Ziraatci Denemesi

Karolin kanka bence çok yanılıyorsun hem su konusunda hemde gübre konusunda,

Sudaki minerallere bikinin ihiyacı var ve sen saf su vererek bu minarelleri almasını engellemiş olacaksın 
Gübre konusunda bu adamlar yıllarca araştırma yapıp ortaya bir ürün çıkarıyorlar ve sen bunları hiçe sayıyorsun. sadece NPK değerlerine bakıyorsun ama içinde başka elementler ve minerallerde var.
 yetişirdiğinde 50cm boyunda bitkiylede hasat alırsın bunu başarılı kabul edersin bak oldu dersin ama aynı ışıkta bir başkası iki katı hasat alır. sonuçta ikisindede hasat var. toprak kullanıp hiç gübre vermedende büyütebilirsin. burada önemli olan verimi, lezzeti, THC seviyesini en üst seviyeye çıkartmak.
yetiştirmeye başladığında  günlük açarsan takip edeceğim. Bakalım sadece NPK ile olacak mı

Karolin

Yeni üye
Cvp: Ziraatci Denemesi

tekilasunrise' Alıntı:
Kanka aslında hiçe saymıyorum. Hazır setler etkisiz demedim ben. Sadece NPK değerlerini yakalamak neredeyse bedava. Ek olarak yanmış koyun gübresi vermeyi düşünüyorum. Maksadım dünya kadar para vermeden gübre işini çözebilmek.

Ben torbacı değilim kanka hobiciyim. Hani az hasat çok hasat değil derdim o kadarda. Ben toplamda 100g hasat alsam üç ayda bitiremem. Benim derdim olayı çözmek.

Sonra Japonların ev atıklarından ürettikleri BOKASHI var. Onu da deniycem. Kendim yapıcam  onu da paylaşıcam kanka.

Saf su konusu çok mühim değil kanka. Kenevirin sevdiği su pH sı saf su pH sı. Mineral desteğini ayrıca aldım sorun olacağını sanmıyorum.

duo

Yeni üye

Karolin' Alıntı:
23.12.2017

S.a. kankalar. 

Bugün dikkatimi çeken bir konuyu paylaşıcam. Ev atıklarından gübre yapmak.
Dün videosunu izledim. Hoşuma gitti. Şimdi bir damacanaya sistemi kurcam.

[video=youtube]http:// https://www.youtube.com/watch?v=SRo9PuYHgqc[/video]

12 lt su
1.2 kg pekmez
3.6 kg evsel atık 

Sistemi kurunca atarım fotosunu. Maksat gübre çeşidimiz artsın. Alibabadan malzemeler gelip bitkiler büyüyene kadar bu hazır olur.

Bir kez denedim, beklenen zaman ve uğraşa değmiyor. O kadar pekmeze verilen ücretle de hazır gübre alıp kullanılabilir. :)

Karolin

Yeni üye

Kanka ben yeni şeyler denemeyi seviyorum. Yalnız başına kullanmayı düşünmyorum. Kimyasalla destekliycem bakalım nasıl olcak :) Tavsiyen için teşekür ederim.

Karolin

Yeni üye
24.12.2017
Yaklaşık iki haftadır cigara içmiyorum. 
Dün kızdan sigarayı bırakma sözü aldım. Bu sözü alırken bende dumandan uzak durcam dedim, nargilenin marpucunu masaya koydum. Garsonu çağırdım dedim nargileyi g*türebilirsiniz.
Dumandan uzak bir dönem başlıyor. Yalandan nefret eden bir adam olarak sözümde durma niyetindeyim.
Bi mafya vardı, uyuşturucu baronu, adam sadece süt içiyor **** o geldi aklıma.
Domates biber yetiştirmek içinde o kadar sistem kurulmaz gelince yetiştircem tabi yine growa devam.
Ben dumansız ve alkolsüz nasıl yaşıycam kafamı s** dedirten duygusal eylem bakalım hayatıma nasıl yön verecek. Bekleyip görcez.
Yakın arkadaşlarda growdan haberdar hatta sermayeye katkı yaptılar. Üç ondan beş ondan topladık parayı hazırız, şimdi yok diyemem. Ama şaşıracaklar o kesin.
Yani kankalar, müptezellikten yetiştiriciliğe geçmek durumundayım.

Karolin

Yeni üye

toso' Alıntı:
slm baba bu aldığın tohumlar kafa yaparmı sence

Tohumlar kafa yapmaz babacım. Büyütcez bakcaz bana da sürpriz. İçinden cılız kalıp büyümeyende çıkabilir, iyi gelişen bir bitkide çıkabilir. Sativa veya indica olabilir. Ben ilk başta çok dikip arasından seçicem.

Thc olarak tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki iyi bakarsan cılız kötü bitkiden bile zehir sömek alıyorsun. Miktarı az olsada kafası 2 duman al leyla ol kafası. Üçüncüyü aramıyosun. 3 saat gülüyosun kanka.

Işık önemli THC için.

ByWhite

Yeni üye
tohumları ben de gördüm ama güvenemedim ne çıkar diye hasattan sonra da bir rapor eklersin bol dumanlar kankacım :D

Karolin

Yeni üye

ByWhite' Alıntı:
tohumları ben de gördüm ama güvenemedim ne çıkar diye hasattan sonra da bir rapor eklersin bol dumanlar kankacım :D

Valla kanka bende kumar oynuyorum şu an zaten. Ama güzelliği şu 300 tane tohum 5 lira ****. :D Tohumlar bir yere takılmadan sağ salim gelirse içinden illaki iyi gelişen tohumla çıkar diye düşünüyorum bakıcaz :D

İyi genetik yakalarsam klonla devam ederim ordan yoksa yine bir macera başlar :D

Karolin

Yeni üye

28.12.2017

S.a. kankalar. Moralman düşüşteyim. Bir şeyler içmem lazım. İçmeyince hayat çekilmiyor. Gevşeyemiyorum ****. Canım çok sıkılıyor. Neyse bu kadar dertlenme yeter. Bugün gittim kabin için malzeme aldım.

Kapı pencere montajında kullanılan köpük. 13.50 TL
En kalitelisinden lehim teli. 6 TL
Lehim pastası 2 TL
Çivi vida askı vidası 6 TL

Kabinin sağından solundan hava almaması için etrafına köpük sıkcam. Kabin tahtadan olacak.

Ölçüleri: 
1.5 m yükseklik
2.0 m uzunluk
80 cm genişlik olcak.

Şimdilik birşey yapmıycam fanlar gelsin başlarım. Lehim teli ve pastası LED lerin montajında kullanmak için alındı.

Askılı vidalarada LED lerin yüksekliğini ayarlayacağım ipleri asıcam.

Esrarınız bol olsun.

Karolin

Yeni üye

02.01.2018

Sa. Kankalar. Çinden sipariş ettiğim tohumlar ülkemize ulaşmış. Bakalım ne olacak.

Durumlar böyle. Bakalım gümrükten geçecek mi? 50 centlik tohum için eve polis gelcek mi? 

Birde sıvı enzim için bir damacana malzeme bekletiyorum kanka. Bu malzeme küçük saksıda köklerin sürekli büyüdüğünü sanması ve ölen köklerin çürümesi içinmiş. Suyla seyreltip kullanmak lazımmış. Yani gübre olarak düzenli verme. Mahfolur bitkiler. Baktın büyüme yavaşladı yapıştır yoksa elleme. Bir seferden sonra bir iki hafta ara ver olayı bu. Zaten sirke gibi bişey oluyomus fermantaston bitince. Bakalım ne olacak.

İçinde mandalina, patates, elma, armut, muz kabukları, maydanoz sapları, yumurta kabukları ve elime geçen her bitkisel mutfak atığı vardır. Yaklaşık 3.5 kg malzeme. 1.2 lt pekmez, peynir altı suyu, maya , 12 lt su katıp güzelce karıştırdım. Birde hava kilidi taktım. Bekliycez görcez.

Karolin

Yeni üye

Marshallon' Alıntı:
Kolay gelsin kanka takipteyim :)

Eyvallah kanka ☺

03.01.2018

S.a. kankalar.

Benim tohumlar heralde gümrükten geçti ****. Varış ülkesinde transit halinde demek heralde tohum yolda geliyor demek bilen yazsın kankalar :D

kanka onun içinde şeker ve maya var yani alkol oluşur bitkilere alkol iyi gelmeyebilir. o karışıma çok güvenme derim az az dene bari bizi haberdar et.  bol hasatlar

Respect

Yeni üye
Kanka tohumları merak ettim acaba kaç tane dişi çıkacak tam muamma ama görüntüleri güzel inşallah detaylı bilgi vermeye revam edersin bizde senin mutluluğunla mutlu oluruz şimdi bakıyorum bu kadar emeği görünce insan sonunun güzel bitmesini istiyor ben evli biriyim eşin esrar içtiğimi biliyor evde izin vermiyor haklı alerjisi var bende evde bir joint yapıp atlıyorum arabaya şehir turu atıyorum şimdi desemki ben evde böyle bi sistem kurucam bi bu eksikti diyecek mecburen outdoor yapmam lazım kolay gelsin

Karolin

Yeni üye

tekilasunrise' Alıntı:
kanka onun içinde şeker ve maya var yani alkol oluşur bitkilere alkol iyi gelmeyebilir. o karışıma çok güvenme derim az az dene bari bizi haberdar et.  bol hasatlar

Kanka ben bunu yapraklara sprey yaparak kullancam. Alkol uçar, toprağa emdirmezsem sorun olmaz. 

Alkol bir sonraki aşamada da asetik asite dönüşür. 1 ayı geçirir bekletmeye devam edersen sirke olur yani.

Harbi bende merak ediyorum ne olcak acaba. Benim tahminimce böcekleri uzak tutar. Köklere de faydası varmış.

Respect' Alıntı:
Kanka tohumları merak ettim acaba kaç tane dişi çıkacak tam muamma ama görüntüleri güzel inşallah detaylı bilgi vermeye revam edersin bizde senin mutluluğunla mutlu oluruz şimdi bakıyorum bu kadar emeği görünce insan sonunun güzel bitmesini istiyor ben evli biriyim eşin esrar içtiğimi biliyor evde izin vermiyor haklı alerjisi var bende evde bir joint yapıp atlıyorum arabaya şehir turu atıyorum şimdi desemki ben evde böyle bi sistem kurucam bi bu eksikti diyecek mecburen outdoor yapmam lazım kolay gelsin

Evde sıkıntı kanka ya. Çok siniyor kokusu **** havadar bir yer lazım. Hoş kapalı alanda da kafası daha güzel oluyor ama ciğerlere yazık o kadarda zulme gerek yok gibi. Outdoor indoora göre daha zahmetli olur kanka. Türkiye de yetiştirmek yasak yani. Gitcen bi soteye koycan tohumları, ilgilenemiycen doğru düzgün, Allah'a emanet kalcak yavrular bide kokuyu alan zulayı patlatabilir kanka. Dişisi erkeği var hani vaktinde orda olmazsan sıkıntı. Yap bi ufak kulübe kanka varsa imkân orda yapıştır bence. Tabi sana kalmış.

Karolin

Yeni üye

04.01.2018

LED sürücüsü şu anda elime ulaştı kankalar. Geliyor artık malzemeler yavaş yavaş.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
    *** **
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • O Ogkushh07:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • Mest Mest:
  • Mest Mest:
    ***** ******* hahahaha ***** ********* hahahaha** ***** ******* ******* ***** **** ****** ******
  • zero00 zero00:
    ****** hahahaha* **** *********
  • Mest Mest:
  • New Rookie New Rookie:
    *** ******* ********** ** ****** **** ***** ***** ******* hahahaha** *** **** *** ****** ******* ******** ***** hahahaha** ******** ********* hahahaha******** ****** ******* ********** hahahaha****
  • zero00 zero00:
  • Night owl Night owl:
  • Mest Mest:
    ***** *** ****** hahahaha ******
    +1
  • zero00 zero00:
  • Night owl Night owl:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** *******
  • Emmy Emmy: