Yeni Başlıyacağım Arkadaşlar Bi Destek

Sativacı11

Yeni üye
Selam kankalar, growkent.com internet sitesinden bi sistem kurdum
-100*100*200 kabin
-Temiz hava girişi
-Pis hava çıkışı
-Carbon filtre
-Biobizz toprak ve gübreleri (biraz araştırınca pişman oldum ama artık çok geç ilki böyle olucak mecbur)
-Nem makinesi daha almadım önerilerinize açığım ve bu konuda yardım istiyorum nem makinesi ne zaman gerekli hangi mevsimde gerekli kabin içine temiz hava girişi için odanın penceresi açık mı kalması gerekiyo yoksa pencere kapalı kalsın oda içindeki hava yeterli olur mu?
-Ali expresten Bestva 1500w aldım haftaya geliyo ve bu ürünü kullanan var mı aranızda ve bunun haricinde önceden 250w yxo aldım Türk yapımı ama felaket ısınıyor ama yaydığı ışık çok kuvvetli çok hoşuma gitti bunu kullanan var mı soğutmanın yolu var mı 650 TL para verdim boşa gitmesin
-4 adet 15 litre kumaş saksı aldım bu kabinde 3 auto yetiştirebilirmiyim ve ne kadar hasat alırım?

* Ve konu dışı olarak ben bunların hepsini internetten sipariş ettim ve istemez fatura kesildi bi sıkıntı olur mu takibe girer miyim baskın yermiyim bu konuda da tereddütlerim var arkadaşlar
Güzel yorumlarınız için şimdiden teşekkürler Hasadınız bol olsun

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum nem makinasi en basta gerekli, yani filizler topraktan cikardigi anda kabin ici enm %80 olmali, ve bikin bübüdükce kademeli azalacak. Bestva 1500w teknik bilgilerinde vegte 4,5X5 inc cicekte 4X4.5 inc yaziyor 40-60 cm mesafeden. O isik sana yetmez dostum. O kabinde 15 lt saksida 3 tane auto yapmani tavsiye ederim. O isik kusura bakma ama 10X12 cm alanda sana gerekli isigi verecek cicekete.Bak teknik bilgilerine.

Ksmms

Yeni üye
growkent.com aldığın ürünü eve sipariş vermemissindir umarım müşteri bilgilerini polisle paylaşıyolar.

• Like
Tepkiler: WDT

Sativacı11

Yeni üye
Dostum nem makinasi en basta gerekli, yani filizler topraktan cikardigi anda kabin ici enm %80 olmali, ve bikin bübüdükce kademeli azalacak. Bestva 1500w teknik bilgilerinde vegte 4,5X5 inc cicekte 4X4.5 inc yaziyor 40-60 cm mesafeden. O isik sana yetmez dostum. O kabinde 15 lt saksida 3 tane auto yapmani tavsiye ederim. O isik kusura bakma ama 10X12 cm alanda sana gerekli isigi verecek cicekete.Bak teknik bilgilerine.
Bide 250w yxo aldım ama o çok fazla ısınıyor niye ısınıyor anlamadım, 5 led 5 fan var fanlardan biri çalışmıyor ama 1 fanın çalışmaması o kadar etki eder mi anlamadım, hava çıkışıyla nem makinesiyle falan kabin içi sıcaklığı düşürebilirmiyim ki

Sativacı11

Yeni üye
Yani bu kabinde bu ışıkla 3 auto olur mu demek istiyosun hacı, bide şu linkte ki nem makinesine bakarmısın olur mu?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Nem makinasi isini görür, ama bütce dar ise, ince su püskürten bir sprey sisesi ile günde kabinin icine 4-5 kere su püskürtsen oda yeter. Özellikle filizlerin 20-25 cm üstüne. Dostum önümüz kis sicaklik sorunu pek kalmiyacak. Cop ledlerin ne renk, Toplam olarak elindeki isik yeter sana.

Sativacı11

Yeni üye
Nem makinasi isini görür, ama bütce dar ise, ince su püskürten bir sprey sisesi ile günde kabinin icine 4-5 kere su püskürtsen oda yeter. Özellikle filizlerin 20-25 cm üstüne. Dostum önümüz kis sicaklik sorunu pek kalmiyacak. Cop ledlerin ne renk, Toplam olarak elindeki isik yeter sana.
Cob Led de çift spektrum hacı ama geçenlerde denemek için 12-13 saat çalıştırdım aşırı derece de ısınıyo çıplak el ile dokunmak imkansız, yangın falan çıkartır diye de korku oluştu kafamda

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum o zaman cop ledleri kullanma, ben cop led yi ilk defa bu forumda ögrendim hic kullanmadim. Sana led projektör öneririm, keske su isigi alibabadan almadan önce danissaydin. Hayirlisi olsun ama tekrar yaziyorum o isik ile hasat alamazsin.

Sativacı11

Yeni üye
Dostum o zaman cop ledleri kullanma, ben cop led yi ilk defa bu forumda ögrendim hic kullanmadim. Sana led projektör öneririm, keske su isigi alibabadan almadan önce danissaydin. Hayirlisi olsun ama tekrar yaziyorum o isik ile hasat alamazsin.
Tavsiyen var mı peki abi, led projektör ile ilgili bi kaç link atarmısın bu senin işini görür diyebileceğin bi kaç link, o kadar masraf ettik boşa gitmesin bu ledle birlikte kullanabileceğim bişey

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum gönderdigim linkleri oku lütfen ve netten 50 watt kirmizi, mavi ve turuncu led prolektör arastir, asagida gönderdigim linkte gibi olan led diyotlardan yapilmis.Cop led degil
bu isikalri buldugun zaman bana tekrar yaz sana hangi isiktan kac tane alaman gerektigini ve nasil kullanacaini yazarim. En önemli konularda biride eger hakki ile isik vermek istiyorsan bitkilerine lux ölcer almak.

Sativacı11

Yeni üye
Üstat bu linkteki ürün bi eski serii olanı, bana gelen ürün yeni serii led çipleri falan farklı, kitapçığından bi kaç resim atayım bakarmısın ona göre destek ışık alalım
Kabini falan kurayım lux değerini de ölçüp atıcam sana, ona göre tekrar ışık bakarız

Sativacı11

Yeni üye
Dostum gönderdigim linkleri oku lütfen ve netten 50 watt kirmizi, mavi ve turuncu led prolektör arastir, asagida gönderdigim linkte gibi olan led diyotlardan yapilmis.Cop led degil
bu isikalri buldugun zaman bana tekrar yaz sana hangi isiktan kac tane alaman gerektigini ve nasil kullanacaini yazarim. En önemli konularda biride eger hakki ile isik vermek istiyorsan bitkilerine lux ölcer almak.
Bu led projektör ile ilgili de çok fazla bi seçenek yok açıkçası çoğu beyaz ve gün ışığı bi mavisini buldum birde 30w kırmızı özellikleri de yazmıyor sen yine de bi bak linkini atıyorum

https://urun.n11.com/projektor/50-watt-atlantis-mavi-led-projektor-P4394789831629135465285.png

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum Bestva ile maydonoz bile yetistiremezsin, Isiklandirma sistemlerinin altidaki yayinladigim konulari oku lütfen, kendini isik konusunda bilgilendir. Sonra git istedigin isigi al. O gönderdigim linkteki led sana fikir versin diye. O olmasi sart degil benzerleri var TC de.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ********** hahahaha* **** ********
  • D despotdes:
  • B bluedream.an:
    ***** ****** ******* ******* ****** * **** ********* ********* hahahaha ***** **** ***** ******** hahahaha** ******** *** *** ****** ****** *** ****** ******* *** ******** ****** ******* ******* ********** **********
  • B bluedream.an:
    *** ***** **** hahahaha ***** hahahaha*** *******
  • B bluedream.an:
    ** *** ******** ***** ***** ********* ***** ****** *** ******** ******* *****
  • B bluedream.an:
  • B bluedream.an:
    **** ******** hahahaha *** ****** ***** * **** ******* ******* ****** ** ******** *** ** ******** ***** hahahaha****** ****** ********
  • Night owl Night owl:
    ***** ********** hahahaha**** *******
  • Night owl Night owl:
    ** ** ******** ******* ***** ** *** ******** ***** ***** ********* ***** ****** *** ******** ******* *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • M merto1835:
    hahahaha**
  • kawinnnz kawinnnz:
  • M merto1835:
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha
  • M merto1835:
  • M merto1835:
  • M merto1835: