Gümüş suyu ile tohum yapma hakkında bilgi

Woppy

Ordinaryüs
Knklar şuan 40 günlük oto tohumlarım var 3 tanesi 40 günlük 2 tanesi 25 günlük (bilerek böyle ektim aynı growda tohum üretebilmek için) 40 günlük olanların 1 inin güzel bi dalına 20 günlükken sıkmaya başladım gümüş suyunu suan ufak ufak kesecıkler oldu şimdi sorum şu ben bu polen keselerını ne zaman oldugunu anlarım ne zamana alıp ne işlemler uygulamalıyız bilgisi olan var ise beni aydınlatırsa sevinirim.

Son düzenleme:

mami10_

Doktor
2 seçenek var
1 kabine gazete yağlı kağıt (yağlı kağıt öneririm) felan serip polenleeri topluyorsun sonra photo bitkilerin bu polenler le çarpazlaştırıyorsun.polenleri buzlukta muhafaza ede bilirsin
2 ci seçenek bırakıyorsun bitki kendi kendini dölleesin
Bitki eğer kendi kendine herma olursa genetik faktörlerden dolayı o zaman çıkan tohumlar da %50 herma olur
Photo bitkiden çıkan polenlerle auto çarpaz edersen photo olur
Sadece autoları çarpaz ettmen Lazım unutma

Woppy

Ordinaryüs
Sağol knk zaten tohumlar auto peki bu kesecikleri olgunlastıgını ne zaman hasat etmem gerektiğini nasıl anlarım ? Daha polen tomurcukları yeni belli etti kendini işteyim şimdi eve gidince bi foto atarım.

mami10_

Doktor
Sen polenkerin şiştiğini gördüğün an altına bir şeyler ser, benim tavsiyem ayrı bir kabine al çünkü havalandırma nem makinası fan çalışmaması lazım
Ayrıca kabinde olursa istemsiz tohumlamalar ola bilir
Polenler iyi saklana biliyor bir sonraki growda sıkıntı olmasın

Woppy

Ordinaryüs
Valla knk ayırma gibi bi durum söz konusu degil o yüzden keseler patlamadan toplamam lazım bu konu hakkında cok arastrdım ama fazla bir bilgi yok gumus suyuyla cogalgmanın ama işte bu detayları bilen biri varsa bana detaylı sekilde anlatırsa sevinirim. Birde erkek nası hasat edilir nası olgunlasması lazım bi bilg bulamadım.

mami10_

Doktor
Mirim keserler patladan toplayamazsın zaten, keserler patlıyor etrafa sepeleniyor, o yüzden altına kağıt s eriyoruz polenleri toplamak için
Ver rüzgarsız nemsiz bir alan olmalı ki polenler yere düşsün
Eğer ayırmazsan bütün çiçeklerin tohumlanır

Woppy

Ordinaryüs
Keseler açılmaya basladıgı an toplasam ve güzelce kurtsam ve istedim cicegi ben döllesem olmazmı knk illaki keseler kendimi acılmalı ? Durum şimdilik fotodaki gibi daha cok varmı olgunlasmasına knk ?

mami10_

Doktor
Öyle yapsan bile zaten dağılacak polenler etrafa
İlla kendi açılması gerek diye biliyorum aksini görmedim ve duymadım
Ya bırakacaksın kendini tek başına dölleyece ve sende polenleri toplayacaksın ve ya bütün bitkilerin döllenecek
Ama illa bitkiyi ayrı bir kabine alman lazım

Gümüş suyunu kendin mi yaptın yoksa hazır mı aldın?birde erkek yaptığın bitkiyi dışarı çıkar,kabini temizliyemezsin tüm growlarında başına bela olur.

Woppy

Ordinaryüs
Satın aldım knk 30 ppm di herhalde bu keseleri her an takipteyyim ufacık patlama görsem hasat edip kurutayım güzelce diyorum sizce tutarmı ? İlk defa böyle tohum işlerini deniyorum arastırıyorum ama cokda bi bilgi yok gümüş suyu felN beni aydınlatabilecek biri yokmu ?

mami10_

Doktor
Satın aldım knk 30 ppm di herhalde bu keseleri her an takipteyyim ufacık patlama görsem hasat edip kurutayım güzelce diyorum sizce tutarmı ? İlk defa böyle tohum işlerini deniyorum arastırıyorum ama cokda bi bilgi yok gümüş suyu felN beni aydınlatabilecek biri yokmu ?
Mirim diyelim gece vakti sen uyurken patladı polenler bir tanesi patlasa bütün bitkiler döllenecek
Sen ne konuda aydınlatmak istiyorsun ben anlatıyorum sana zor bir şey yok ki

Woppy

Ordinaryüs
Knk ayırma gibi bi durmum yok ben bu polenleri kabindeki diğer bitkileri cok döllemeden nası bi yol izlemeliyim birde olgunlastıgını nasıl anlarız daha cokmu büyüyecekler ? Hadi diyelim olan oldu polenleri topladık nasıl işlemler yapıp nasıl saklamalıyım.

mami10_

Doktor
Erkeklik organları şişip ağzı açıldığında olgunlaşır.
Bir tane polen bile sıçrarsa dölleme yapılır
Sen bi tane kutu bul erkeği oraya al yada risk alırım dersen kabinde durursun ama döllenirse sen üzülürsün
Şimdi gelelim poleni toplamaya, keseciklerde açılma gördüğün an toplama zamanı gelmiştir
Kilitli büyük bir poşet buluyorsun eldiven takıyorsun eline ve bu poşeti erkeklerin bulunduğu salkıma geçiriyorsun sonra erkekleri yavaş a sallıyorsun polenler poşete dökülecek
Ve ya açılma gördüğün an erkek olan dalı kesip kilitli poşetin içinde koya bilirsin sonra polenleri topladıktan sonra dalı poşetden çıkarırsın
Polen toplayacağım yer esintisiz olması lazım kenevir rüzgarla tozlanan bir bitki küçük bir esintide bile uçub bitkileri döller
Sonra kilitli içine bir kaşık un koyuyorsun ki nem olmasın sonra direk buzluğa atıyorsun, lazım olduğu zaman buzluktan çıkarıp fırça ile alıp istediğin sömeğe sürüyorsunuz ve o sömek dölleniyor
UN koymam diyorsan kilitli poşeti güzelce 24-25 C 30-50 nemde karanlıkta 2 gün bekletiyoorsun ve sonra buzluğa atıyorsun
Dikkat etmen gereken nokta polenler nemli kalmasın yoksa bozulur
Kafana yatmayan bir şey varsa sora bilirsin

Woppy

Ordinaryüs
Valla saollasın knk aklım tek takılan polenleri posete aldım direk unu koyup buzlagmı Atacam yoksa polenler kurumasını bekleyip öylemi un koyup buzluga atacagım ? Birde ayırma durumum olmadıgı için kabinin en kösesine fandan cok etkilenmeyen bölüme cekeyim artık ne döllerse döller döllemezse arkadan gelen 2 ufak kızım var onları ben döllerim knk diyelim dölleme yapacagım buzluktan cıkartıp ne kadar bekleyeyim de bu işlemi yapayım direk olurmu ?

mami10_

Doktor
Valla saollasın knk aklım tek takılan polenleri posete aldım direk unu koyup buzlagmı Atacam yoksa polenler kurumasını bekleyip öylemi un koyup buzluga atacagım ? Birde ayırma durumum olmadıgı için kabinin en kösesine fandan cok etkilenmeyen bölüme cekeyim artık ne döllerse döller döllemezse arkadan gelen 2 ufak kızım var onları ben döllerim knk diyelim dölleme yapacagım buzluktan cıkartıp ne kadar bekleyeyim de bu işlemi yapayım direk olurmu ?
UN koymanın bi bi düşürmek ve nemsiz bir ortam yaratmak, polenler kuruduktan sonra koymak daha faydalıdır çünkü polen deki nem miktarı azalacak
Fazla un koymamaya dikkat et
Buzlukta eğer tam donmamışsa hemen yapa bilirsin donmulsa bir az beklemekte fayda var
Dölleme yaptıktan sonra hangi dalı dölleysiyaen o dala fıs fıs sıkarsın ki polenler yapışıp kalsın dölleme yaparkende canları havalandırmatı kapat

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** hahahaha ** ** **** ** ****** *** ******
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ****** ***** ** *** hahahaha ** ** **** ** ****** *** ******
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ***** ***** ****** ***** ** **** ***** ***** ***** *** *** ******* ****** ***
    ***** ****** **** **
  • Emmy Emmy:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahaha ***** *******
    hahahaha ***** ******* ****** ****** * ***** *****
    **** ******* ** ******** ***** *** **
  • Emmy Emmy:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** ****** hahahaha* ********* ********** ****** ***** ** **** ********* ***** ******** *** hahahaha* *** *** *****
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** ********* **** **** **** ******* hahahaha* ******** *****
    ***** *** ** *** ******* **** *** ****** ******* **** ** hahahaha*** ***** ******* *** *** ******* *** ******** ** ******* ******* *** ****** ******** **** ****
    Lemonhazelover Lemonhazelover: ***** *** ** *** ******* **** *** ****** ******* **** ** hahahaha*** ***** ******* *** ***...