Yapraklarda solma ve sorunlar

acemiceday

Müptezel
Nasip artık bakalım yeniden ekersem insallah onda basarili olurum
Sen yine aynı hata yollarını izleme. Bazen tecrübesi olmayan insanlar için masraf gibi görünen hazır ürün ve ekipmanların çok yararı olur. Daha sonra emek masraf ve moral kaybına olcusemez.

- Bitki filizlenirken Root Booster kök güçlendirici geliştirici herhangi bir marka Organic ürünü veya 10gr lık hazır paketlerinden yeteri kadar alınıp uygulanabilir.

- Grow ve Bloom Biobizz veya Terra Organic öneririm.

- Çiçeklenme için Terra Organic Bloom Booster veya Biobizz Top Max ve yanına ilave olursa harika olur Biobizz BioHeaven gübre
Ayrıca bildigim bir yabancı dilde olan cannabis hakkındaki web forumunda mineral ve Organic gübre birlikte uygulama uygun yöntem ve oranları anlatılıyordu. Big Bud alarak ekleme yaparak uygulayarak deneyeceğim.

- Terra Organic veya Biobizz marka CalMag / Biobizz in 250ml lik şişesi daha ekonomik.

- Geliştirme Güçlendirme Ciceklenmeye Daha güçlü girmeleri için; Biobizz AlgAMic, Biobizz Acti Vera

Benim ikinci Grow da uygulayacağım elimde olan yararlı gübreler.

Sen yine aynı hata yollarını izleme. Bazen tecrübesi olmayan insanlar için masraf gibi görünen hazır ürün ve ekipmanların çok yararı olur. Daha sonra emek masraf ve moral kaybına olcusemez.

- Bitki filizlenirken Root Booster kök güçlendirici geliştirici herhangi bir marka Organic ürünü veya 10gr lık hazır paketlerinden yeteri kadar alınıp uygulanabilir.

- Grow ve Bloom Biobizz veya Terra Organic öneririm.

- Çiçeklenme için Terra Organic Bloom Booster veya Biobizz Top Max ve yanına ilave olursa harika olur Biobizz BioHeaven gübre
Ayrıca bildigim bir yabancı dilde olan cannabis hakkındaki web forumunda mineral ve Organic gübre birlikte uygulama uygun yöntem ve oranları anlatılıyordu. Big Bud alarak ekleme yaparak uygulayarak deneyeceğim.

- Terra Organic veya Biobizz marka CalMag / Biobizz in 250ml lik şişesi daha ekonomik.

- Geliştirme Güçlendirme Ciceklenmeye Daha güçlü girmeleri için; Biobizz AlgAMic, Biobizz Acti Vera

Benim ikinci Grow da uygulayacağım elimde olan yararlı gübreler.
Kanka fiyatlar ne ve nereden tedarik ediyosun

acemiceday

Müptezel
Kanka fiyatlar ne ve nereden tedarik ediyosun
İnternete bakarsın kendinde dostum. En uygun fiyati ayarlarsin bakarsın. Sürekli bu şekilde başlarsan aynı şeyler tekrar eder inan. Sen fasafiso gibi say ama paylaştığım notlarımı değerlendir.
Yani zaman para emek herşey karar senin istediğini yaparsın.

Benim someklerde ki büyüme ve kristallesme ile birlikte aşırı artan yapışkanlık dikkatimi çekti. Yaprak ala ala iyice rahatladilarda ve hemde benim için iyi oldu harmanlik çekmiyorum. Biran önce someklerin tadına bakmak istiyorum. Yakında kazasız belasız paylaşırım umarım hasati ve kafasının kalitesini. Sanırım her yetiştiren için kendi otu en iyisidir haklı olarak

İnternete bakarsın kendinde dostum. En uygun fiyati ayarlarsin bakarsın. Sürekli bu şekilde başlarsan aynı şeyler tekrar eder inan. Sen fasafiso gibi say ama paylaştığım notlarımı değerlendir.
Yani zaman para emek herşey karar senin istediğini yaparsın.

Benim someklerde ki büyüme ve kristallesme ile birlikte aşırı artan yapışkanlık dikkatimi çekti. Yaprak ala ala iyice rahatladilarda ve hemde benim için iyi oldu harmanlik çekmiyorum. Biran önce someklerin tadına bakmak istiyorum. Yakında kazasız belasız paylaşırım umarım hasati ve kafasının kalitesini. Sanırım her yetiştiren için kendi otu en iyisidir haklı olarak
Kanka ne kadar kaldı hasata ben de merak ediyorum artık :)

acemiceday

Müptezel
Flush attıktan sonra kesene kadar gelişmeye olgunlaşmaya devam edecek. Flush attıktan sonra 3-4 gün toprağın kurur, 72saat karanlık verir kesersin
Kanka kızların dallarını çok çok hassas bir itina ile yanlara eğdim.
Şuanda yan dallardako somekler ışık alacaklar olgnluklari artar umarım. Sonuç hızlanır sanırım :D

Yaprakları budamaya devam etmem açtı sömek dallarını son 10 günde.

Şuanda yan dallardako somekler ışık alacaklar olgnluklari artar umarım. Sonuç hızlanır sanırım :D

Daha kurumaları var gercekten sabir isi bu :)

Ratata

Kıdemli Üye

Bu işi veg aşamasında yapcan ikinci turda, LST çok önemli bir eğitim. Trikomlar ne alemde ne durumdasın hasata

acemiceday

Müptezel
Bu işi veg aşamasında yapcan ikinci turda, LST çok önemli bir eğitim. Trikomlar ne alemde ne durumdasın hasata
Işık alsın somekler rahatlasın yanlar dedim kanka. Trikomlar genel anlamda rakı kıvamındalar. Amberlerin sayısı biraz artmali sanırım daha yüksek güçlü etki kafa istiyorsak.
Yeni çıkan açan beyaz pistillerin sayısı artıyor ve sanırım dediğin gibi son genişlemesi son canlari
Kanka biraz daha kalmalı en azından bu hafta sonuna kadar sonra yeniden değerlendirerek flush atma aşamasına evresine alacağım.
Çok yapiskanlasmaya başladı kanka.

acemiceday

Müptezel
Kanka tam olarak 2 ay önce 18 Şubat'ta bu kankana yardımcı oldun saolasin :D
Nereden nereye geldim :D Yaprak veya Tirtikladigim ile artık kesinlikle torbacı vs kimse ile muhatap olmam :D
Kanka sence toplam 30 Gr toplamı gecermi hasat veya ne kadar olabilir?

Ratata

Kıdemli Üye
Flush attıktan sonra bir hafta kadar daha saksıda kalacak hesabını iyi yap yani, 3-4gün saksı kurusa, 72 saat de karanlık şekli. Toplam 30 gramı geçebilir diye düşünüyorum kanka yani görüntü önünde, çok olmasa da senin sonuçta. Ama ikincide harika bi çalışma yaparsın

acemiceday

Müptezel
Flush attıktan sonra bir hafta kadar daha saksıda kalacak hesabını iyi yap yani, 3-4gün saksı kurusa, 72 saat de karanlık şekli. Toplam 30 gramı geçebilir diye düşünüyorum kanka yani görüntü önünde, çok olmasa da senin sonuçta. Ama ikincide harika bi çalışma yaparsın
Kanka şöyle veya böyle bu süreç içerisinde deneyim tecrübe ve bilgi kazanmaya başladım. Farklı yeni Grow deneyimlerimde daha çok şeyler öğreneceğime, farklı yöntemleri deneyimleyecegimede ve sisteme eklemeler yapacağıma inaniyorum.

Şuanda amacım tüketen bir insan olarak elimdeki çeşitliliği ortalama 3 e arttıracağım sativa ve indica oranları ve etkilerine göre.
Elimde kalan bir kaç auto tohumu kurutma bittikten sonra ekmeyi de düşünüyordum. En azindan son baharda blue dream ekerim diyorum.
Ama 3 ay ortalama yaz ayları sıcaklıkları ve kabin içerisi ısı sorunu için endişe ederek ikilemde kaldım.
Sence sonbaharda Auto ekmek ve sonrasında kalan Auto tohumları değerlendirmek mi iyi olur ?

Kanka şöyle veya böyle bu süreç içerisinde deneyim tecrübe ve bilgi kazanmaya başladım. Farklı yeni Grow deneyimlerimde daha çok şeyler öğreneceğime, farklı yöntemleri deneyimleyecegimede ve sisteme eklemeler yapacağıma inaniyorum.

Şuanda amacım tüketen bir insan olarak elimdeki çeşitliliği ortalama 3 e arttıracağım sativa ve indica oranları ve etkilerine göre.
Elimde kalan bir kaç auto tohumu kurutma bittikten sonra ekmeyi de düşünüyordum. En azindan son baharda blue dream ekerim diyorum.
Ama 3 ay ortalama yaz ayları sıcaklıkları ve kabin içerisi ısı sorunu için endişe ederek ikilemde kaldım.
Sence sonbaharda Auto ekmek ve sonrasında kalan Auto tohumları değerlendirmek mi iyi olur ?
Kanka bir taktik verebilirim ama dereceyi nasıl etkiler gözlemlemelisin ekim yapmadan once 1 saat kadar, giris faninin cadir icindeki ön tarafina 0.5L siseyi dondurucuda dondurduktan sonra koyuyosun, fan onun soguklugunu iceriye üflüyo fakat hizli eritir yani gün icinde bir kac defa degistirmen gerekir siseyi hasattan sonra bir deneyip bak istersen siseyi fanin önünden uzaklastirarak da dereceyle belki oynanabilir ben baska bir amac icin kullaniyordum bunu sen yazinca aklima geldi denenebilir

Ratata

Kıdemli Üye

Kanka yazın sıcaklarda uğraşmıyorum klima yok bende. Sıcaklıklar kontrolden çıkabiliyor. O yüzden ben yazın sıcakta yapmıyorum. Auto tohumlarda bu sana daha çok sorun çıkaracaktır doğal olarak. O yüzden kararı sen vercen

acemiceday

Müptezel
Kanka yazın sıcaklarda uğraşmıyorum klima yok bende. Sıcaklıklar kontrolden çıkabiliyor. O yüzden ben yazın sıcakta yapmıyorum. Auto tohumlarda bu sana daha çok sorun çıkaracaktır doğal olarak. O yüzden kararı sen vercen
Kanka yazın uğraşmam kesinlikle ozaman. Yaz sonuna doğru devam ederim.
Bugün artık geri dönüşü yok! Bitkilerin Flush larini attım güzelce.
Şimdi lamba altındalar lamba ile kellelerin mesafesi 30 cm gibi artık.
En son doğal Keçi boynuzu özlü gübreli ve ph 6.2 ayarlı 5lt su verdim bitkilere ) suzulunce iyice kabine taşıdım şimdi lamba yanıyor ve saksılar kuruduğunda 3 gün karanlık ve hasat geldi :D
Kanka iyiki varsın @Ratata :D
İnan kafam kıyak olmayı özlemişim 10 gündür yaprak ve son iki gündür bir kere tirtikladim sömek ve harikayim.
Artık ne hata sorun olsada iş bitti hasat çok yakın:D ben hasat miktarı fotosunu ekler seni paylaşimla bilgilendiririm kanka. Belki biraz daha kalsa daha sisermiydi diyorum ama bu seferde artık 8. Haftaları oldu. Hasata kadar 9. Hafta yo bitirirler ve normal sanırım.

Kanka her neredeysen iyilik güzellikle kal

Kaç günde haftada kabinde kururlar ? Kabinde havalandırmayı giriş çıkış açık birakacagim. İceride de en dibe USB fanı koyacağım. Kabine üste asarım somekleri

Kanka bu Birkileri kesip hasat edince bu saksilardaki toprağı ne yapayım sence ? Tekrar kullanılabilir mi sorunsuz veya normal çiçekler için mi kullanmak dahaa iyi ?

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye
Hadi hayırlı olsun kanka, sonunda bitiyor. Umuyorum keyfin çok olur :) Toprak kurusun karanlığa alırken kontrol et trikomları, karanlıktayken de gün aşırı bak zamanı geçirme. Kabine asarsın, giriş çıkış açık, üstlerine fan vurdurma. Forumda kurutma kürleme rehberi vardı zaten en doğru şekilde ordan halledersin. Çıkan toprağı at kullanma kanka. Bir dahaki growa yeni toprak en güzeli

acemiceday

Müptezel
Hadi hayırlı olsun kanka, sonunda bitiyor. Umuyorum keyfin çok olur :) Toprak kurusun karanlığa alırken kontrol et trikomları, karanlıktayken de gün aşırı bak zamanı geçirme. Kabine asarsın, giriş çıkış açık, üstlerine fan vurdurma. Forumda kurutma kürleme rehberi vardı zaten en doğru şekilde ordan halledersin. Çıkan toprağı at kullanma kanka. Bir dahaki growa yeni toprak en güzeli
Kanka bayramın kutlu olsun. bugün bayram diye yan dallardan ışık almayan yerde büyüyen somekten tirtikladim bayram diye :D bu nedir ya zehir :D
Toprak kurusun ışık altındalar bekliyorlar durum normal kuruyor saksılar. Yarın değil öbür gün sanırım karanlığa alırım yada iki gün sonra garanti karanlığa alırım daha iyi.

Elimde harbi ev yapımı Rus votkasi vardı ve bu benim mahsulum sigara ile nedir bu ya diyorum:D

Trikomlari hergun kontrol ederim.

acemiceday

Müptezel
Kamka birde sence kabininn içerisindeki led lambayı, karbon filitreyi ve çıkış fanini çıkartıp kaldirayim mi onuda kutusuna ?
tek kabini kurulu birakirim yazın toz olmaz ve dedim. Sonra zaten kabin içerisindeler toz olmaz dedim.
sana sormak istedim sence ne yapayim kanka ?

Ratata

Kıdemli Üye
Yani orası sana kalmış kanka ister topla ister dursun :D Ama toplamak mantıklı yani komple eskimesin:D

acemiceday

Müptezel
Yani orası sana kalmış kanka ister topla ister dursun :D Ama toplamak mantıklı yani komple eskimesin:D
Kanka bugün kabin icerisindem LED lambayı aldım paketledim. Gubreleri v.b ekipmanları ayrı ayrı düzenli kolilere koydum ve gübre kolisini serin bir yere kaldirdim.

Kabin içerisinde kabin giriş fani ve çıkış karbon filitre fanini bıraktım. Kabinde hasati asmak için ip ile düzenek yaptım. Büyük ihtimal ile yarın ikinci gün karanlıkta kesebilirim köklerini veya öbür gün mutlaka .

acemiceday

Müptezel
Kanka sonunda az önce hasata girdim. Dikkatlice nazikçe keserek, kabin içerisinde ayarladigim duzenege astım. Karbon filitre çıkış fanı ve giriş fanı çalışıyor kabinde. Kabinin içerisini pırıl pırıl da yaptım.
İki tane ufak tirtikladim sömek:D artık kuruyuncaya kadar içmem diyorum.

Tamamen kurusun ben sana net kaç gram geldiğinide yazarım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • S Sezercapone:
  • K Kırmızıtohum:
  • _sansar _sansar:
    hahahahahahahaha
    +2
  • S Sezercapone:
  • S Sezercapone:
  • Emmy Emmy:
  • G G28:
    **** ***** ** ***** *** **** ********* ***** ******* **** ********** * ** ********* ***** *
    G G28: **** ***** ** ***** *** **** ********* ***** ******* **** ********** * ** ********* ***** *