BİG BUD & AK48 / TOHUMDAN HASATA

Myhtra

Müptezel
04.10.2022 GÜNCELLEMESİ BLOOM 56.GÜN

Dostlarım merhaba , Overdrive farkını yaşıyoruz gerçekten ak48 çiçeğimizi çok güzel şişirdi toplamda 3 kere overdrive girmiş olduk. Dallar artık kendini taşıyamıyor. Flush atıldı artık toplamda 60 lt yakın sulama yaptım son 20 litresi 6.3 pH ile sulandı.
Big bud kızımız hala kızarmadı beyaz pistlilleri yoğun şekilde. Genetikte 8-9 hafta aralığı yazıyordu overdrive 1 tam doz girmiş olduk bugünle beraber.

VERİLER : Sıcaklık 24-26 / Nem : 55-60 / mesafe 35 cm​

GENEL​

AK48​

Flush atıldı.

BİG BUD​

Sensi a-b 10 ml
Bud factor x 5 ml
Big bud 5 ml
Bud candy 5 ml
Overdrive 5 ml
1250 ppm / runoff 4000 ppm

Son düzenleme:

Myhtra

Müptezel
09.10.2022 GÜNCELLEMESİ BLOOM 61. GÜN

Herkese iyi pazarlar dostlar

AK kızımızı kestik şekerlerini budadık kurutmak için kolimize astık. Kurutma kolisi yapımı için tıklayabilirsiniz.
Big bud kızımızın ise son dönemleri 3. Overdrive girdik toplamda. Sulama günü trikomlarını tekrardan kontrol edip ya 4. Overi gireceğim yada boş pekmezli sulamadan sonra flush şeklinde ilerleyeceğim. Genetiğin süresi uzun tablosunda 8-9 hafta yazıyor.

VERİLER : Sıcaklık: 22-24 / Nem : 50-55 / mesafe 40 cm​

AK 48​

BİG BUD​

Sensi a-b 10 ml
Bud factor x 5 ml
Bud candy 5 ml
Overdrive 5ml

Son düzenleme:

Myhtra

Müptezel
11.09.2022 GÜNCELLEMESİ BLOOM 63. GÜN

Dostlar merhaba , Bugün big bud kızımıza flush attık. Bu kızdaki sömek boyutu beni tatmin etmedi şişiremedik toplamda 1.5 haftalık overdrive girdik yeni pistiller attı ancak normal pistillerinde rakı %40 şeffaf %40 amber %20 gördüm bu sebeple flush atıldı bakalım ne çıkaracak bizlere.
Ak kızlar kolide kurumaya devam ediyor.

Dostlar bu foruma hiçbir bilgim olmadan fikir alarak çokça soru sorarak bir çok şey öğrendim. Buradaki forumdaşlığın gerçekten çok faydasını gördüm.
Yardımlarıyla growda büyük emeği olan @higthead @OttoMan347 @TheGlobalDJ @cannabis16 @Kanka @Silas @Prof.Dr.Tonii kankalarıma çok teşekkür ederim.

Bir süre sonra kafa raporu , hasat miktarı , kubar miktarı , kürleme işlemleri ile alakalı bir güncelleme paylaşacağım.

VERİLER : Sıcaklık : 23-24 / Nem 50-55 / mesafe 35cm​

BİGBUD​

higthead

Jolly Green
Over cokmu yedı sureklı yenı pıstıllenme var =)) fazla over zamanı uzatır daha oncede dedım. Bazen fazla ısıktan pıstıller kızarmaz ama trıkomların oky olmus olur bunlarıda goz onnde bulundur masallahhhh=))

Myhtra

Müptezel
Over cokmu yedı sureklı yenı pıstıllenme var =)) fazla over zamanı uzatır daha oncede dedım. Bazen fazla ısıktan pıstıller kızarmaz ama trıkomların oky olmus olur bunlarıda goz onnde bulundur masallahhhh=))
Over kararınca girdik ama bilemiyorum ne çıkartacak bize yinede maşallah diyelim :)

higthead

Jolly Green
Ya bir bitkide hiçmi fake olmaz çok kontrollü gittin valla ellerine sağlık ama sonraki grow bukadar kontrollu olma acıma yüklen yüklendıkce sana cevap verıcek somek olarak=)

OttoMan347

√SEFİR√
Gözün aydın kankacım hasatın da keyfin de bol olsun:) amnesiayı photo ekseydin daha da tatmin ederdi seni en sevdiğim genetik :)

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Valla over mevzusunu bilmiyorum @higthead kanka kullandığı için daha hakim konuya ama ben bu çiçeğin trikomlarına kendi gözümle bakmadan hasata geldiğine inanmam pistiller daha bembeyaz ve yeni pistil dolu ayrıca fan yapraklarında hiç sararma yok garip geldi bana ama ben full organik growerım :D

OttoMan347

√SEFİR√
Bu da beyaz sömek ve 10 günü yok kanka bu bitkinin özelliği ticari yetistirici bitkisi diyorlar bunun bloom suresi 7 hafta yazıyor ben bunu jack herrer ile birlikte 8 haftada kestim fazla bile tuttum full beyaz %25 30 kadar amberde kestim. R.Q. sitesine girip critical fem bakarsan ozellikleri de yazar. Oluyor yani pistiller genetige göre fark ediyor yanılmamak için en garanti yontemimiz tricomlari dinlemek en iyisi :)

cannabis16

Ordinaryüs
ışık ve havalandırman iyileştikçe budların da irileşecek.. elindeki sistem bundan daha fazlasını yapmaz,gübreyi dayayarak daha da şişmez budlar..

1.ışık en az 400 wat HPS ve ayarı LED
2.havalandırman dakkada en az 2 kere kabin içindeki havayı komple sokaktan alınmış havayla değiştirecek kadar kuvvetli..
sonrası işte,keyifle grow yapmak..bolca bambu çubuğuyla kocakafa budları kıılmadan dik tutmaya çalışmak...

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Bu da beyaz sömek ve 10 günü yok kanka bu bitkinin özelliği ticari yetistirici bitkisi diyorlar bunun bloom suresi 7 hafta yazıyor ben bunu jack herrer ile birlikte 8 haftada kestim fazla bile tuttum full beyaz %25 30 kadar amberde kestim. R.Q. sitesine girip critical fem bakarsan ozellikleri de yazar. Oluyor yani pistiller genetige göre fark ediyor yanılmamak için en garanti yontemimiz tricomlari dinlemek en iyisi :)
Işık stresine girince benim tepe pistillerde beyaz kalıyor bazen özellikle gorilla genetik olarakta beyaz pistillerle hasat ettim ama @AllGreen kankanın çiçeği genel olarak taze görünüyor, dediğim gibi tricomları kendi gözümle görmeden ikna olamam :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** ******** ****** *** ******* ********* ****** ******** hahahaha **
  • L Lew4nd0w5k1:
    ** ******** *** ****** **** **
    ***** ** ** **** **** ***** *** ***** hahahaha* **** ** **** ** **** ******* ** ******* ** * * ** ******** ********
  • A angeshar:
    ********* ******* ***** ******** ****** ******** ****** **** ** ***** ****** ** ****
    ***** ******** ***** ***** ** hahahaha*
  • A angeshar:
    *** ******** **** hahahaha******
  • A angeshar:
    ******* ** hahahaha
  • A angeshar:
    ********* ****** ** ****** ****** ******* hahahaha**
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    ****** hahahaha*
  • A angeshar:
    +1
  • A ax-b:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • A ax-b:
  • A angeshar:
  • A ax-b:
    **** **** * hahahaha ********* *** **** *** **** ***** ****** *** ****** **** **** ****** ******** ****** *****
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    A angeshar: ******* ****** **********