Gümüş suyu ile tohum yapma hakkında bilgi

Woppy

Ordinaryüs
Naylon poşet falan geçir kafasına, ama fan illa kapalı olması lazım
Knk o en son paylastıgım resimdeki beyaz olan kese düştü bende aldım kenara koydum dısarıda sabah bı dokundum böyle oldu sence bu olgun bi polen kesesimi ? Böyle olgunlastıkca patlamadan toplasam olurmu ?

mami10_

Doktor
Knk o en son paylastıgım resimdeki beyaz olan kese düştü bende aldım kenara koydum dısarıda sabah bı dokundum böyle oldu sence bu olgun bi polen kesesimi ? Böyle olgunlastıkca patlamadan toplasam olurmu ?

Aynen o polen, oyle başarırsan toplaya bilirsin dikkatli ol sakın bi tane bile dişlere temas etmesin

Woppy

Ordinaryüs
Ufaktan açılmaya başlayanlar belli oluyor ben öyle öyle toplamayayım cogalınca dalı keseyim alayım eyw knk saol bu polenleri kurutup unla karıstırıp dondurucuya atıyorum demi?

mami10_

Doktor
Ufaktan açılmaya başlayanlar belli oluyor ben öyle öyle toplamayayım cogalınca dalı keseyim alayım eyw knk saol bu polenleri kurutup unla karıstırıp dondurucuya atıyorum demi?
Evet, un da olur silikada olur bu ayakkabıların içinde olan nem alıcı var ya, maksad polenler nemli kalmasın. Dalı kesmeden once poşet geçirir, hatta şimdiden bile geçirme bilirsin

Woppy

Ordinaryüs
Şimdiden geçirmem engelel olmazmı gelişimine polenlerin ? Ve polenlerin dagılmasını cok ölçüde etkilermi knk ?
Evet, un da olur silikada olur bu ayakkabıların içinde olan nem alıcı var ya, maksad polenler nemli kalmasın. Dalı kesmeden once poşet geçirir, hatta şimdiden bile geçirme bilirsin

Woppy

Ordinaryüs
@mami10_ knk calyxler nası :) TM zamnında toplamışım polenleri bu cektiklerimin dısında döllenen yer yok baska knk bundan sonra nası bi yol izlemeliyim iyice acılacakmı calyxler olgunlastıkca tohumlar. Birde knk bu tohumlar dişi cıkar demi ? 2 bitkide dölelenen var 2 Side aynı genetik ve dişi.

mami10_

Doktor
@mami10_ knk calyxler nası :) TM zamnında toplamışım polenleri bu cektiklerimin dısında döllenen yer yok baska knk bundan sonra nası bi yol izlemeliyim iyice acılacakmı calyxler olgunlastıkca tohumlar. Birde knk bu tohumlar dişi cıkar demi ? 2 bitkide dölelenen var 2 Side aynı genetik ve dişi.

Eline sağlık iyi iş çıkarmışsın, tek tek elle polen toplammak maharet ister.
Tohumlar olgunlaşınca kafası gözükecek erken de hasat etsen bi nebze yine olgunlaşır
çıkan tohumların hepsi dişi olacak
bilimsel olarak ta anlatayım aklında bulunsun
Erkek bitkide kromozomlar xy oluyor x dişilik y erkeklik genin taşır, dişi bitkide ise xx kromozom oluyor yani 2 kromozom da dişilik geni taşır
Senin bitkin dişi olduğu için xx ktomozomu var stresten erkeklik organı ürretsede krromozom çeşitliliyi aynı kalıyor ve o yüzden çıkan tohumların hepsi dişi oluyor

Tohumlar olgunlaşınca kafası gözükecek erken de hasat etsen bi nebze yine olgunlaşır
Erkek bitkide kromozomlar xy oluyor x dişilik y erkeklik genin taşır, dişi bitkide ise xx kromozom oluyor yani 2 kromozom da dişilik geni taşır
Senin bitkin dişi olduğu için xx ktomozomu var stresten erkeklik organı ürretsede krromozom çeşitliliyi aynı kalıyor ve o yüzden çıkan tohumların hepsi dişi oluyor
Kankalar şu işi bana öğretin ben bişi anlamadim şimdi bende de 2 bitki var ikiside dışı. Biri çiçekte diğeri daha yeni girmek üzere. Ne yapmam nasıl yapmam gerekiyor

Woppyy kanka nasıl yapın bu işlemi 40 ppm gümüş suyu aldık diyelim seyreltip mi spreyliyoruz kaç günde bir yapıyoruz bu işlemi. Bitkinin sadece o dalı mi herma oluyor yani bitki pic mi oluyor

Woppy

Ordinaryüs
Kankam cok cok teşekür ederim cok yardımın dokundu senin yorumların hepsini ekran görüntüsü alıyorum olurya unuturum lazım olur. :) Birde knk ufak bi soru daha sorsam benim polenler auoto bitkiden elde ettim bundan sonra fotoperıyot yetiştirmeyi düşünüyorum bu polenlerle fotoperiot bitkiyi döllesem ne olur sonucta ne çıkar bana foto mu auto mu ?

Woppy

Ordinaryüs
Woppyy kanka nasıl yapın bu işlemi 40 ppm gümüş suyu aldık diyelim seyreltip mi spreyliyoruz kaç günde bir yapıyoruz bu işlemi. Bitkinin sadece o dalı mi herma oluyor yani bitki pic mi oluyor
Knkm bastan sona oku yorumları konuyu sordugunn herseyim cevabı var yorumlarda. Gümüş suyunu seyretmeden fısfısa koydum günde 1 defa 1 bitkinin tek bir dalına sıktım sadece sıktıgın dal **** oluyor zaten polen kesesinden baska birşey yok gümüş suyu uyguladıgın dalı sakın ola kurutup iceyim deme cok sakıncalıymış.

mami10_

Doktor
Kankam cok cok teşekür ederim cok yardımın dokundu senin yorumların hepsini ekran görüntüsü alıyorum olurya unuturum lazım olur. :) Birde knk ufak bi soru daha sorsam benim polenler auoto bitkiden elde ettim bundan sonra fotoperıyot yetiştirmeyi düşünüyorum bu polenlerle fotoperiot bitkiyi döllesem ne olur sonucta ne çıkar bana foto mu auto mu ?
Ne demek dostum her zaman, çıkan tohum photo olur çünkü rudralis geni çekingen bir gen, ama olurda aldığın tohum f1 gen olmazsa autoo olma ihtimali var ama düşük bşr ihtimal

Woppy

Ordinaryüs
Tmm knk tekrardan sağol onunda deneyince burdan yazarım knk bakalım yakın zamanda uzun dönemleri bunların yanına atacam 1 ayları var bunların 1 ay 1 aydır :)

Yapabiliyorsun, bitkin photo olsa klon alıp klona bile yaparsın
Tamam Kanka ben o vakit tek bitkimin tek dalına gümüş suyu alıp gunde bir kez fisfisliyorum. Hangi bitkiye yapayım peki biri çiçeğe gireli 2 hafta oldu diğeri daha girmedi bugün yarın girer ama. Son olarak kanka anlayamadigim için soruyorum tek bitkinin tek dalına yaptım diğer dallarını kendi kendine dolluyor değil mi başka işlem yapmama gerek yok yani.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****