1 Saat te hazır brownie tarifi

ganjafarmer

Yeni üye
Arkadaşlar dün gece 1-2 gibi keki 1,5 g kullanarak yaptım. 3 kişi olmamızdan 9 parçaya bölülp ilk 3 parçasını bu sabah hüplettik.
Şuan öbür taraftan yazıyorum arkadaşlar. Kesinlikle deneyim etmeniz gereken birşey , hayatımda ilk defa edible birşey denedim ve farklı şeyler denemek her zaman iyidir. Çok keyif aldım , konu sahibi arkadaşa çok teşekkürler bundan sonra sık sık mutfaktayız. :D

oturanboga35

Müptezel
Arkadaşlar dün gece 1-2 gibi keki 1,5 g kullanarak yaptım. 3 kişi olmamızdan 9 parçaya bölülp ilk 3 parçasını bu sabah hüplettik.
Şuan öbür taraftan yazıyorum arkadaşlar. Kesinlikle deneyim etmeniz gereken birşey , hayatımda ilk defa edible birşey denedim ve farklı şeyler denemek her zaman iyidir. Çok keyif aldım , konu sahibi arkadaşa çok teşekkürler bundan sonra sık sık mutfaktayız. :D
Dostum bir kaç sorum olacaktı sana müsaitsen. Şimdi bir buçuk gram yapmışsın ama 3/9 unu yani 3 te birini yemişsiniz yani 3 kişi toplam yarım gram sigara yemişsiniz ona rağmen kafası anladığım kadarıyla çok high olmuş. Ben high kafayı sevmediğim için soruyorum az miktara rağmen kafası çok mu sıktı yoksa ideal miydi. Ve gece 1-2 gibi yedik demişsin o kafayla uyuyabildinizmi gece ve kaç saat sürdü.

ganjafarmer

Yeni üye
Dostum bir kaç sorum olacaktı sana müsaitsen. Şimdi bir buçuk gram yapmışsın ama 3/9 unu yani 3 te birini yemişsiniz yani 3 kişi toplam yarım gram sigara yemişsiniz ona rağmen kafası anladığım kadarıyla çok high olmuş. Ben high kafayı sevmediğim için soruyorum az miktara rağmen kafası çok mu sıktı yoksa ideal miydi. Ve gece 1-2 gibi yedik demişsin o kafayla uyuyabildinizmi gece ve kaç saat sürdü.
Kankacım gece yaptık keki , sabah yedik. Konu altında ki genel olarak herkes bunu işiniz varken , gün içinde herhangi bir iş yapacaksanız tavsiye etmiyor zaten . Senin kullandıgın dalgaya ve kişinin bünyesine göre değişir diye düşünüyorum. Ama benim düşüncem kendi dozunu kendin bul.
Yap, ilk önce küçük miktar tüket , az geldiğini düşünürsen kendine göre yükseltirsin dozunu. Ben bayılmadım ama merdivenleri çıkamayacak hale getirebilir kimisini. Tedbiri elden bırakmamak lazım. Kafan hep daim olsun.
4,5-5 saat yaşadım son 1 saat inişli tatlı bir kafa bilgin olsun (benim tecrübem)

Müptezel06

Yeni üye
Selamın aleyküm
Arkadaşlar keki denedim gerçekten güzel oldu hiç sigara içmemiştim ilk bana etki etti ben yemeye devam ettim kafası 2 saat sonra felan geldi bademciklerim şişti sigaradan keyif alamıyordum bu tarif çok güzel oldu bugun bidaha yapıcam beni 2 3 gün idare etsin bu şekilde :)

k3435

Yeni üye
hem etki süresini arttırıp hem kafasını daha iyi yapıyor yorumlarda deneyen arkadaşların belirttiğine göre... sanırım bunun sebebi tüttürürken fire oranının fazla olması sonuçta hem çekmediğimiz anlarda yanan dalga boşa gidiyor hem de çektiğimiz anlarda bile nefesi geri veriyoruz sonuçta verimi tam olmuyor sanırım. en yakın sürede tarifi deneyip yorum yapacağım ben de :)

ashtriton

Yeni üye
hem etki süresini arttırıp hem kafasını daha iyi yapıyor yorumlarda deneyen arkadaşların belirttiğine göre... sanırım bunun sebebi tüttürürken fire oranının fazla olması sonuçta hem çekmediğimiz anlarda yanan dalga boşa gidiyor hem de çektiğimiz anlarda bile nefesi geri veriyoruz sonuçta verimi tam olmuyor sanırım. en yakın sürede tarifi deneyip yorum yapacağım ben de :)
Hocam aslında THC içeren yemekler veya içecekler tüketildiğinde, bu THC vücutta bir dizi metabolik süreçten geçiyor. Karaciğer, bu süreçlerin önemli bir aşamasını gerçekleştiriyor.

THC, karaciğerde bir dizi kimyasal dönüşüme uğrar. Bu dönüşümler sonucunda aktif bir bileşen olan 11-hidroksi-THC'ye dönüşür. 11-hidroksi-THC, kan dolaşımına karışarak merkezi sinir sistemini etkileyebilir ve psikotropik etkilere neden olabilir.

Karaciğerdeki bu metabolik dönüşümler, THC'nin kafa yapma etkilerinin daha uzun süreli ve yoğun olmasına katkıda bulunmuş oluyor.

Arada bilimsel bir fark da var yani :cool:

Cowleys

Yeni üye
Tarifi evde yapip arkadas ortamina goturdum.Esrarli kek oldugunu bilmeden ortamda ki herkes yeri.kimisi 3 dilim kimisi 2 kimisi 1 dilim.Ben dahil herkes ziyan oldu.Fakat ortamda hem kek yendi hem cigara icildi.Sabaha karsi uykudan uyanip lavaboya kosup kustum.Ayiptir soylemesi bagirsaklarida bozdu.Ertesi gun serum almak zorunda kaldim.Kisacasi bunyesi saglam olan denesin olmayan bizim gibi patatese baglar Bir daha dener miyim ? Gerek yok

yesilllimmm

Yeni üye
41a-get-baked.jpg

Selam kankalar dün brownie yaptım, 1.5 saat sonra kafası geliyor, 8 saat kafa yaşadım gerçekten sindirilerek kana karışması ayrı bir kafa yaşatıyor insana, o zaman tarife geçelim.

UYARI : Kafa olarak kağıda sarıp içtiğinden çok daha yoğun ve uzun sürüyor! O yüzden çalışan biriyseniz tatil günü pişirin..
Evcil hayvanınız varsa bunlara ulaşmasını engelleyin, aşağıdaki gibi sorun yaşayabilirler..

edible.jpg

Bu tarifte Keneviri yağ olarak değil direkt sömek olarak tarife ekliyoruz. ilk olarak esrarımızı dekarboksilasyon işleminden geçirmemiz gerekiyor.
Bu sayede esrarın içindeki THC-A'yı THC'ye çevireceğiz.
How-To-Decarboxylate-Cannabis-and-Why-Its-Important.jpg

Esrarımızı çok küçük olmayacak şekilde parçalara ayırıyoruz, fırını 120'C ye ısıtın (120 santigrat derece detayı önemli daha fazlası THC'yi buharlaştırabilir), fansız modda tepsinin üzerine koyup orta gözde 30 dakika ön pişirme işlemine tabi tutuyoruz.

Bu işlemden sonra artık esrar'dan yiyerek fayda sağlayabiliriz.

Fotoğrafta görüldüğü gibi rengi kahverengine dönüşüyor.Sonra grinder ile çekiyoruz.
grinded.jpg

Bundan sonra istediğiniz herşeye katıp yiyerek kafa yaşayabilirsiniz.

Malzemeler​

• 2 gr esrar (%thc-cbd oranına göre değişiyor, siz kendi oranınızı deneyerek bulun. iyi sigara için kişi başı 0.5 gr yeterli.)
  • 100 gram bitter çikolata (iri parçalanmış)
  • 1 adet yumurta
  • 50 gram tereyağı
  • 1/3 su bardağı toz şeker
  • 1/3 su bardağı un
  • 1/3 paket vanilya

Püf Noktası​

Dekarb ettiğimiz esrarı eritilmiş tereyağına ekleyip, çikolatayı yağın sıcaklığında güzelce eritmeye özen gösterin. Şeker ve yumurtayı çırptıktan sonra eritilmiş tereyağlı çikolatayı içerisine azar azar ilave edin. Harcın içerisine dilerseniz fındık, ceviz, badem gibi kuru yemişlerden ya da vişne, çilek gibi kırmızı meyvelerden ilave edebilirsiniz.

Pişirme Önerisi​

Eğer brownie'nin nemli kalmasını istiyorsanız 160 derecede 20 dakikadan daha fazla pişirmeyin. Ancak daha kuru kıvamlı seviyorsanız 30 dakika kadar pişirin. Piştikten sonra oda sıcaklığında üzeri hafif çatlamaya devam edecektir.
Kürdan batırıp içinin pişip pişmediğini kontrol edebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?​

1. Tereyağını minik bir sos tenceresinin içerisinde eritin.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-1
  2. Eridiği gibi ocaktan alın ve tereyağınız henüz sıcakken esrarı ve parça parça böldüğünüz çikolataları içerisine aktarın. Tereyağının sıcağı ile erimesini sağlayın.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-2
  3. Ardından tereyağlı çikolata karışımını oda sıcaklığında soğuması için bir kenara alın.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-3
  4. Bir kabın içerisine yumurtaları alın, şekeri de ilave ederek güzelce çırpın.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-4
  5. Çırpılan şekerle yumurtaların üzerine azar azar tereyağlı çikolatalı karışımı aktarın ve karıştırmaya devam edin.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-6
  6. Tüm karışımı ekleyip karıştırdıktan sonra un ve vanilyayı eleyerek üzerine ilave edin. Spatula yardımıyla brownie harcını tüm malzemeler birleşinceye dek katlayarak karıştırın.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-7
  7. Ardından yağlanmış ya da pişirme kağıdı serilmiş 20 cm'lik kare kek kalıbına hazırladığınız karışımı aktarın. Üst kısmını spatulayla düzelti.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-9
  8. 160 derecede önceden ısıtılmış fansız fırında 20 dakika kadar pişirin. Üzeri hafif çatlak bir görünüm alınca fırından çıkarın ve oda sıcaklığında en az 1 saat kadar dinlendirin.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-11

9. Afiyet olsun,hep yüksek kalın!
8 saat mi ben bu zamana kadar yanlış içmişim o zaman knka çok teşekkürler hemen yapacağım

istr

Ordinaryüs

foto da bırakayım. Kafa raporu on numara
İlk resimde biraz kirli gözükmüş ama sadece sağa sola bulaştı gayet hijyenik
Önerim keneviri şeker yumurta harcının içine erimiş çikolatayı attıktan sonra eklemeniz, böylelikle çikolatayı erittiğiniz ilk tencerede zaiyat vermemiş oluyoruz, pişmesini bekleyene kadar da en son harcı karıştırdığımız kabın dibini sıyırın kekler dinlenene kadar kafanızı yaşayın :D

Kankam yapmadıysan hiç bulaşma. Edible bambaşka bir olay ve emin ol kafası sıkıyor. Senin mesajlarını takip ediyorum, aşağı yukarı aynı kafaları seviyoruz. High kafa çekiliyor ama yoruyor. Bu adamı mahvediyor. Seven elbet vardır ama ben bu kafaları sevmiyorum. Bad tripte değil bu, illet bir kafa. Açmak istesen açılmıyor, uzun sürüyor. Uyumak istesen sürekli devam ediyor, uyanıyorsun aynı, kusturuyor… Sonra diyorsun ki, buna ne gerek vardı.

Elbette seven vardır, keyif meselesi ama hiç benlik değil. Hem kafası geç geliyor hem de çok geç gidiyor. En güzeli sarmak, dumanın keyfi, kafanı istediğin gibi ayarlıyorsun. İstediğinde yavaşlıyor küllükte bırakıyor istediğinde ardarda vurup yükseliyorsun. Ağır mı geldi, düşüyorsun munchiese rahatlıyorsun.

Denemediysen, deneme kankam.

Nazim_Red

Doktor
Kankalar kafa olarak sigara kafası gibi birsey mi yaşadınız şeker kafası gibi mi? Yakıp içtiğimizden farkı ne oldu uzun sürmesi dışında ? Konu sahibine teşekkürler tarifi not aldım deneyeceğim

Myhtra

Müptezel
Kankalar kafa olarak sigara kafası gibi birsey mi yaşadınız şeker kafası gibi mi? Yakıp içtiğimizden farkı ne oldu uzun sürmesi dışında ? Konu sahibine teşekkürler tarifi not aldım deneyeceğim
Dostum kek tereyağı gibi bir çok yenilebilir şekliyle denemiş birisi olarak sigara yapıp içtiğin şekilde 15-20 sn sonra etkisini gösterir ama keki yersin bünyeye göre 1 saate kadar kafasını beklersin sonra bir gelir pir gelir alışkın değilsen seni yorabilir küçük dozajlar ile dene derim. Ben genelde kalıba döküp çikolata yapıyorum sabah 1 tane çikolata atıp akşam eve hala kafam güzel döndüğüm olmuştur. En belirgin farkı ise biraz düşer gibi olursun açılırsın sonra tekrar kafan yükselir :)

oturanboga35

Müptezel
Kankam yapmadıysan hiç bulaşma. Edible bambaşka bir olay ve emin ol kafası sıkıyor. Senin mesajlarını takip ediyorum, aşağı yukarı aynı kafaları seviyoruz. High kafa çekiliyor ama yoruyor. Bu adamı mahvediyor. Seven elbet vardır ama ben bu kafaları sevmiyorum. Bad tripte değil bu, illet bir kafa. Açmak istesen açılmıyor, uzun sürüyor. Uyumak istesen sürekli devam ediyor, uyanıyorsun aynı, kusturuyor… Sonra diyorsun ki, buna ne gerek vardı.

Elbette seven vardır, keyif meselesi ama hiç benlik değil. Hem kafası geç geliyor hem de çok geç gidiyor. En güzeli sarmak, dumanın keyfi, kafanı istediğin gibi ayarlıyorsun. İstediğinde yavaşlıyor küllükte bırakıyor istediğinde ardarda vurup yükseliyorsun. Ağır mı geldi, düşüyorsun munchiese rahatlıyorsun.

Denemediysen, deneme kankam.
Yok kardeşim yapmadım cesaret edemiyorum :) vaktim de olmayınca hiç yapasim gelmiyor. Hazır yazmışken sorayım yiyince de gözlere vuruyor mu?

istr

Ordinaryüs
kanka bi saat sonra kadar yavaş yavaş kafası gelmeye başladı, kafasının geldiğini boş sigara yaktığımda anladım :D kız arkadaşıma sordum biz sigara mı içtik ya diye, o da aynısını sordu. Daha sonra uyuyana kadar geçmedi ama uzun süren ve yoran bir kafası var. Ama öyle çok bambaşka alemlere de gitmiyosun. Yabancısı olduğun bir kafa değil yani. Tek farkı bi tık daha yoğun
Dipnot: ilk edible deneyimim değildi bu jelibon falan tarzı şeylerin kafası daha ağır. Bu kendin yaptığın biraz daha natural bi kafa kanka

Son düzenleme:

istr

Ordinaryüs
bkz: daha önce kek deneyimi olan arkadaşım da kustuğunu söyledi, bende ertesi gün midem bi fena oldu (kusura bakmayın detay vericem) Wc ye çok çıktım götüm tarumar oldu ama munchın da bokunu çıkarttım biraz.

Harbiden kafadan çıkmak istesen çıkamazsın, benim genetik özelliğim 200mg morfin versen uyuyup uyandığımda ayılırım. O yüzden bana sıkıntı yapmıyor. Yine de tercihen sigaranın yerini hiç bir şey tutmuyor kankalar, brownieyle beraber otun her kullanım şeklini denedim diyebilirim. Olay kafa yapması değil keyfi artık bu konuda kanaat getirdim.

Son düzenleme:
bkz: daha önce kek deneyimi olan arkadaşım da kustuğunu söyledi, bende ertesi gün midem bi fena oldu (kusura bakmayın detay vericem) Wc ye çok çıktım götüm tarumar oldu ama munchın da bokunu çıkarttım biraz.

Harbiden kafadan çıkmak istesen çıkamazsın, benim genetik özelliğim 200mg morfin versen uyuyup uyandığımda ayılırım. O yüzden bana sıkıntı yapmıyor. Yine de tercihen sigaranın yerini hiç bir şey tutmuyor kankalar, brownieyle beraber otun her kullanım şeklini denedim diyebilirim. Olay kafa yapması değil keyfi artık bu konuda kanaat getirdim.
Bana bir arkadaş edible yer fıstıklı bir ürün getirdi. İlk gün çeyrek attım direkt girdi kafaya. İkinci gün g*tüm kalktı attım bir tane. Aradan 45 dakika geçti her şey güzeldi. 1.5 saat sonra dedim ki lan kafası ne güzel. Ama 2.saatin sonunda yatağa koşup yatmaya çalıştım. Tribimi kontrol altına aldım ve dedim ki “kafamı s*kim” :p

Nazim_Red

Doktor

Motorumu bozuyor kanka isal mi yapıyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ********** ******** hahahaha ********
  • Didrug Didrug:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    +1
  • A active661:
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* **** ***** hahahahahahahaha*** ******** ********* *** **** **** *** hahahahahahahaha ******** ** ****** ** **** ***** ********* ********** **** * ***** **** hahahaha *** * ******* ******* **** ****
  • A active661:
    **** ** ****** hahahaha***** **** ***** hahahahahahahaha*** ******** ********* *** **** **** *** hahahahahahahaha ******** ** ****** ** **** ***** ********* ********** **** * ***** **** hahahaha *** * ******* ******* **** ****
    ***** ****** ****** *** hahahaha***
    +1
  • A active661:
    ***** ** ** ********* ** ** hahahaha* ******* hahahaha hahahaha*
    +1
    ***** ******** ** *** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha**
    +1
  • A active661:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ******** ** *** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha******** hahahaha *** *****
    +1
    *** ** ******** *** ******* ******** ****** hahahaha*
    Lemonhazelover Lemonhazelover: **** ******* *****