Yapraklarda solma ve sorunlar

Ratata

Kıdemli Üye
Kanka sonunda az önce hasata girdim. Dikkatlice nazikçe keserek, kabin içerisinde ayarladigim duzenege astım. Karbon filitre çıkış fanı ve giriş fanı çalışıyor kabinde. Kabinin içerisini pırıl pırıl da yaptım.
İki tane ufak tirtikladim sömek:D artık kuruyuncaya kadar içmem diyorum.

Tamamen kurusun ben sana net kaç gram geldiğinide yazarım.
Hadi gözün aydın kanka olay bitti :) Kurutmayı kürlemeyi güzelce yap sonra da tadını çıkar

acemiceday

Müptezel
Hadi gözün aydın kanka olay bitti :) Kurutmayı kürlemeyi güzelce yap sonra da tadını çıkar
Kurusun sonra kürleme kolay kanka. Bitti gerçekten bir şekilde. Bitkilerin bez saksilarin daki toprakları guzelce aktardim. Bez saksilari çeşmede temizledim ilk önce ve sonra çamaşır makinesinde bile yıkadım tertemiz kanka :D
Kıyak kafa ile hasat aldım ve tüm bu işleri yaptım :D

Herşey için çok teşekkürler kanka. Başım sıkışırsa yine destek başvurusu yaparim :D
İkinci grow için tohum tamam sadece toprak alarak baslarim. Geri kalan bütün ekipmanlar var

convik

Doktor
Kurusun sonra kürleme kolay kanka. Bitti gerçekten bir şekilde. Bitkilerin bez saksilarin daki toprakları guzelce aktardim. Bez saksilari çeşmede temizledim ilk önce ve sonra çamaşır makinesinde bile yıkadım tertemiz kanka :D
Kıyak kafa ile hasat aldım ve tüm bu işleri yaptım :D

Herşey için çok teşekkürler kanka. Başım sıkışırsa yine destek başvurusu yaparim :D
İkinci grow için tohum tamam sadece toprak alarak baslarim. Geri kalan bütün ekipmanlar var
hadi geçmiş olsun hocam. afiyet olsun şimdi bayılana kadar pafküf :D

bu arada artık tecrübe kazandın, gübrelerin ve bitkinin doğasını biraz anladıysan eski toprağı dinlendirip, biraz zenginleştirip kullanabilirsin. atmak zorunda değilsin bilgin olsun.

acemiceday

Müptezel
hadi geçmiş olsun hocam. afiyet olsun şimdi bayılana kadar pafküf :D

bu arada artık tecrübe kazandın, gübrelerin ve bitkinin doğasını biraz anladıysan eski toprağı dinlendirip, biraz zenginleştirip kullanabilirsin. atmak zorunda değilsin bilgin olsun.
Kanka çok teşekkür ederim. Seninde growlarin sorunsuz bol bol hasatli olsun. Saksilardaki toprağı düzgün biryere naklettim, orada havalanarak dinlenir toprak. Daha sonra biraz zenginlestirip normal bitkilerim için kullanmayı düşünüyorum.
Bir sürü Aloevera bitki ektim. Ayrıca böceklere sivrisineklere karşı fesleğen de çok ektim balkonda duruyorlar büyüyorlar :D
Kabin içi kokuyu gidermeye destek amaçlı ikinci Grow umda küçücük bir saksıda feslegende koyacağım.

Kanka herkes yorum yapıyor kimseyi art niyet sahibi olmak ile suclayamam. Ama sorunumu aktardigim süreçte ve sonrasında çok bilgisi olmayan kesin bilgi sahibi olmasada fikir veren insanlarıda gördüm :D Hatta ve hatta çok erken hasat almaya yönlendirecek kadar sorumsuzca yorumlarda gördüm.

En doğrusu neymiş biliyormusun; senin gözünün önündeki kendi bitkini doğru anlayabilmen besleyebilmen ve gözlemlemen çok önemliymiş.

İkinci grow umu yaz sonuna yakın başlarım diyorum. Yazin ısı sorununu bir nebze olsun çözmek için, florosan veya normal LED ampul lambalarla yapanlarda gördüm ama ne derece yararlı olur anlayamadım.

convik

Doktor
Kanka çok teşekkür ederim. Seninde growlarin sorunsuz bol bol hasatli olsun. Saksilardaki toprağı düzgün biryere naklettim, orada havalanarak dinlenir toprak. Daha sonra biraz zenginlestirip normal bitkilerim için kullanmayı düşünüyorum.
Bir sürü Aloevera bitki ektim. Ayrıca böceklere sivrisineklere karşı fesleğen de çok ektim balkonda duruyorlar büyüyorlar :D
Kabin içi kokuyu gidermeye destek amaçlı ikinci Grow umda küçücük bir saksıda feslegende koyacağım.

Kanka herkes yorum yapıyor kimseyi art niyet sahibi olmak ile suclayamam. Ama sorunumu aktardigim süreçte ve sonrasında çok bilgisi olmayan kesin bilgi sahibi olmasada fikir veren insanlarıda gördüm :D Hatta ve hatta çok erken hasat almaya yönlendirecek kadar sorumsuzca yorumlarda gördüm.

En doğrusu neymiş biliyormusun; senin gözünün önündeki kendi bitkini doğru anlayabilmen besleyebilmen ve gözlemlemen çok önemliymiş.

İkinci grow umu yaz sonuna yakın başlarım diyorum. Yazin ısı sorununu bir nebze olsun çözmek için, florosan veya normal LED ampul lambalarla yapanlarda gördüm ama ne derece yararlı olur anlayamadım.
hadi geçmiş olsun. iyi yapmışsın toprakları ayırıp. para verip alıyoruz bari domat biber yetiştir işe yarasın.

kimse art niyetli değildir hocam. ama herkesin bir tarzı var. o yüzden sen fikri ve bilgiyi alıp kendin süzüp değerlendireceksin. kimi erken hasat sever kimi geç, kimi de bilmediği bilmediğinden bir yorum yazar.

yazın grow yapacaksan lambanı ve konumu bilmiyorum ama ben marmara bölgesinde yaz growlarını hep gece aydınlık gündüz karanlık gibi ayarlıyorum. Sıcaklık daha dengeli oluyor. tavsiye ederim.

acemiceday

Müptezel
hadi geçmiş olsun. iyi yapmışsın toprakları ayırıp. para verip alıyoruz bari domat biber yetiştir işe yarasın.

kimse art niyetli değildir hocam. ama herkesin bir tarzı var. o yüzden sen fikri ve bilgiyi alıp kendin süzüp değerlendireceksin. kimi erken hasat sever kimi geç, kimi de bilmediği bilmediğinden bir yorum yazar.

yazın grow yapacaksan lambanı ve konumu bilmiyorum ama ben marmara bölgesinde yaz growlarını hep gece aydınlık gündüz karanlık gibi ayarlıyorum. Sıcaklık daha dengeli oluyor. tavsiye ederim.
Kanka kabinde ozaman işi normalde tutmak için klima açmakta gerekli. Kabin ısısı sorununu cozememek beni korkutuyor sadece.

Teknoloji ilerledikçe artık ısı sorunu hiç olmayan lambalar uretecekler. Öyle tohumlar olacakki genetik kodları üzerinde geliştiribilecekler ve bir kaç hafta içerisinde hasat edilebilecek kanka

acemiceday

Müptezel
Kanka sende bende tahmin edemedik hasat i tam olarak :D
Bugün dallar hemen kirikiyordu ve iyice kurumuş halde ölçtüm hasati. Toplamda 74 Gr geldi kanka :D
Onca ağır sitreslere ve uzun hatalara karşı harika bir sonuç bence. Hatirliyormusun neredeyse olmuş durumdaydılar iki hafta kendine bile gelemediler, 19~20 günde erken ciceklenmeye girdiler.
Herşey için çok teşekkür ederim kankacim. Harika bir insansin. İşlerin ve hasatin her daim iyi olsun. Herzaman kazasız belasız sorunsuz growlar icimler dilerim sana dostum.

Şimdi bir hafta kadar daha kalsınlar kabin içerisinde uygun ortamda kavanoza alicam. Kanka sence bu büyük kavanoz uygun olur mu hasati saklamak için ?

acemiceday

Müptezel
@convik , @Sleepless , @Marihaİtachi kankalar sonunda hasatımı aldım ve kuruttum. Kilciksiz şekilde 74 Gr hasat tuttu. Bugüne kadar rahat bir 8~10 gr da tirtiklamisimdir .
Yani ortalama 80 Gr en kötüsü hasat oldu diyebilirim.

Bitkiler harap halden bu sonucu verdiler. Kafası oldukça uzun ve harika kankalar. Kafası İndica ağırlıklı ama Sativa enerjisi de var.

Şimdi bir hafta kadar daha kalsınlar kabin içerisinde uygun ortamda kavanoza alicam. Muhafazayida bu kavanozda yapacağım. Nasıl uygunmu sizce ?

convik

Doktor
@convik , @Sleepless , @Marihaİtachi kankalar sonunda hasatımı aldım ve kuruttum. Kilciksiz şekilde 74 Gr hasat tuttu. Bugüne kadar rahat bir 8~10 gr da tirtiklamisimdir .

Bitkiler harap halden bu sonucu verdiler. Kafası oldukça uzun ve harika kankalar. Kafası İndica ağırlıklı ama Sativa enerjisi de var.

Şimdi bir hafta kadar daha kalsınlar kabin içerisinde uygun ortamda kavanoza alicam. Muhafazayida bu kavanozda yapacağım. Nasıl uygunmu sizce ?

Eline sağlık hocam. Afiyet ve kafası zehir olsun.
Çok emek verdin hakettin.
Kürleme için iki ayrı kavanoz daha iyi olur. Birine küf vs okursa birini kurtarırsın. Hem daha iyi kürlenir. Kavanozun kapağı contalıolursa iyi olur. Conta yoksa poşet geçirip öyle kapatabilirsin.

Eline sağlık afiyetler olsun. Torbacı malzemesinden anlatıldığı gibi Cok mu farklı kanka lezzeti tadı kafası? Kac bitki vardı sende, tebrikler tekrar :D

acemiceday

Müptezel
Eline sağlık hocam. Afiyet ve kafası zehir olsun.
Çok emek verdin hakettin.
Kürleme için iki ayrı kavanoz daha iyi olur. Birine küf vs okursa birini kurtarırsın. Hem daha iyi kürlenir. Kavanozun kapağı contalıolursa iyi olur. Conta yoksa poşet geçirip öyle kapatabilirsin.
Eyvallah teşekkürler kanka.
Seninde herzaman afiyetin hasat bereketin ve kafan iyi olsun.
Evet kanka ağır uzun sitreslere yol açan bu hatalar sebebi oile çok zahmet verdi bana. Ama bir tecrübe ve bazı şeyleri kavramam için bana fırsat verdi. Bu ilk growum da iyi destek vardı.
Kanka kafam şuanda harika yahu :D Somekler kendisi kuruduğu zaman harika bir kafası var.
Basit bir sistem yaptım plastik 5lt ve 1.5 litre iki şişeden. Kovalama yapıyorum ve rahatım. Tütün hiç içmedim için bu yöntem iyi geliyor ve temiz bir uygulama.
Şimdi Cam uzun bir şişenin dibini kesip kovalama için daha sağlıklı bir ekipman yapmayı planlıyorum. Ayrıca cam şişeleri delerek bong yapma yöntemlerine Google de bakıyorum. Artık gerisi sadece zevk işi, önemli olan yaşattı ve iyisi kötüsü ile oldu.

acemiceday

Müptezel
Eline sağlık afiyetler olsun. Torbacı malzemesinden anlatıldığı gibi Cok mu farklı kanka lezzeti tadı kafası? Kac bitki vardı sende, tebrikler tekrar :D
Bende 3 bitki vardı. Biliyorsun 19 günlükken ciceklendiler çok erkenden gelişmeden. 74 Gr bence olan bitenlerden sonra gayet iyi.
Bitkiler iki hafta yapraklarını kaldiramamisti. görseydin ilk fotolarini kesinlikle en fazla 5gr verirler derdin.
kanka kesinlikle o hataları sitresi yaşamamış olsalardı suanki hasatim eminim 3~4 katı olabilirdi. Harika dirençli genetikmis aslında.
Somekler yapışkan ve harika aroma kokulu.

Kanka torbacılardan alınan sigaralarla kıyaslanamaz ölçüde harika inan. çoğu artık sprey ile kimyasal karıştırılan sigaralarda çok piyasada. Bu doğal yahu :D kendi gözünün önünde emeğinle kontrolünle elde ettiğin hasat.
Sanada başarılar diliyorum umarım biran önce artık yoluna girer süreç seninde

Ratata

Kıdemli Üye
Kanka sende bende tahmin edemedik hasat i tam olarak :D
Bugün dallar hemen kirikiyordu ve iyice kurumuş halde ölçtüm hasati. Toplamda 74 Gr geldi kanka :D
Onca ağır sitreslere ve uzun hatalara karşı harika bir sonuç bence. Hatirliyormusun neredeyse olmuş durumdaydılar iki hafta kendine bile gelemediler, 19~20 günde erken ciceklenmeye girdiler.
Herşey için çok teşekkür ederim kankacim. Harika bir insansin. İşlerin ve hasatin her daim iyi olsun. Herzaman kazasız belasız sorunsuz growlar icimler dilerim sana dostum.

Şimdi bir hafta kadar daha kalsınlar kabin içerisinde uygun ortamda kavanoza alicam. Kanka sence bu büyük kavanoz uygun olur mu hasati saklamak için ?

Baya güzel olmuş kanka ben tanesinde 15-20 alsan kar diye bakıyordum çok sevindim. Dumanın keyfin bol olsun. Sırada başarılı bir grow var ;)

@convik doğru demiş ikiye böl hasatı, cam kavanoza 2/3 doldur kapat. 1 hafta 10 gün boyunca hergün aç 5-10dk havalandır olay tamamdır sonra

Bende 3 bitki vardı. Biliyorsun 19 günlükken ciceklendiler çok erkenden gelişmeden. 74 Gr bence olan bitenlerden sonra gayet iyi.
Bitkiler iki hafta yapraklarını kaldiramamisti. görseydin ilk fotolarini kesinlikle en fazla 5gr verirler derdin.
kanka kesinlikle o hataları sitresi yaşamamış olsalardı suanki hasatim eminim 3~4 katı olabilirdi. Harika dirençli genetikmis aslında.
Somekler yapışkan ve harika aroma kokulu.

Kanka torbacılardan alınan sigaralarla kıyaslanamaz ölçüde harika inan. çoğu artık sprey ile kimyasal karıştırılan sigaralarda çok piyasada. Bu doğal yahu :D kendi gözünün önünde emeğinle kontrolünle elde ettiğin hasat.
Sanada başarılar diliyorum umarım biran önce artık yoluna girer süreç seninde
Kanka bende de büyüme başladı, bitki toparlandı bende senin gibi ilk growu artık sadece tecrube olarak görüyorum, ilk pistillerimde minik minik çıktılar yani ort.30 günlükken girdi çiçeğe muhtemelen bende 20-40gr arası alıcam ama tecrübesi paha biçilemez oldu :)

acemiceday

Müptezel
Baya güzel olmuş kanka ben tanesinde 15-20 alsan kar diye bakıyordum çok sevindim. Dumanın keyfin bol olsun. Sırada başarılı bir grow var ;)

@convik doğru demiş ikiye böl hasatı, cam kavanoza 2/3 doldur kapat. 1 hafta 10 gün boyunca hergün aç 5-10dk havalandır olay tamamdır sonra
Öyle yapıcam ikiye bileceğim, kavanozların metal veya plastik kapaklarına poşet geçirip kapatacağım.

İkinci Grow umun daha rahat geçeceğine eminim. İkinci Grow a başlamadan Root Koklendirici gübre alacağım Biobizz in 250 ml lik veya Terra Organic in 500 ml lik olanını. Elimde zaten mykos koklencirici var 10 Gr lik poşetlerde. Harika bir koklencirici fikizlendirmede kaliteli ekipmanların var.

İkinci Grow u sıcaklık sorununu yenebilecegim ilk an elimde kalan 3 Auto farklı genetik tohumu değerlendirerek yapacağım kanka. Sonra photo iki bitki yapacağım yeni ek bir setup başlangıç ekipmanı kurabilirim :D

acemiceday

Müptezel

Kanka epey bir süredir icmiyordum, özlemişim çok sigarayı. kesinlikle satın aldığım sigaralardan daha iyi geliyor.
Takılıyorum relaks kendi yagimda kavruluyorum :)
Gelecek etap belki bir ekipman setup daha satin alabilirim, 100x100 veya elimdeki gibi ufak ölçülerde bir kabin / aynı aldığım başlangıç setini tekrar satın alarak.
Olası aksiliklere karşı en azından farklı genetiklerde yetistiririm ve elimde farklı genetik içme seçenek zevki ve biraz daha fazla hasat alma imkanı sağlayabilir diyorum.

Kanka yardımların için teşekkür ederim. Bu uğraş korkulacak birşey değilmis ve yapılabilir, yeterki bitkinin gereksinimlerini saglayabilelim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • tezcanbirdur tezcanbirdur:
  • K kiraquma:
    hahahaha ****** ***** ***** **** ***** ****** ****
  • bandaleros bandaleros:
    *** ****** ******** ******* ****** **** *** ********** **** ******* ********* **** ***** ****** ***
  • K kiraquma:
    ** hahahaha* ***** *** ****** ******** ******* ****** **** *** ********** **** ******* *********
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ******** **** *** ******** ***** ****** hahahaha **** ** ********
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • A ax-b:
    ******** **** hahahaha ********* ******* hahahaha**** ********
  • muadip muadip:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
  • muadip muadip:
    +1
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    +1
  • A ax-b:
    * ***** hahahaha ***** ******* hahahaha **
  • K kiraquma:
    ***** **** ******** hahahaha*** ***** ******** **** *** ******** ***** ****** hahahaha **** ** ********
  • muadip muadip:
    *** *** ***** *** ***** hahahaha ***** ******* hahahaha **
    +1
  • K kiraquma:
    ********* ***** ******** **** *** hahahahahahahaha********** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • A ax-b:
    **** **** hahahaha** *** *** ***** **** *** **
  • A ax-b:
    hahahaha* ***** ******** ********* ********* *** **** ****
  • muadip muadip:
    ****** ***** ******** *** ****** ******* ***** ******** hahahaha* **** hahahaha** *** *** ***** **** *** **
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • muadip muadip:
    ***** ********* ******* ********** * ***** *** ******** ***** * * **** ****** ***** ***** ****
  • A ax-b:
    ***** ******* ***** *** ****** ****** hahahaha****
    A ax-b: ***** ******* ***** *** ****** ****** hahahaha****