yaprak ucu yanıkları

nobody

Yeni üye
selam A. kankalar cümleten hayırlı ramazanlar,
kızlar cıceklenmenin 2 haftasında yeni yeni yaprak uclarında hafif yanıklar başladı. Bu güne kadar hiz flush yapmadım
bitki basına 19 litre toprak için 5 günde bir 1litre su ile 2ml grow 2ml bloom ve 1 ml top max veriyorum bibobizz gübreler.
forumda baya araştırdım fakat bu hastalıkların hepsi birbirine benziyor potasyum eksikliğimi yok besin fazlasımı karar veremedim, bilgisi olan arkadaslar destek olursa sevinirim. Tekrar hayırlı ramazanlar bol hasatlar herkese

Günlük

Bitkideki sorunları gösteren resimler

cannabis16

Ordinaryüs
bişeyin eksikliği yada gübresel bi olay değil bu..gayet sağlıklı bitkiler.. yalnız bazı yaprakların fazla ısı var anlamında testere uçları kaldırıp hafiften de uçlarını yakmış..bunu ben aynı genetikten 6 bitki yetiştiriyorum msela içlerinden 1i yada 2si yapıyor bazen..seninkinden daha da öte bi yanık..hasada kadar iplemeden gidiyorum..
sendeki çok çok az ısı fazlalık belirtisi..bana sorarsan bitkilerinde bişey yok.. tepe yapraklarda aynı sorunlar baş gösterir ve iyice yanarsa yapraklar ozaman kötü..

senin yerinde olsam vantilatörü biraz daha yakına aldırırım,sonra hiç bişeyi takmam kafana

dumanın bol olsun

Ü

Üye silindi 16241

Guest
ph sorunları toprağın altıından su akıtmaya calıs kanka ph ayarlı suyla
pH sorunu olduğuna nasıl kanaat getirdin anlamadım kanka? fakat bunun pH ile uzaktan yakından alakası yok.
pH sorunları genelde yaprağın orta bölgelerinde benek benek sarılıklar ile kendini belli eder.

@nobody kankam sorun gözükmüyor. bitki fazla besinleri yaprağın ucuna bu şekilde vuruyor.
bunun önüne geçmek için genelde ilk 3 gübrelemeyi listenin çeyreği- yarısı oranında başlayıp bitkiyi besine alıştırıyorlar.

gerekirse bir kere boş sula azalma olacaktır.
kazasız belasız hasatlar dilerim

pH sorunu olduğuna nasıl kanaat getirdin anlamadım kanka? fakat bunun pH ile uzaktan yakından alakası yok.
pH sorunları genelde yaprağın orta bölgelerinde benek benek sarılıklar ile kendini belli eder.

@nobody kankam sorun gözükmüyor. bitki fazla besinleri yaprağın ucuna bu şekilde vuruyor.
bunun önüne geçmek için genelde ilk 3 gübrelemeyi listenin çeyreği- yarısı oranında başlayıp bitkiyi besine alıştırıyorlar.

gerekirse bir kere boş sula azalma olacaktır.
kazasız belasız hasatlar dilerim
selam kanka
https://imgyukle.com/i/OLB7i8 şu fotoğraftaki soldaki yaprak uçları gördüğün üzere çürümüş gübre çok gelmiş olabilir ama o görüntü benim kanımca ph dalgalanması yada drenajda bir sorun vardır

ph sorunu sadece yaprak ortasında belli etmez kendini çinko eksikliği gibi değil 3 senedir kendi çapımda grow yapıyorum bu arada

Ü

Üye silindi 16241

Guest
ph sorunu sadece yaprak ortasında belli etmez kendini çinko eksikliği gibi değil 3 senedir kendi çapımda grow yapıyorum bu arada
anladım kanka. Ben şunu şöyle bırakayım en iyisi. hem arkadaş kendi gözlemlesin sorununu. sonuçta akademik bir link.

nobody

Yeni üye
kankalar ph dengesizliğinden olduğunu sanmıyorum sürekli 6.10-6.25 arası ph'da tutuyorum. Fandan dolayı da bu şekilde olacağını sanmam fan güzel vuruyor. bugün ki sulamaya 2 ml callmag ekledim önümüzdeki sulamada gübreleri yarı oranında vereceğim.
Ben sulamada saksı başına 1 litre veriyorum ve saksının altından su akmıyor otomatik olarak birde organik gübre kullandığımdan hiç flush atmadım sorun bundan kaynaklı olabilir mi ? Flush mı istiyor acaba.
Hepinize teşekkürler bu arada... Hepinize bol hasatlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
    ********* ***** **
  • T Turco:
    **** ********** ****** * **** ********** ** *** ****** *** **** ****** ******* ********* ***** ********** ** **** ****** *****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahaha** ******** hahahaha*** **** ********* ***** ***** ** *** hahahaha** *****
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    *** ** ********** *** ******* ****** ***** ********** ***** **** ***** *****
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • X Xgon:
    *** ** ********** hahahaha ***** ******* ****** *** ******* ***** *** *****
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • B bayfrodo33:
    ******* hahahaha ***** ********* **
  • lavrens lavrens:
    ***** ******** ********* hahahaha** hahahaha ***** ********* **
  • X Xgon:
    *** ** ********** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
    +1
    **** * ******* **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
  • X Xgon:
  • X Xgon:
    **** **** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
  • X Xgon:
    ***** ****** ***** **** ******** ***** ******* ** *** ******** ***** ***** ********
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ***** ****** ** *****
  • Houp53 Houp53:
    ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha **** ********* ****** ******** ******
    Houp53 Houp53: ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha ****...