Yeni basliyorum yardiminiza ihtiyacim var

MRfs

Üye

@Canna Usta çiçeklerim son durumu bu bir tanesinde dün talihsiz bir olay yaşadım filitre takarken malzeme düştü üstüne bir somek dalım ve bir alt fan yaprağım koptu.
En son flush attım flustan sonra düzeldi galiba besin kitlenmesi ve yaprakları sende bir değerlendirirsen sevinirim.
Bu gün lst uyguladım son durum bu yorumlarını bekliyorum bu gün 39 gün oldu ne zaman çiçeğe almalıyım.

C

Canna

Guest
Evet dostum biraz düzelme var, toprak kuruyana kadar daha da düzelir, iyi flush attiysan. Istedigin zaman alirsin cicege ama ben 9 hafta tutarim vegte iyi hasat almak icin, bardaktadakini acil büyük saksiya al ve grow gübresi ver.

C

Canna

Guest
Pazartesi ye kadar dayanir sikinti yok, büyük saksiya aldiginda can suyunu grow gübreli ver.

MRfs

Üye

@Canna usta ilk 3 resim aynı bitkiye ait yaprağında böyle bir sıkıntı oluştu ve son durumu bu flush attım toprağı kurudu bu gün yine suladım alttan çıkan suyun ppmsi 1300 cıktı ve bi kaç gün önce üstüne malzeme düştü bir somek dalı ve bir fan yaprağı koptu

Son 2 resim ise diğer bitkiye ait son durum bu onunda alttan çıkan suyun ppmsi 980 cikti ve cinsiyet belli mi acaba değilse kaç haftadan sonra belli oluyor şu an 41 günlük

C

Canna

Guest
Dostum her iki bitkinde de azot fazllaligindan dolayi besin kitlenmesi olmus, ve verdin bazi besinleri alamamis, bu resimler flush attiktan sonra mi cekildi, hala yapraklarin yesili cok koyu, O EC degerleri güzel ama flush attiktan sonra 600-700 ppm e kadar düsürseydin alttan cikan suyun degerini daha cabuk toparlardi bitkin. Dostum bitkin gövdeden cikan catal dallarin hemen dipine kücük torbaciklar verecek, eger üstlerinde pistil olursa calyx yani disilik organi, olmaz ise polen kesesi. Resimler doru acidan cekilmemis, erkek mi, disimi göremedim, yani belli mi degilmi bilmiyorum.

MRfs

Üye
Evet usta doğru besin kitlenmesi yaşadı flush attım 1 hafta önce ppmsi 1000 lere kadar dusmustu hiç sulamadım kuruyana kadar dün kuruyunca suladım çıkan ppm değerleri bunlar kaybetmek istemiyorum ne yapmalıyım acaba ph ölçer aletinde sıkıntı olabilirmi yanlış ölçüyor olabilir mi nasıl alamaz ki besini

C

Canna

Guest
Olabilir dostum PH ölcerde kalipresi bozulmus olabilir, ama alttan cikan suyun EC degerine göre saksida birikine tuzu ve fazla gübreyi temizlemissin. bitkinde azot fazlaligi olunca ,besin kitlenmesi olur, yani fazla azot fosfor ve potasyumu almasini engeller bitkinin, yüksek PH ise toprakta ve köklerin etrafinda tuz birikmesine neden olur bu ise kök kitlenmesi yapar bitkin hic bir besini alamaz, aradaki fark bu.

MRfs

Üye
Flush atmama rağmen yapraklarda duzelme olmadı sebebini bilmiyorum usta ph yüksek olamaz dinlenmiş çeşme suyunu 6.5 ayarlayıp öyle veriyorum ne yapmalıyım usta yapraklarda delikler oluştu sebebi azot mu

C

Canna

Guest
Dostum bu gördügüm resimlerde hala cok fazla gübre ve dolayisyla saksida azot var, attigin flush tam temizlelemis topragi, nasil delikler resimlere gene baktim göremedim, iyice bir bak büyütec filan varsa, bir de zarali olmasin bitkide.

C

Canna

Guest
Evet o torpaciklar. üzerinde pistil gibi uzantida var ama tam göremedim pistil mi degilmi, dostum o delikler bir zararli tarafindan yenmis gibi duruyor yapraklarda delikler olana resmi yeni konu acip foruma danis lütfen tam cözemedim, yaprak bitinden süpheleniyorum.

MRfs

Üye
@Canna Usta forumda cob led sistemi kuran birisi vardı yxo nün full spektrum modeli ben ordan esinlenerek 10 adet full spektrum 4 adet amber alarak toplamda 700 watt bir ışık sistemi kurdum hepsini ayni anda calistiriyorum 50 cm mesafeden veriyorum 20 günde bana elektrik maliyeti 170 180 lira oldu bir ayda ne kadar yakacak bu ay gorecegim ve bu 700 watt lik sistem bitki için uygunmudur 500watt full spektrum ekstra olarak 200 watt amber yakmam doğrumu acaba ?

C

Canna

Guest
Dostum kabin büyük ne, kac saksi var, döneme göre verecegin isik gücü degisir.En sagliksi bir lüks metre alarak isigi ölcerek vermek bitkimize, fazla isikta, ayni yetersiz isik gibi bitkinin gelismesini olumsuz etkiler.
Asagidaki linkleri incele, o konulari ben eski nikimle yayinladim.

MRfs

Üye
@Canna Usta sistem bu çiçeklerim son durumu bu kabinim 120x120x200 3 saksı var bütçem yok lux metreye ayıracak karbon filtreyi ışığı hepsini kendim topluyorum kendim yapıyorum başka bir yolu yokmu ışık ölçmenin anlamanin

Son düzenleme:
C

Canna

Guest
Dostum amber bastan sona yanacak, kirmizi cicekte devreye girecek, dostum bu isigin ayarlamsini deneme yanilma yolu ile yapacaksin, lüks metre olmadan, isigi yaklastir, bak gelisim nasil, olmadi biraz daha yaklastir, baktin gelisim yavasladi tekrar uzaklastir, ama isi 1-2 cm seklinde yap. Her gün ölc bitkinin boyunu ona göre gelisimini takip et.

MRfs

Üye
Takip ediyorum usta uykudan uyanıp onu seyretmek bile çok güzel geliştiğini görmek bambaşka bir his hastalık belirtisi olduğunda üzülmek hepsi cok degisik hisler sebebini bilmiyorum ama şunu biliyorum hobi olarak yapılabilecek en guzel seylerden birisi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********