Gümüş suyu ile tohum yapma hakkında bilgi

Woppy

Ordinaryüs
Knk normal auto bitki sadece tek dalına uyguluyorum geri kalan tarafları dişi bitkinin aynı bitkiye yetişmez 2 tanede 20 sonra diktikleri var onlar daha küçük onları döllemeyi planlıyorum.şuan bitkinin dişi tarafı cicekte polenler olmadı daha

Woppy

Ordinaryüs
Yok bro o sıktım yerlerde keseler olustu oralardan polen üretecek bu polenlerlede dişileri dölleyeceğiz

MarijaneyTR

Doktor
Kanka yanlış biliyorsun ben uzun zaman arastirdim ve yabancı growerlerle konustum suan bende bu yolda ilerliyorum . Gümüş suyunu dişi bitkine verdiğin sürece o dişi bitki strese girip kendini tohumluyor o tohumlarda dişi oluyor ben tüm paylaşımlarını okudum bastan sona yanlis bilgi ben burada paylastim gümüş suyuyla nasil dişi tohum alınır diye ama konum silindi beni dinle kanka yanlış yol ilerliyorsun . Gümüş suyuyla beslediğin bitki 100 de 100 dişi tohum veriyor . Ama şundan emin olmam lazım bitkin mutlak dişi olacak . Saygılar .

Kalamar

Üye
Knk ayırma gibi bi durmum yok ben bu polenleri kabindeki diğer bitkileri cok döllemeden nası bi yol izlemeliyim birde olgunlastıgını nasıl anlarız daha cokmu büyüyecekler ? Hadi diyelim olan oldu polenleri topladık nasıl işlemler yapıp nasıl saklamalıyım.
Kanka ayirmadan yapman cok zor. En ufak hatanda tum growun çöp olur. Ama soyle birsey gormustum bi abimiz sera gibi bi posetleme yontemiyle saksiyi kabin icinde ayirip yagli kagit yontemiyle polen topluyordu. Eger ayirma sansin yoksa bu sekilde izole edebilirsin.

Woppy

Ordinaryüs
Kanka yanlış biliyorsun ben uzun zaman arastirdim ve yabancı growerlerle konustum suan bende bu yolda ilerliyorum . Gümüş suyunu dişi bitkine verdiğin sürece o dişi bitki strese girip kendini tohumluyor o tohumlarda dişi oluyor ben tüm paylaşımlarını okudum bastan sona yanlis bilgi ben burada paylastim gümüş suyuyla nasil dişi tohum alınır diye ama konum silindi beni dinle kanka yanlış yol ilerliyorsun . Gümüş suyuyla beslediğin bitki 100 de 100 dişi tohum veriyor . Ama şundan emin olmam lazım bitkin mutlak dişi olacak . Saygılar .
Knk dogrusu neyse sende onu anlat bilelim. Bitki dişi

mami10_

Doktor
Dostum bilmiyorum nasıl araştırmışaın ve ya yanlış anlamış da oola bilirsin, öncelikle bitki kendi başına tohum üretmiyor(aşırı sıcak hariç) gümüş suyu ile bitkiyi doğrudur strese sokup herma olmasını sağlıyor yani bitkimizde hem dişilik hem de erkeklik organı oluyor, şimdi bu polenleri toplanmaz bitkiyi kendi başına birakırsan bitki kendini döller ve etrafında dişi varsa onu döller ve tohum üretir ama polenleri tooplarsak ve uygun şartlarda muhafaza edersek istediğimiz bitkiyi istediğimiz zaman istediğimiz sömeği döllenme sini sağlayan biliriz

Woppy

Ordinaryüs
Knk gümüş suyu sıktıgım Erkek dal acayip hızlı gelişiyor keseler baya büyüdü ve morardılar ama daha keseler acılacak gibi durmuyor sürekli günde 2 kere takip ediyorum. Şuan 50 gün oldu 30 gündür sıkıyorum gümüş suyunu daha yolum cokmu sence knk ?
Dostum bilmiyorum nasıl araştırmışaın ve ya yanlış anlamış da oola bilirsin, öncelikle bitki kendi başına tohum üretmiyor(aşırı sıcak hariç) gümüş suyu ile bitkiyi doğrudur strese sokup herma olmasını sağlıyor yani bitkimizde hem dişilik hem de erkeklik organı oluyor, şimdi bu polenleri toplanmaz bitkiyi kendi başına birakırsan bitki kendini döller ve etrafında dişi varsa onu döller ve tohum üretir ama polenleri tooplarsak ve uygun şartlarda muhafaza edersek istediğimiz bitkiyi istediğimiz zaman istediğimiz sömeği döllenme sini sağlayan biliriz

mami10_

Doktor
Knk gümüş suyu sıktıgım Erkek dal acayip hızlı gelişiyor keseler baya büyüdü ve morardılar ama daha keseler acılacak gibi durmuyor sürekli günde 2 kere takip ediyorum. Şuan 50 gün oldu 30 gündür sıkıyorum gümüş suyunu daha yolum cokmu sence knk ?
Resim atarsan yardımcı ola bilirim

mami10_

Doktor
En az 10 en fazla 15 gün diye bilirim, tabi bu süreler 3 gün geç 3 gün erken ola bilir tahmini söylüyorum. 1 bu kadar da şiştiğinde tam hazırdır

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****