Yapraklarda solma ve sorunlar

acemiceday

Müptezel

Burdan güzelce öğrenebilirsin
Kanka teşekkür ederim izlerim. Bugün sonunda gidip kendim dükkandan teslim aldım AD12 ph metreyi. Kalibrasyon sıvıları ile içerisindeki paketleri açıp kalibre ettim. Ben ilk zamanlar bitkilere döktüğüm suyun ph derecesini çok yanlış olcuyormusum dostum. sonraları yinede bir benze düzelme olduysada doğru değerler ve ısı degilmis.
Sonunda teslim aldım artık cihazı ve doğru tespitler ederim gönül rahatligi ile veririm sularını bitkilerin.

Bugün yarım saat önceki görünüşleri bitkilerin. Sanırım hasatta toplamda 30 gramı bile bulamayacak :( .üst tarafların yaprak renkleri koyulasiyor canlanıyor. Altlardaki gelen yeni dallar daha güçlü gibi ama yapraklarının kendine gelmesi için özellikle bir bitkide az bir süre var daha sanırım.

Sence durumlari nedir ?

Ratata

Kıdemli Üye
İnceden bi rahatlamaya başlamışlar kanka, miktar tabi ki önemli hasatta ama bu kadar hatanın üstüne o kısımdan ziyade öğrenmeye bak. Deney gözüyle yaklaş bu growuna. Birbuçuk hafta falan daha bekleyip devam edip bi budama yaparsın vaziyetini değerlendirirz. Güzelce bi serpilsin kızlar bakalım

acemiceday

Müptezel
Yarın 400~500 ml sulama yapayım diyorum gübre ile kanka. Dostum sence 4 hafta daha sürer mi hasat yapmak için?
Sen 12*12 ışık döngüsünü resimlerden yola çıkarak haber verirsen bende not alıp öğrenirim kanka rica etsem lütfen

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye
Toprak kuruduysa sularsın yarın. O toprağa değen yaprakları da kaldır bi şekilde toprağa temas etmesinler. Auto bitkinin ışık döngüsü değişmeyecek. 18/6 başladıysan öyle bitireceksin. Hasat süren yaklaşık daha 8 haftan var. Çiçeğe girdikten sonra 8-9 hafta sayıyoruz. Ayrıca hasat için 60x veya 100x bi mikroskop almalısın

acemiceday

Müptezel
Toprak kuruduysa sularsın yarın. O toprağa değen yaprakları da kaldır bi şekilde toprağa temas etmesinler. Auto bitkinin ışık döngüsü değişmeyecek. 18/6 başladıysan öyle bitireceksin. Hasat süren yaklaşık daha 8 haftan var. Çiçeğe girdikten sonra 8-9 hafta sayıyoruz. Ayrıca hasat için 60x veya 100x bi mikroskop almalısın
Tohum alirken sitede genetik anlatımında, tohumdan hasat almaya 55~65 gün diyordu :D
Kanka ozaman bunun daha dalları uzayacak ve o küçük yeni alttan çıkan dallarda uzayacak daha? Ayrıca kalına yakın someklenecekler daha yani ?
Ben bu boyutlarından 5 cm daha boy atarlar altlardaki küçük dallarda öyle kalırlar diyordum. Yani suanki bu boyutlarından gözle görünür daha büyük ve iri olacaklar mi ?
Kabin biraz büyük olsa elimde 3 tohum daha vardı patlatirdim.

Northern Lights Autoflowerin , Cinderella Jack Autoflowering, Sweet Mango Autoflowering isimli genetikler var kanka.

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye
Zaten zor yoldan autodan başlamışsın, daha çok bitki daha çok dert demek. Eğer herşey yolunda giderse pistiller görünmeye başladığında iki hafta daha hızlı şekilde büyüyorlar. Yani daha birbuçuk hafta falan büyürler seninkiler. Tohumdan hasata 55-65 gün olmaz o bi yanlışlık var toplam çiçek süresi o kadar sürer

acemiceday

Müptezel
Zaten zor yoldan autodan başlamışsın, daha çok bitki daha çok dert demek. Eğer herşey yolunda giderse pistiller görünmeye başladığında iki hafta daha hızlı şekilde büyüyorlar. Yani daha birbuçuk hafta falan büyürler seninkiler. Tohumdan hasata 55-65 gün olmaz o bi yanlışlık var toplam çiçek süresi o kadar sürer
Valla öyle deyince bende almıştım 2 yada bilemedin 2.5 ayda hasat yaparim demiştim.
Kanka yarın Bloom Booster gübreyi de alıp kullanmaya başlayacağım.

Gübre takviminde 5ml bir litre suya yazıyor. Ben bunu 3 bitkiye 1.5 lt suya ( 500 ml su bitki başına ) toplamda 8 ml olarak başlasam olur mu sence ?

Kanka ayrıca pistillerde renk değişimi oluyor ana kafada tepede. Elimden geldigince resim çekmek istedim. Işık yanığı olmasın dedim. Ana kelledeki yukarıdaki pistilde böyle hafif
koyulaşma normal mi ?
Gerçi 200 watt LED lamba 60x60x160 kabin ve 60~62 cm yükseklikte duruyor LED Lamba bitkilerden kanka.
Sence idealmi yada daha yukarı kaldirayimmi kanka ?

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye
normal kanka sorun yok, beyaz başlar kızararak devam eder pistiller. Işığı 50cmye çek orda bırak kaldırma artık. Birkiler yaklaşabildiği kadar yaklaşsın. Serpilmesi durunca 35-40a indirirz. 1.5litre için 8 iyi. Baktın iyi gidiyor yavaş yavaş dozu arttırarak devam edersin

acemiceday

Müptezel
normal kanka sorun yok, beyaz başlar kızararak devam eder pistiller. Işığı 50cmye çek orda bırak kaldırma artık. Birkiler yaklaşabildiği kadar yaklaşsın. Serpilmesi durunca 35-40a indirirz. 1.5litre için 8 iyi. Baktın iyi gidiyor yavaş yavaş dozu arttırarak devam edersin
Günaydın dostum nasilsin? Herzaman diyorum iyiki varsın. insani beceremeyecegim ben bu işi korkusundan bir nevi uzaklaştırıp moral veriyorsun.
Gelecek ay 5+2 bonuslu yada 5+5 bonuslu photo tohum siparisimde vermeyi planlıyorum, dursunlar el altinda diyorum. Parça parça 2 farklı genetik almak istiyorum.
Az önce bitkilere 500 ml ( toplamda 1.5 lt su ) organic Bloom 2.5 ml gubreli sularını verdim. Bekledim saksı altına akan sularını temizledim.
Bloom Booster koymadım bugün daha gitmedim almaya gübre temin etmeye kanka. Saksilar kurumuştu sularini vereyim, bir gün gecikmesin dedim.
Şimdi toprak ve gubre siparişi vereceğim.
Bu bitkiler baktim solmaya devam ediyor bunları odaya alacağım, büyüdükleri kadar büyürler balkon yanında. yeni bir yada iki tohum cimlendirecegim kanka. Dün nem ısı ölçer cihazım arızalandı şimdi değiştireyim.
Geçen bitkileri daha filizkem sararan solan ve kahverengi lekeleri oluşan arkadaşım farkli tohumdan hasata açtığı günlük konusunu gördüm forumda. Kankamiz benim gibi ph dengesine bakmadan ve ufacık filizlerken basmış gübreyi. Genellikle acemilerin bizlerin hataları aynı.
Ben soğuk dönemde ışıksız ısı düşmesini bilsem çözerdim, ışığı 24/0 başlatırdim sorun çözülurdü
Sence bu işi layikina yakında olsa başarırım değil mi kanka ?

Ratata

Kıdemli Üye
Öncelikle iyi dileklerin için teşekkürler kanka bu forumdaki ustalarımızın hepsi için geçerli :)

eğer photo tohum alacaksan ki bence al vr ikinci maceranı photo yap. Eğitimleri, budamayı, bitkiyi güzelce anlamanın en güzel yolu photo. Ne yapsan büyüyor kendini naza çekmiyor. Bu grow senin için öyle az buçuk değil büyük bir tecrübe olacağı için devam etmeni önerdim. Umarım faydalı bilgilerle dolacaksın.
Dürüst olmak gerekirse ki öyle, bu süreci tabi ki layığıyla yapamadın ama bu acemilikten araştırmamaktan kaynaklı. Ki bu bizim toplumumuzun yegane sorunu. Görüyorsundur forumda kitap gibi konular olmasına rağmen hala aynı sorular soruluyor. Yani senin de tek hatan bu.
bunun için hiç canını sıkma. Öyle ya da böyle hasat yapacaksın endişe etme. Ve garanti ediyorum burdan sonra herşeyi yolunda götürürsen içtiğin en güzel sigarayı içeceksin.

bitkilerin artık solmayacak merak etme, temel davranışı öğrendin, beslemeyi öğrendin. Şimdi bu 8 haftayı tamamlayacağız yine elimizden geldiğince birlikte :)

ikinci growunu yukarda dediğim gibi kesinlikle photo yap. Herşeyi çok rahat ve çok güzel şekilde kavrayacaksın

acemiceday

Müptezel
Evet dostum bende forumda görmüştüm iki tohum sitesi yazılıyordu, onların genetik çeşitlerine bakıyorum.
Sana iki soru sorsam musayit olduğunda ne zaman vakit bulursamn bakma imkanı bulursan saolasin kanka.
Bu sitedeki benim tecrubesizligime, kabin boyutuma ( mümkün olduğu kadar bodur bitkiler ) ışığıma uygun nazsiz 2-3 genetik yazabilirmisin lütfen ? Senin tecruben değerlendirmen altın gibi değerli olur.
Forumda degenetica.org ve st.kushseed.net isimli iki siteden kaliteli ve güvenilir diye çok yazan değerlendirme yapan vardı.

İkincisi kanka; bugün 50 lt Biobizz Light Mix toprak aldım. Nem cihazımı değiştirdim vs. Ben Biobizz in starter kitlerini gördüm Biobizz Top Max ve Biobizz Heaven isimli. Ayrıca Biobizz Root vardı kökler için. Bunları onerirmisin?
Şimdi Biobiz toprak için en iyi Biobiz mi gübre kullanmak lazım? Terra Organic elimdeki Grow ve Bloom gübreleri de kullanabilirmiyim?
İkisinde organic olduğu için kullanılır diyorlar, sence iki farklı Mara organic gubreyi karıştırmanin zararı olur mu ?
Elimdeki Terra Organic Grow ve blook 500ml ziyan olmasın boşuna kullanayım imkan olursa diye soruyorum kanka :)
Senin kullandığın gübre markası ve starter ürünleri nedir isimlerini paylaşma imkanın varmı kanka ?

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye
Kanka kabinde ancak 1 photo bakarsın hakkıyla 60x60 senin kabin. Ancak sığar kabinine. Tohum için bluedream öneriliyor. Ak47 benim favorim her zaman.
toprak biobiz diye gübre de öyle olmak zorunda değil. Ben Advenced Nutrients kullanıyorum. Ama kimyasal olduğu için acemilikte önermem. He kullanırsın bişey olmaz ama dikkat etmen gerekir yakıverir.

biobiz starter kit alacaksan olur işini görür güzelce. Bioroot, biogrow, biobloom ve topmax ve bioheaven seni memnun eder bunları kullanabilirsin. Ancak bunları alırsan elindekilere gerek kalmaz çünkü aynı gübre olmuş olacak veg ve bloom gübresi. Organikler organiklerle kullanılır sorun yaşamazsın ama iki ayrı tabloya uymakla dalan uğraşacaksın bence bir tarafı seç

acemiceday

Müptezel
Kanka kabinde ancak 1 photo bakarsın hakkıyla 60x60 senin kabin. Ancak sığar kabinine. Tohum için bluedream öneriliyor. Ak47 benim favorim her zaman.
toprak biobiz diye gübre de öyle olmak zorunda değil. Ben Advenced Nutrients kullanıyorum. Ama kimyasal olduğu için acemilikte önermem. He kullanırsın bişey olmaz ama dikkat etmen gerekir yakıverir.

biobiz starter kit alacaksan olur işini görür güzelce. Bioroot, biogrow, biobloom ve topmax ve bioheaven seni memnun eder bunları kullanabilirsin. Ancak bunları alırsan elindekilere gerek kalmaz çünkü aynı gübre olmuş olacak veg ve bloom gübresi. Organikler organiklerle kullanılır sorun yaşamazsın ama iki ayrı tabloya uymakla dalan uğraşacaksın bence bir tarafı seç
Bugün az önce bitkilerin fotoğraflarını çektim dostum. Pistiller orta ve üst göbekte artmaya başlamış. Sanırım birazda olsa az kalınlığı olan somekler olacak gibi. Bu genetigin iyi yetiştirilmiş haline dair foto ve videoları çok görkemli kalın somekli ve bodur bir bitkiydi zaten. 40~80 cm arası boyu olur deniyordu.

Bugün bloombooster ellerinde yoktu depodan getirtmek kargolarmak istemedim. Dükkanda Boibizz Top Max vardı buda aynısı organic birlikte kullanırsın kanka dedi.
Ben danışman istedim nasıl olsa elzem acelesi olan bir konu değil demiştin. Şimdi alırken aslında ikinci Grow a zemin hazırlayarak almak istiyorum bunları.
Terra Organic gübreleri son derece kaliteli belkide Biobizz den fazlası olabilir, yanlış kullanırsan en kaliteli gubrede bitkileri mahveder diyordu satıcı arkadaş.
Ayrıca anladigim gübreleri zam kapıda bekliyor sanırım kanka.
Şuanda çiçeklenme ve someklenmeye takviye doğal ne olur ona bakıyordum forumda da gübre bölümünde.

Ratata

Kıdemli Üye
Söylediği doğru, aynı işi yapar ama ben karışık kokteyl yapmadım hiç. Gübrelerin içeriğindeki oranları önemli, deneyerek azardan artarak yapılırsa sonuca ulaşılır tabi ki. Organik tarifler de iyidir güzeldir ama dikkat edilmesi gerekir, iyi araştırıp uygularsan güzel sonuç alırsın kanka. Evet dediğin gibi terra daha iyi olabilir ama tecrübe etmediğim için yorum yapamıyorum.
Kızlar güzel canlı görünüyor bugün, toparladılar yola devam

acemiceday

Müptezel
Söylediği doğru, aynı işi yapar ama ben karışık kokteyl yapmadım hiç. Gübrelerin içeriğindeki oranları önemli, deneyerek azardan artarak yapılırsa sonuca ulaşılır tabi ki. Organik tarifler de iyidir güzeldir ama dikkat edilmesi gerekir, iyi araştırıp uygularsan güzel sonuç alırsın kanka. Evet dediğin gibi terra daha iyi olabilir ama tecrübe etmediğim için yorum yapamıyorum.
Kızlar güzel canlı görünüyor bugün, toparladılar yola devam
Teşekkürler dostum. Sağlıklı görünen hiç sitrese girmemiş güzel yetistirecegim bir bitkiyi görmek istiyorum kanka )
Senin kullandığın kimyasallar sanırım costuruyorlardir hasatta. Alışkanlık ve tecrübe dostum bunların hepsi sende var. Bendede olacaktır diye düşünüyorum zamanla.
Bloombooster da alip kullandigimda net çok farkettirir mi diyorsun hasatta ciceklenmede kanka ?

Ratata

Kıdemli Üye
Farkettirir tabi ki, tabi ki gübrenin sağlayacağı verim senin diğer koşulları sağlamanla alakalı. Yani ben bol bol gübre vereyim de hasat çok olsun demek de değil. Azı kadar çoğu da zarar

acemiceday

Müptezel
Farkettirir tabi ki, tabi ki gübrenin sağlayacağı verim senin diğer koşulları sağlamanla alakalı. Yani ben bol bol gübre vereyim de hasat çok olsun demek de değil. Azı kadar çoğu da zarar
Kanka PS4 te pubg oynarken kafam iyi olsun oynayim istiyorum kendi sigaramı içerek :)
Hepsini not aldım ve forumuda düzenli okuyorum kanka. Şimdi erken çiçeklenme ile ilgili yazılanları paylaşımları okuyorum.
Ne kadar çok insan varmis aynı sorunu yasadigim growa başlayan kankalardan farkettim simdi.
Kimisinde ilk günlerde kimisinde benim gibi farklı zamanlarda tam geçiş zamana yakin dönemlerinde.
Okudukça aslında temel hatalar çoğu aynı anlıyorum

acemiceday

Müptezel
Kanka günaydın işlerin iyi güzel gitsin ve sağlıklı kalmani temenni ediyorum. Bitkilerin Ratata 1-2-3 ün sabah isiklari kapanmadan ki halleri;

Kanka ayrıca baktım saksilari neredeyse kurumuş gibi hemen hemen. Ama ne olursa olsun dün su verdiğim için şu vermedim. Yarın yine Gubresiz boş 500 er ml su vereceğim. Bir boş bir dolu gideceğim. Bugün yetisirsem Bloom Booster alacağım ve yarın onuda Bloom gübreye ek takviye olarak sularına koyarım karıştırır veririm.
Hakikatten çocuklarım gibi oldular sanki babalarıyim :D :)

Kanka senin bahsettigin AK 47 ve Blue Dream benim yetiştirme ve lst acemiligim ile boyları tahmini kaç cm olur ? Kabin küçük ya benim kanka sorun olmaması için diye sormak istedim.

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye
Boy konusu esasında sana bağlı. Güzelce baskılarsan erken çiçeğe sokarsan 30cm de oluur, salarsan 2m de olur, outdoor da çam ağacı gibi olur. Olay ışık mesafesi, eğitim ve veg süresinden geçiyor photo bitkide. O yüzden photo rahat. Senin canın nasıl istyorsa öyle yapabiliyorsun

acemiceday

Müptezel
Boy konusu esasında sana bağlı. Güzelce baskılarsan erken çiçeğe sokarsan 30cm de oluur, salarsan 2m de olur, outdoor da çam ağacı gibi olur. Olay ışık mesafesi, eğitim ve veg süresinden geçiyor photo bitkide. O yüzden photo rahat. Senin canın nasıl istyorsa öyle yapabiliyorsun
Bugün bitkilerin Bloom Booster gıdalarınin siparişini verdim ve Mykos Root Paks 10 gramlık deneme paketlerinden de bir kaç tane daha sipariş verdim kanka. Her bir bitkiye. 1~ 2 şer paket kullanırım filizlendirmeden saksıya ekime kadar.
Yarın boş sularım bitkileri, elime gecince Bloom Booster ve Bloom organic ile harman eder kullanırım artık kanka.
Dedigin gibi toprak ile yaprakların temasını kestim. LED ışığı 50 cm e indirdim bitkinin kafası ile arasını.
Şimdi içimdeki photo bitkiler için korku azalıyor boy konusunda kanka. Beni net soyleyim ikinci Growumda photo cu yaptın :)
Dün photolar hakkında forumfa epeyce okudum, istediğim zaman çiçeklendirmeye sokmak tanbiz yetiştiricilerin elindeymis. Tamamen kontrollü bir çalışma sunuyor photo

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ** hahahaha ********* ********* ******** ***
  • M Marryhuana:
  • gorilladam gorilladam:
    ***** hahahaha ***
  • M Marryhuana:
    ***** ***** ******* hahahaha *** *** ******** **** ***** ********** ******* **** ***** ** ******* *
    +1
  • M Marryhuana:
  • gorilladam gorilladam:
    ** hahahaha***** *** *** ********** *** ***** *** *** ***** ******* **** ******** ** ********** *** ***** ******** ******** ***** *** *** *** ******** ********* ****** ********* ***** *****
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ********** ** ***** ********* **** ** hahahaha* ********** ******
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
  • M Marryhuana:
    +1
  • M Marryhuana:
    *** *** hahahaha**** **** ******* *******
    +1
  • gorilladam gorilladam:
    ** ********* **** ****** *** ** ******* ** *** *** ******* ********* ******* ********* ** ****** *** ** ******* ******** ** *** ***** **** ******* ********* ***
    +1
  • gorilladam gorilladam:
    hahahaha*** ****** **
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    *** ******** ** ***** **** ********* ***** ****** hahahaha*** ***** ********* * ******* *****
  • M Marryhuana:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahaha** ********
  • T Turco:
    * *
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ***** *** * ***** ***** ****** ***** *** ******** ** ***** **** ********* ***** ****** hahahaha*** ***** ********* * ******* *****
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
    ***** ******* ***** ******* hahahaha******* ***** *** * ***** ***** ****** *****
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
  • T Turco:
  • T Turco:
    *** ****** ***** ****** ** ***** ******* hahahaha* ****** hahahaha **** ***** ***** ***** ** ***** ****
    T Turco: *** ****** ***** ****** ** ***** ******* hahahaha* ****** hahahaha **** ***** ***** *****...