Growkent Baskın

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Bu işte tezat var...

Ben de geçtiğimiz yıl grow kentte çalışan biriyle aynı masaya denk geldim tesadüfen. Adını vermeyeceğim, hala sohbet halinde olduğum bir isim. O da bana bizzat "Abi alışveriş yapacaksanız sadece nakit ile ödeme yapın. Polisler gelip bazen adresleri topluyorlar. Yöneticiler de buna göz yumuyor" dedi.

Bu listenin kontrolcüsü bir bilir kişi tip olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam. Bugün hangimiz elimize o listede bulunan faturaları alsak, hangisi tarım yapıyor, hangisi yetiştiricilik yapıyor şıp diye anlarız. İşin püf noktası alışverişlerinizi online adres ve fatura vererek yapmayın arkadaşlar. Ulan ben her girdiğimde Jason Bourne gibi şapkayı çekip girip çıkıyorum. Dikkat.

Reyis

Moderator
Yönetici
cümleten geçmiş olsun, bi yakınımada bu sabah gelmişler growkent sitesinden satın aldığı şeyleri toplayıp gitmişler. Yasak olmayan şeyleride alıp gidiyorlar merkezde masaya serip bakın biz dünyayı kurtarıyoruz diyebilmek icin

Ü

Üye silindi 899

Guest
bölge bölge mi yapıyorlar operasyonları acaba ? şehir değilde baskın yiyen arkadaşlar hangi bölgede oturuyor bildirmek de yasak mı ? ona göre herkes önlemini alır..

en son hatayda operasyon yapıldı diyodu soylu...

Bu işte tezat var...

Ben de geçtiğimiz yıl grow kentte çalışan biriyle aynı masaya denk geldim tesadüfen. Adını vermeyeceğim, hala sohbet halinde olduğum bir isim. O da bana bizzat "Abi alışveriş yapacaksanız sadece nakit ile ödeme yapın. Polisler gelip bazen adresleri topluyorlar. Yöneticiler de buna göz yumuyor" dedi.

Bu listenin kontrolcüsü bir bilir kişi tip olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam. Bugün hangimiz elimize o listede bulunan faturaları alsak, hangisi tarım yapıyor, hangisi yetiştiricilik yapıyor şıp diye anlarız. İşin püf noktası alışverişlerinizi online adres ve fatura vererek yapmayın arkadaşlar. Ulan ben her girdiğimde Jason Bourne gibi şapkayı çekip girip çıkıyorum. Dikkat.

öncelikle belirteyim, ben burada torbacıların değil sokaktaki leş gibi, ne idüğü belirsiz esrarı içmek istemeyen bireysel growerların menfaatinin derdindeyim, bireysel yetiştirenler ne pkk'ya para kazandırıyor ne de milleti meth gibi leş uyuşturuculara düşürüyor. bu düşünce ile şu noktaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

1) her şeyden önce bilgi isteme noktasında ortada basit şüphe dahi yok. yani daha ortada adli kolluğu ve savcıyı harekete geçirecek bir suça ilişkin şüphe yok. önleyici kolluk çalışmaları kapsamında, herhangi bir yetkiye dayanmaksızın gidip bilgi istiyorlar. ondan sonra bu bilgiyi alıp, ayrıca bir delille de desteklemeden, tamamen keyfi bir şekilde arama emri alıyorlar. günün sonunda kenevir yetiştirmediyseniz, el koyacakları bütün malzemeyi eşek gibi iade edecekler. etmezseler, CMK m. 141/1-j kapsamında yüce devlete ödetirsiniz bütün grow setinin parasını. yetiştireceğiniz kenevirde devletin de tuzu olur. yetiştirdiyseniz grow setiniz müsadere edilir. o konuda yapacak bir şey yok. ama sadece faturaya dayanarak arama emri aldıkları ve bu şekilde delilleri topladıkları için, bu deliller hükme esas alınmaz. mahkeme beraatinize karar verir.

2) CMK m. 141 kapsamında koşulları oluşmasa dahi arama emri ya da kararı alıp evinizde arama yapılması, bir tazminat nedeni değildir. bu konuda devletten tazminat istemeye olanak bulunmadığından, anayasa mahkemesi kendisine doğrudan bireysel başvuru yapılmasını kabul etmektedir. (Hasan Akboğa kararında 90. paragraf) dolayısıyla "başkaca delille desteklenmemiş e-faturaya dayanan arama kararı = manevi tazminat".

3) arama kararı / emri olmaksızın evinize girmeye kalkarlarsa isterseniz evinize alın, ondan sonra avukatınız mahkemede rıza ile arama yapılamayacağını ileri sürerek delillerin hukuka aykırı ele geçirildiği savunmasında bulunsun ya da polisleri almayın, zorla girmeye kalksınlar yine aynı sonuca ulaşın: beraat.

4) operasyon güvenliği açısından no tell, no smell, no sell yeterli gelmiyor gözüküyor. internetten sipariş işini kesmek gerekiyor ya da sahte adres ve kimlik ile yürütmek daha uygun olacak. karar size ait.

Ü

Üye silindi 899

Guest
Başka bir growshop a sordum az önce, abi growmarket kolay kolay fatura vermez, kargo şirketlerinden almış olmasınlar dedi...

Ü

Üye silindi 30498

Guest
öncelikle belirteyim, ben burada torbacıların değil sokaktaki leş gibi, ne idüğü belirsiz esrarı içmek istemeyen bireysel growerların menfaatinin derdindeyim, bireysel yetiştirenler ne pkk'ya para kazandırıyor ne de milleti meth gibi leş uyuşturuculara düşürüyor. bu düşünce ile şu noktaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

1) her şeyden önce bilgi isteme noktasında ortada basit şüphe dahi yok. yani daha ortada adli kolluğu ve savcıyı harekete geçirecek bir suça ilişkin şüphe yok. önleyici kolluk çalışmaları kapsamında, herhangi bir yetkiye dayanmaksızın gidip bilgi istiyorlar. ondan sonra bu bilgiyi alıp, ayrıca bir delille de desteklemeden, tamamen keyfi bir şekilde arama emri alıyorlar. günün sonunda kenevir yetiştirmediyseniz, el koyacakları bütün malzemeyi eşek gibi iade edecekler. etmezseler, CMK m. 141/1-j kapsamında yüce devlete ödetirsiniz bütün grow setinin parasını. yetiştireceğiniz kenevirde devletin de tuzu olur. yetiştirdiyseniz grow setiniz müsadere edilir. o konuda yapacak bir şey yok. ama sadece faturaya dayanarak arama emri aldıkları ve bu şekilde delilleri topladıkları için, bu deliller hükme esas alınmaz. mahkeme beraatinize karar verir.

2) CMK m. 141 kapsamında koşulları oluşmasa dahi arama emri ya da kararı alıp evinizde arama yapılması, bir tazminat nedeni değildir. bu konuda devletten tazminat istemeye olanak bulunmadığından, anayasa mahkemesi kendisine doğrudan bireysel başvuru yapılmasını kabul etmektedir. (Hasan Akboğa kararında 90. paragraf) dolayısıyla "başkaca delille desteklenmemiş e-faturaya dayanan arama kararı = manevi tazminat".

3) arama kararı / emri olmaksızın evinize girmeye kalkarlarsa isterseniz evinize alın, ondan sonra avukatınız mahkemede rıza ile arama yapılamayacağını ileri sürerek delillerin hukuka aykırı ele geçirildiği savunmasında bulunsun ya da polisleri almayın, zorla girmeye kalksınlar yine aynı sonuca ulaşın: beraat.

4) operasyon güvenliği açısından no tell, no smell, no sell yeterli gelmiyor gözüküyor. internetten sipariş işini kesmek gerekiyor ya da sahte adres ve kimlik ile yürütmek daha uygun olacak. karar size ait.

Dostum dertlerimiz ortak. Bir çok kişinin derdi de zannediyorum ki bu yönde. Paylaştığın değerli bilgiler için teşekkür ederim.

Dostum sen yetkili bir abiye benziyorsun müsade edersen birkaç sorum olacak uzun zamandır kafama takılıyor birkaç soru vaktin varsa cevaplayabilirsen sevinirim

1. Sömeklerin trikomları elekten geçirip kubar yapıp sonra hash olarak basmak uyuşturucu imal etme suçuna girer mi?

2. Örneğin baskın anında bitkileri saksıyla beraber komple apartman boşluğuna atmaya çalışıp şansımızı denesek delil yok etmeye çalışmaktan ayrı ceza alır mıyız?

3. Evde kurulu kabin set, gübre, toprak ve tohumlar varken aktif grow olmadan bir kaç kavanoz sigara yakalatırsak bu sigaraları başka yerden aldım mı demek gerekir yoksa bizim yetiştirdiğimize dair mahkemede delil olarak gösterilebilir mi ekipman, örneğin karbon filtrenin içinde ki kömürde kesinlikle biraz thc vardır buradan örnek alıp kanıtlayabilirler mi yoksa bu kadar uğraşmazlar mı?

Dostum sen yetkili bir abiye benziyorsun müsade edersen birkaç sorum olacak uzun zamandır kafama takılıyor birkaç soru vaktin varsa cevaplayabilirsen sevinirim

1. Sömeklerin trikomları elekten geçirip kubar yapıp sonra hash olarak basmak uyuşturucu imal etme suçuna girer mi?

2. Örneğin baskın anında bitkileri saksıyla beraber komple apartman boşluğuna atmaya çalışıp şansımızı denesek delil yok etmeye çalışmaktan ayrı ceza alır mıyız?

3. Evde kurulu kabin set, gübre, toprak ve tohumlar varken aktif grow olmadan bir kaç kavanoz sigara yakalatırsak bu sigaraları başka yerden aldım mı demek gerekir yoksa bizim yetiştirdiğimize dair mahkemede delil olarak gösterilebilir mi ekipman, örneğin karbon filtrenin içinde ki kömürde kesinlikle biraz thc vardır buradan örnek alıp kanıtlayabilirler mi yoksa bu kadar uğraşmazlar mı?

1. güzel bir soru. ticaret sahasında gezinmiyorsan başına hiçbir iş gelmez. sömeğe böyle bir işlemin uygulanması zaten imal değil. imal olduğunu kabul etsen dahi yargıtay, ticaret sahasında gezinmeyen hallerde böyle bir durumu da kullanma kapsamında görme eğiliminde. o yüzden için rahat olsun.

2. kendi aleyhine delil göstermek zorunda değilsin, kimse de seni kendi aleyhine delil göstermeye zorlayamaz. böyle bir durumda istersen yak, istersen parçala, istersen fırlat apartman boşluğundan. tercih senin, bu şekilde davranmış olman TCK m. 281'deki suç delillerini yok etme suçuna vücut vermez, zaten maddenin de dediği gibi "Kendi işlediği ... suçla ilgili olarak kişiye bu fıkra hükmüne göre ceza verilmez." yani sorun yok.

3. böyle bir durumda ekipmana el koyup kenevir yetiştirilip yetiştirilmediğini anlamak için polis laboratuvarına gönderirler muhtemelen. oradan thc vs. bulunmazsa, "ben esrar kullanıcısıyım, seti almıştım ama içinde kenevir de yetiştirmedim" demek uygun olabilir. senin dediğini çürütecek başka bir delil de olmadığından ve grow seti almak herhangi bir suç da teşkil etmediğinden, başlı başına set almış olmak "esrar elde etmek amacıyla kenevir ekme" suçu" bakımından teşebbüs de sayılamayacağından "esrar elde etmek amacıyla kenevir ekme" suçu bakımından beraatini alırsın diye düşünüyorum.

1. güzel bir soru. ticaret sahasında gezinmiyorsan başına hiçbir iş gelmez. sömeğe böyle bir işlemin uygulanması zaten imal değil. imal olduğunu kabul etsen dahi yargıtay, ticaret sahasında gezinmeyen hallerde böyle bir durumu da kullanma kapsamında görme eğiliminde. o yüzden için rahat olsun.

2. kendi aleyhine delil göstermek zorunda değilsin, kimse de seni kendi aleyhine delil göstermeye zorlayamaz. böyle bir durumda istersen yak, istersen parçala, istersen fırlat apartman boşluğundan. tercih senin, bu şekilde davranmış olman TCK m. 281'deki suç delillerini yok etme suçuna vücut vermez, zaten maddenin de dediği gibi "Kendi işlediği ... suçla ilgili olarak kişiye bu fıkra hükmüne göre ceza verilmez." yani sorun yok.

3. böyle bir durumda ekipmana el koyup kenevir yetiştirilip yetiştirilmediğini anlamak için polis laboratuvarına gönderirler muhtemelen. oradan thc vs. bulunmazsa, "ben esrar kullanıcısıyım, seti almıştım ama içinde kenevir de yetiştirmedim" demek uygun olabilir. senin dediğini çürütecek başka bir delil de olmadığından ve grow seti almak herhangi bir suç da teşkil etmediğinden, başlı başına set almış olmak "esrar elde etmek amacıyla kenevir ekme" suçu" bakımından teşebbüs de sayılamayacağından "esrar elde etmek amacıyla kenevir ekme" suçu bakımından beraatini alırsın diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim dostum vakit ayırdığın için bu kafamda ki soruların çoğunu yanıtladı. O zaman grow yokken sağda solda trikom bırakmadan kabini detaylıca temizlemek gerekiyor öyle bir durumda yetiştirmeden ayrıca ceza almamak için.

Coban

Üye
Valla yorumları okurultan sonra tribe girdim 1 ay önce başladığım growumu kestim attım. Malzemeleri kredi kartı ile ve kendi adresime söylemiştim mecburen. Ben polislerin elektrik dağıtım şirketinden bilgi aldıklarını düşünürken growkent gibi sitelerden bilgi aldıkları hiç aklıma gelmezdi. Çok sıkıntı bi durum.

DaftPunk

Yeni üye
Atılan Google earth de bölge cikmiyo knks. Hangi bölgelerde arama yapılıyo var bilen var mi? 1 ay once 4k siparis geçmiştim. Taklaya gelmeyelim.

Beyler benimde 29 kasım salı sabahı 6 saatlerinde bir kaç ay önce arkadaşımla oturduğum eve gelip ellerinde mahkeme kararı ile arama yapmışlar (karşı komşunun evinede bakmışlar) daha önce bir kaç kez sipariş vermiştim bu adrese, aynı zamanda ikametgah adresimde orada kalmıştı, o evde artık arkadaşımın annesi yaşıyordu o haber verdi gelen görevliler karakola gidip ifade vermem gerektiğini söylediler diye buna istinaden, dün öğle saatlerinde karakola gittim konu ile ilgili neden bastılar vs öğrenmek ve ifade vermek için fakat karakolda kimsenin benimle ilgili bilgisi yok ne ifademi aldılar ne başka bişey. aranmam olup olmadığınıda kontrol ettirdim o da yok polis memuruda neden olduğunu anlamadı. Polis memuruna nereye gitmem gerektiğini sordum o da bana bir yere gitmene gerek yok dosyanda bir eksik varsa savcılığa dosyanı yönlendirip seni çağırırlar dedi. Daha önce böyle bir şey yaşayan var mı ya da ne yapmam gerektiği konusunda destek olabilecek varsa çok sevinirim. not: devam eden bir growum yok
2013 yilinda ünüversiteye gittim kardeşim hafta sonu annemde beni ziyarete gelmişti aksam 6.7 gibi ablamdan bi telefon geldi eve polisler grlmiş 3 ekip 8.9 tane polis ellerinde arama karari ve narkotik bi köpek getirmişler evi altina üstüne getirmişler tabi ben bunu duyunca kafamda bi dünyadi tripten tribe girdim neyse yarin aynen seni gibi karakola gittim dedim böle böle bi olay olmuş dün adam herseye bakti aranmam varmi ifade mi vermem gerekiyor falan adam dedi hiç bişey yok kardesim karakoldan çıktım sonra hiç bişey olmadi senin duruma benziyor benimkide

zzzzzz

Yeni üye
Eyvallah kanka içim biraz rahatladı teşekkür ederim, zaten ellerinde herhangi bir suç unsuruda yok. Denetimden dolayı sigara içemiyorum diye grow da yok. İnsan hiç bir şey olmasa bile yinede tedirgin oluyor.

arkadaşlar, polisleri gözünüzde fazla büyütmeyin. bu adamlar hukuka aykırı arama nedeniyle 40 - 50 kilo eroin ile yakalanan adamın beraatine neden oluyorlar. çok merak ediyorsanız şehrinizdeki ağır ceza mahkemelerinin bulunduğu adliyede seyirci yerine geçin ve izleyin. üstün insan vasfı verdiğiniz polislerin ve savcıların yaptığı hukuk aykırı eylemler ve işlemler nedeniyle ne tür delillerin güme gittiğini ve hükme esas alınamadığını görün.

polisler düşündüğünüz kadar araca ve elemana sahip değiller. "isteseler 2 dakikada bulurlar" diye bir şey yok. yakalanan insanlar ya düpedüz salak oldukları için yakalanıyor ya da ihbar ediliyor. hatta en büyük patlama sebebi ihbar. polisin kendi çabası yakalanma sebeplerinde listenin bayağı altında. polisler wall hack kullanmıyor ki kapalı dört duvarın içini görsün. bu dünyada silkroad'ın kurucusunu bile FBI adamın kendi aptallığı sayesinde yakalayabildi. polislerin sizi fark etmesi için büyük oynamanız lazım. büyük oynayan büyük iz bırakır.

kimse growkent gibi yerlerin kendi müşterilerini satacağını düşünmemişti o kadar. buradan da ders alındı.

Omega

Yeni üye
Growkente gidip bizzat sorduk. Bostancı şubedeki elemana da, kadıköyede sorduk. Patronlarıda almışlar ifadeye 2 sene önceki olayda. Onlar kargo şirketinden olabileceğini düşünüyorlar. Ama ticaretle uğraşanlar bilir bir mal fatura ile giriyorsa fatura ile çıkar. Çıkmazsa işyerinde stok olarak görünür. Siz kredi kartı ile alırsanız her ürün kalemine göre fatura edilir ve bu ay sonunda nüshası maliyeye verilir. Aldığınız ürünler maliyede apaçık ortada. Polislerin gidip ilgili marketten yada kargodan bilgi almasına gerek yok.

maliyeciler, serbest muhasebeciler esnafın ne aldığını ne sattığını kime sattığını çok iyi bilir.

Nakit alınıp fatura kesilmeyen stok mallar başkasına fatura kesilip ekstra kazanç sağlanır.
Magicplant, growkent, toprakvesu gibi ticari işyerleri mimlenmiş yerler. Burada bulacağınız ürünleri hiçbir yerdede bulamazsınız böyle bir durumda var.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    ******** ***** ****** hahahaha**** * *********
  • G ghostt7:
    ***** ***** ***** **** ** ***** *** *** ***** **** ***** ** *
  • Mordecai Mordecai:
    *** ** hahahaha ****** *******
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ********** ******** ***** hahahaha******* ***** ** ****** ** *** ***** ****** ***** ** ***** *****
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    *** *** ******* ******** ******* ******** **
  • deyorke deyorke:
    hahahaha********* *** ******* ******** ******* ******** **
    +1
  • deyorke deyorke:
  • G gardastohumlazim:
    ** hahahaha**** ******* ***** *** **
  • A ax-b:
    ****** ******** **** ***** ** ********** * ********** *** ***** ******** ***** **** hahahaha hahahaha*** ***** ***** **** ** ***** *** *** ***** **** ***** ** *
  • A ax-b:
    *** ******** ******* ********* *** *** ****** ******** * ** ** ** ** *********
  • G ghostt7:
    **** hahahaha* ****
  • A ax-b:
    hahahaha***
  • G ghostt7:
  • G gardastohumlazim:
  • G gardastohumlazim:
  • G ghostt7:
  • A ax-b:
    **** ******** ***** ****** ******* ******* ****** ******* ***** **** *** ***** *** ***** ****** ****
  • A ax-b:
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
    +1
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • deyorke deyorke:
    deyorke deyorke: **** * ******* ********