eğer kafanızdaki esrar algısını kırıp, bunu tüketicilere pazarlanabilir bir hızlı tüketim ürünü olarak düşünürseniz iş yapmakla ilgili seçenekleriniz o kadar artıyor. Ben de biraz bunu yapıp kenevir çiçeğini aldım ve ona bir katma değer katıp tekrar sattım.

Maliyet, karlılık gibi işin tüm matematiğini ve benim için yine harika geçen II.Tayland seyahatimin sonraki maceralarını sizinle paylaşmak ve yorumlarınızı almak için sabırsızlanıyorum kankalarım. Zaten ne yazık ki bunu konuşup paylaşabildiğim pek fazla insan yok ve yine ne yazık ki hayatımdaki her şey bu kadar iyi gitmiyor. Ve hepimiz gibi sorunları çözmek için çok fazla çalışmam gerekiyor. Kısa bir süre sonra Türkiye'ye geri dönmem gerekiyor ve muhtemelen bir sonraki yazımı oradan yazacağım.

Tekrar görünşünceye kadar hoşçakalın… Olaylara karışmayın;)

bu işlerle uğraşanlar Türkiye'de esrar eroin vs. satanların tayland'a gittiğini duymuştum. Ne alaka dediydim ama demekki iş var orda.
Duydukların doğru. Türklerle birlikte Rusların da dediğin gibi illegal işlerle uğraşanı Tayland'da varmış. Ben direk denk gelmedim ama söylenen birkaç örnek duydum. Sana birşey daha söyleyeyiö Tayland'da Esrar yasal olduktan sonra işe giren ve başarılı olan Türkler de var. Ben her ne kadar ''Türk Türkü gurbette skermiş.'' lafını kulağıma küpe yapmış olsamda burada birkaçıyla tanışma fırsatım oldu. Şansıma bana iyileri denk geldi diyebilirim.

Bir de belki adam kendi ülkesinde yasa dışı olarak bu işi yapıyordur ama orada yasal olduğunda o adam da değişiyor sorun çıkarmak isteyen bir kişiliği yoksa. Zaten sorun çıkaran insanında palazlanmasına imkan verecek bir atmosfer yok burada. Bunu size bir örnekle anlatmaya çalışayım:

Birgün bu size daha önce bahsettiğim devren kiralık olan yerde mekanın sahibi ile yola bakan masada sigara dönüp muhabbet ediyoruz. Üç tane scooter tipi motorsiklet yanaştı önümüze. Her birinde iki kişi, arkadakilerin elinde torba ve kağıtlar var. Mekanın sorumlusunu sordu, bizim adam benim deyince broşür ve esrar numunelerini çıkardı adamlar. Tesislerini, ürünlerini falan anlattılar 5 çeşit genetikten 1'er gram numunelerini ve broşürlerini bırakıp gün batımına doğru gittiler beyaz motorsikletlerine binip. Ben bile ne zamandır Taylanda gidip gelen biri olarak bir an ''Ulan şimdi silahlar patlat mı acaba'' diye tribe girdim. Ama aslında adamların yaptığı tamamen bir pazarlama faaliyeti idi. Ne tekim numuneleri yapınca da adamlara tam notu verdim:)

Yani böyle bir ortamda nasıl ne gibi sorun yaşanabilir ki? He elbette yaşanıyordur ama o sorun çıkaranlar da bence pek palazlanamaz bu ortamda.

Bende bir süredir tayland piyasasını takip ediyordum. Türkiye'de 40-50K USD ile şuan bir iş kurmak neredeyse imkansız. Siz hazır bir düzeni bu rakamlara alabiliyorsanız ve imkanınız varsa gerçekten kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak görüyorum. Takip ettiğim kadarıyla şirket kurarak oturum izinleri almak da gayet kolay oluyor. Zaten her açıdan rahat bir ülke. Rekabetin çok yüksek olduğunu sokaklarda lisanssız çok sayıda satıcıların da olduğunu biliyorum ama yavaş yavaş sistem oturacaktır. İmkanlarımı zorlayarak benim de bir kaç sene içerisinde böyle bir girişime dahil olma fikrim var. Umarım sizin için hayırlısı olur konuyu takipteyim. Insta hesabınızı da takip etmek isterim.
Dediklerinin hepsi doğru kanka, zamanla oturacak. İmkanı çerçevesinde herkes burada bir şeyler yapıyor ve yeni bir pazar olduğundan ilk girenler pazarın kaymağını yiyor. Bir süre sonra devlet regülasyonları uygulamaya başlayacak, muhtemelen iyi olanlar ayakta kalacak ve pazar dengesini bulacaktır.

Böyle bir niyeti olanlara tavsiyem ellerini çabuk tutmaları olur. Şimdi Tayland'da yasal kenevir işi yapmak gerçekten kolay. İleride daha zor olur mu bilmem ama daha az karlı olacağını söyleyebilirim.

Belki ileride çözebiliriz bu durumu ama Instagram profilini forum kuralları gereği paylaşamıyorum şimdilik. Burayı güncel tutacağım, takipte kalabilirsin.

Uzun bir aradan sonra yeniden merhaba kankalar...

Yeni macera yükleniyor, 15 Aralıkta kendi yasal kenevir işimi kurmak üzere 3. kez Bangkok'a gidiyorum. Size bir önceki mesajımda bana kenevir işinden ilk parayı kazandıran MoonRock olayını anlatacağımı söylemiştim ve anlatacağım. Ama önce hem tüm süreci yeniden ele almak, hem de bu başlığı yeni görecek kankalar için kolaylık olması açısından baştan anlatacağım.

Yıllardır kafamda kurguladığım iş modelini hayata geçirmek için Türkiye'de kendi dikey tarım girişimimi kurmaya niyetlenmiştim. Ta ki Tayland’ın kenevir tüketimini ve üretimini serbest bıraktığını öğrenene kadar. Bu noktadan sonra kafamdaki iş modelini Türkiye’de marul yaparak gerçekleştirmeye çalışmaktansa Tayland’da kenevir üreterek gerçekleştirmeye çalışma fikrine engel olamadım ve bu güzel uzakdoğu ülkesini ziyaret etmeye karar verdim. Gözü karartıp CB seçimlerinin 1. tur günü olan 14 Mayıs'a uçak bileti aldım ve 23 günlük ilk Tayland seyahatime başladım. Bangkok, Pattaya, Phuket gibi Tayland'ın önemli merkezlerini görme ve yasal kenevir endüstrisini inceleme fırsatı buldum.

İlk seyahat benim için son derece heyecan vericiydi. Daha önce Hollanda, İspanya gibi kenevirin yasallaştırmış ülkelerde de kenevir tüketmiştim ama uzakdoğuda keneviri yasallaştıran ilk ülke olan Tayland hem iş hem de kültür anlamında batıya göre çok farklıydı. kesinlikle endüstride fırsat yakalamak açısından daha elverişliydi. İlk seyahatimi gerekli fizibilite ve networking çalışmalarını yaptıktan sonra sonlandırdım.

Gitmeden önce kısıtlı sermayemle Türkiye'de bir iş kurmaya başlamıştım ve Tayland'da yeni bir iş kurmak için yatırım yapacak sermayem yoktu. Yine de Haziran ayında Türkiye'ye dönüp elimdeki verileri ortaya koyup bir iş planı hazırladım. Yatırım yapabilecek birkaç arkadaşımla görüştüm ama kimseden net bir cevap alamadım. Tayland'da yasal kenevir işi yapan tanıştığım kişilerden biri ile görüşmelerim sonrasında devir alabileceğim bir yer buldum. 12 yıldır bindiğim arabamı sattım ve elime geçen paranın bir kısmı ile acil olan ödemeleri yapıp kalan üç beş Dolar para ile tekrar uçak bileti aldım. Bu sefer tek yön bir bilet aldım çünkü amacım bir şekilde Tayland’da bu işi yapabilmek için bir fırsat elde etmekti.

Bahsettiğim yeri devir alamadım. Ama bir taraftan başka ne yapabilirim, kısıtlı sermayemle nasıl para kazanabilirim diye düşünüp duruyordum. Sonunda aklıma bir fikir geldi, yerini devir almak istediğim kişilere bir anlaşma teklif ettim. Onların elindeki 2. Kalite diyebileceğimiz kenevir çiçeklerini satın alıp, Moon Rock haline getirdikten sonra onlara geri satacaktım. Lisansım olmadığı için bu anlaşma biraz gri alanda kalıyordu yasal olarak ancak karşılıklı güven çerçevesinde ve fatura kesemeyeceğim için bir sefere mahsus olmak şartı ile 250gr. Moon Rock 250TBH/Gr fiyat ile anlaştık. Moon Rock yapmak için gereken ekipmanları tedarik etmek çok sorun olmadı. Hepsini internetten bulup siparişi verdim ama hem kaldığım yerin MoonRock yapımı için uygun olmaması hem de lisansımın olmaması işleri zorlaştırıyordu. Ben de malı satacağım adamları ikna edip Moon Rock’ı onların yerinde yapmaya ikna ettim. Böylece keneviri alırken onlara para ödememe de gerek kalmadı çünkü işi zaten onların yerinde yapıyordum.

Ekipman ve malzemeleri tedarik edip, YouTube daki neredeyse bütün dry ice hash ve THC oil yapım videolarını izledikten sonra işe koyuldum. Neticede gramını 80TBH saydığımız 300 gr. çiçek ve yaklaşık 200 gr. trimlerden kalan yaprakları kullanarak 265 gr. Moon Rock elde ettim. Konuştuğumuz gibi gramı 170TBH’den verdim ve Tayland’da ilk paramı kazandım. Tamtamına 45.000 Tayland Bahtı. Ekipman ve malzeme için yaptığım masrafı düşersek yaklaşık 1.200USD’ye karşılık geliyor.

Tamam biliyorum, bu büyük bir para değil ve neredeyse gidiş dönüş Bangkok uçak biletini bile karşılamıyor… Ama bu insanlık için küçük benim için ise hissettirdikleri açısından 1 Milyon Dolar karşılığıydı diyebilirim. Çünkü 40 yaşına merdiven dayamış ve geçmişte birçok başarısız girişime imza atmış biri olarak yurtdışında en çok sevdiğim şeylerden birinden para kazandım ve belki de bu Milyon Dolarlık bir işin başlangıcı olacak.

Şimdi yazımın çok uzun sürdüğünü biliyorum. Eğer buraya kadar okuduysanız dikkate değer bulduğunuz için teşekkür etmek isterim kankalar. İstatistiklere bakınca ilgi gören başlıklardan biri oldu sayenizde. Benim için ise Tayland maceramı paylaşabileceğim, bir noktada içimi dökebileceğim bir alan oldu aynı zamanda. Tayland kenevir konusunda kısa sürede çok yol aldı ama Türkiye’de alınacak daha çok yol var. Bu yüzden tahmin edersiniz ki bu süreci kimseyle paylaşamıyorum ve siz kankalarımı eğer buradan bir başarı hikayesi çıkarabilirsem buna şahit tutmak istiyorum. Eğer batarsam da nasıl battığıma şahit olur, en azından siz aynısını yapmazsınız:)

Peki bundan sonra ne mi olacak? 15 Aralık tarihine yeniden bilet aldım. Eğer Türkiye’deki hedeflerimi yakalar ve para bulabilirsem, Moon Rock’ı bir marka haline getirip paketli bir ürün olarak pazarlamak için şirket kumak üzere 3. kez Tayland’a gideceğim. Yada başaramayacak ve bileti yakacağım. Tekrar ne zaman yazarım bilemiyorum ama eğer birgün Tayland’a gider ve bir dispanserde karşılaşırsanız beni hatırlamanız için buraya bir fotoğraf bırakıyorum. Hoşçakalın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ********** ******** hahahaha ********
  • Didrug Didrug:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    +1
  • A active661:
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* **** ***** hahahahahahahaha*** ******** ********* *** **** **** *** hahahahahahahaha ******** ** ****** ** **** ***** ********* ********** **** * ***** **** hahahaha *** * ******* ******* **** ****
  • A active661:
    **** ** ****** hahahaha***** **** ***** hahahahahahahaha*** ******** ********* *** **** **** *** hahahahahahahaha ******** ** ****** ** **** ***** ********* ********** **** * ***** **** hahahaha *** * ******* ******* **** ****
    ***** ****** ****** *** hahahaha***
    +1
  • A active661:
    ***** ** ** ********* ** ** hahahaha* ******* hahahaha hahahaha*
    +1
    ***** ******** ** *** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha**
    +1
  • A active661:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ******** ** *** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha******** hahahaha *** *****
    +1
    *** ** ******** *** ******* ******** ****** hahahaha*
    Lemonhazelover Lemonhazelover: **** ******* *****