2x Super Lemon Haze

pineappleexpress

Kıdemli Üye
hahahha valla kardeşim galiba yakamayacak çünkü kurutmada 5. gün, sıcaklık ilk gün 20-21'di sonra hep 24-26 oldu nem 45-50 idi. sigaranın dışı kupkuru oldu. ufak bir parça aldım aşırı kuru sigara. ama dallar hata kıvrılıyor çıt diye kırılmıyor. tabiri caizse sigarayı **** ettim kuruturken sanırım :D yine de sağol kardeşim bu sebepten darısı başına diyemicem, daha güzeli senin olsun inş :)

pineappleexpress

Kıdemli Üye

Arifkush

Yeni üye
Kanka iyi bi gramaj almissindir umarim ilk grow icin basarili bi süreç olmus keci boynuzu pekmezi vermek istiyorum bende bitkilerime miktar ne kadar olmali sence

hahahha valla kardeşim galiba yakamayacak çünkü kurutmada 5. gün, sıcaklık ilk gün 20-21'di sonra hep 24-26 oldu nem 45-50 idi. sigaranın dışı kupkuru oldu. ufak bir parça aldım aşırı kuru sigara. ama dallar hata kıvrılıyor çıt diye kırılmıyor. tabiri caizse sigarayı **** ettim kuruturken sanırım :D yine de sağol kardeşim bu sebepten darısı başına diyemicem, daha güzeli senin olsun inş :)
Bişey olmaz ona kanka ya o kadar sıkıntı etme füze gibi duruyolar kafa raporu kaç tarttınmıı

pineappleexpress

Kıdemli Üye
beyler bu kurutma işleminde patladım sanırım. biraz fazla kurudu. 45-55% nem ve 20-26 derece arası tam 7 gün kurutmuş oldum. çoğu dal kırılabiliyodu arıtki kalın dallardan bile kırılabilen vardı baya.

çiçekler çok kurumuş. nane olmuş resmen. bu kurulukta kür de yalan oldu. bi ufak **** ettim sigarayı :) sünger gibi falan değil, direk kırılgan.

kavanozlara doldurduktan sonra içlerine minik nem ölçerler attım. nem 42-43 civarındaydı. öyle olunca %62'lik 8 gr bovedalardan attım. 6 saat falan geçti. 45-46%da sabitlendi resmen. yani mahsülü nemlendiremese bile ortam nemine etki ederdi diye düşünüyordum. ya bovedalar bi işe yaramıyor, ya işe yarayamayacağı kadar iş işten geçmiş yada kavanozlar hava alıyor.

silikonlu bambı kapaklı cam kavanozlara koymuştum. belki hava kaçırıyordur diye streç film de gerdirdim kapak kapatmadan önce. bakalım yarına bir fark olursa hava kaçağı oluyormuş diyeceğim.

son çare portakal/mandalin/limon kabuğu veya yaprağı atmak bi işe yarar mı onu deneyeceğim yarın da bir fark olmazsa.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
fark olmamış streç film ile de. sanırım sıkıntı hava kaçırması değil. meret o kadar kuru ki, nem regülatörlerini kurutacak heralde. kupkuru. :DEkran Alıntısı.PNG

Ü

Üye silindi 25337

Guest
fark olmamış streç film ile de. sanırım sıkıntı hava kaçırması değil. meret o kadar kuru ki, nem regülatörlerini kurutacak heralde. kupkuru. :DEkli dosyayı görüntüle 8123
Baskan bu nem regulatoru dedigin bildigin herseyin icinden cikan tuz degil mi? Kiyafetlerde ufak beyaz poset icinde naftalin , gida kolilerinden ufak paketlerde tuz cikar fazla nem yapmasin diye. Sanirim ayni olay dimi? Mekanik birsey falan degil yani?

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Baskan bu nem regulatoru dedigin bildigin herseyin icinden cikan tuz degil mi? Kiyafetlerde ufak beyaz poset icinde naftalin , gida kolilerinden ufak paketlerde tuz cikar fazla nem yapmasin diye. Sanirim ayni olay dimi? Mekanik birsey falan degil yani?
kanka hem öyle hem değil. fazla nemi alsın diye olan tuzlardan değil, ancak mekanik de değil. tuzlu su bazlı, çift yönlü olarak nemi dengeliyor. %55, %58, %62 gibi farklı seçenekle satılıyor. markalar boveda ve integra bakmak istersen.

Ü

Üye silindi 25337

Guest
kanka hem öyle hem değil. fazla nemi alsın diye olan tuzlardan değil, ancak mekanik de değil. tuzlu su bazlı, çift yönlü olarak nemi dengeliyor. %55, %58, %62 gibi farklı seçenekle satılıyor. markalar boveda ve integra bakmak istersen.
Tesekurler brom. Inceliyorum hemen

pineappleexpress

Kıdemli Üye
nem regülatörlerini çıkarmadan kavanozlara limon ve portakal yaprağı ile biraz da kabuklarından koydum. sabah uyandığımda kavanozlardaki nem ölçerler regülatörlerde yazan değerleri gösteriyordu. (%58 ve %62)

mahsül de biraz nemlenmiş olacak ki kırılganlığı azalmış durumda. yaprak ve kabukların küf yapmasına karşı dikkatli olduğunuz sürece tavsiye ederim. özellikle super lemon haze'de limonumsu bir koku ve aroma olduğu için kavanoza aroma katması çok problem değildi benim için. zaten o kokuyu basıramıyor limon portakal falan :D

pineappleexpress

Kıdemli Üye
evet beyler nem sabitlendikten sonra hem bi 15dk havalandırmak için hem de içindeki yaprak ve kabukları alınca nem düşecek mi diye denemek için kavanozlara baktığımda geneli sabitken 1-2 tanesi %70 nem seviyelerindeydi. çıkardıktan sonra hepsi regülatörün nem oranında sabitlendi gerçekten saatlerdir de oynamıyor havalandırma yaptıktan sonra.

yani kavanozunuzda nem düşük olursa yaprak ve/veya meyve kabuklarıyla kapalı kavanozun nemini yükseltebilirsiniz ve rüglatör ile kullanırsanız içindeki nem sabitlendikten sonra çıkarabilirsiniz. regülatör oradan sonrasını koruyor. bu arada kuruyan sigara nemlenir mi ya kurumuş bir kere demeyin. resmen canlandı sömekler.

bu işlemi boveda veya integra nem pad'lerinden yada diğer bir boveda deyişi ile humidipak'ler ile yapmazsanız uzun vadede küflenmeye sebep olacağına da eminim. aman dikkat. boveda olsa bile ilk 2 hafta günde 1-2 kez 10-15 dk havalandırın.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
beyler portakal limon yaprak falan ne b*ksa koymayın. geçmeyen bir çöp kokusu, çürük portakal kokusu oluştu çoğu kavanozda. 1 gün durmasına rağmen hem de. havalandırdıkça hafifledi ama koku yapıştı sanırım. sigaranın da kokusu pek kalmamış gibialtta çok hafif kalmış. terpenlere zarar veriyor olabilir.

buraya gelmeyin, tünelin sonunda ışık yok :D

Ü

Üye silindi 25337

Guest
beyler portakal limon yaprak falan ne b*ksa koymayın. geçmeyen bir çöp kokusu, çürük portakal kokusu oluştu çoğu kavanozda. 1 gün durmasına rağmen hem de. havalandırdıkça hafifledi ama koku yapıştı sanırım. sigaranın da kokusu pek kalmamış gibialtta çok hafif kalmış. terpenlere zarar veriyor olabilir.

Agacim uzuldum sonuclandigi noktaya ama guldurdun de

Ü

Üye silindi 24001

Guest

Kanka ben de uzuldum gerçekten en son çözüldü sanmıştım ama ben de gülmeden edemedim :D Sonunda umarım hoşuna giden bir sonuca bağlanır

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ****** *** ****** ***** **** ***** ***** hahahaha*
  • İstanbul İstanbul:
    ** hahahaha *** ****** ****** *******
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ** ** *** **
    +1