Yapraklarda solma ve sorunlar

Ratata

Kıdemli Üye
Sinbonun nem makinesi var kanka ben de onu kullanıyorum, sinbo ultrasonik hava nemlendirici diye yazarsan bulabilirsin. 5 litre kapasitesi var günlerce dayanıyor

acemiceday

Müptezel
Sinbonun nem makinesi var kanka ben de onu kullanıyorum, sinbo ultrasonik hava nemlendirici diye yazarsan bulabilirsin. 5 litre kapasitesi var günlerce dayanıyor
Dostum teşekkür ederim. Şimdi siparişi geçtim bir kaç güne elime ulaşır. nemlendirici büyük yerler için ama ilerisinide düşünmek lazım, ayrıca 5l su kapasitesi olması bir harika. Kabin ufak En düşük ayarında kenarlarından şelale taşan modunda çalıştırırim, lambaya da zararı olmasın.
Sabah bitkilerde nemsizlik etkisi gibi solukluk bayginlikta sezdim. İçten dileklerim ile bütün bitkilerin harika gelişsin dileği iletiyorum, iyi bir arkadassin saolasin

Ratata

Kıdemli Üye
Umarım yardımcı olmayı ve sorunlarını gidermeyi başarırız kanka. Nem makinen için de bir zamanlayıcı almanı tavsiye ederim. Devamlı çalıştığında nem kontrolden çıkabilir. Mevsimsel olarak da hava nem oranı değiştiği için birkaç günlük denemelerle kendine uygun saat aralıkları belirleyebilir ve nemini %~10 gibi bir farklılıkla sabit tutabilirsin. Ya da internette kuluçka makinesi kontrol cihazları temin edip makinenini de otomatik hale getirebilirsin. XH-M 452 adında bir cihaz var. Youtubeda da kullanım ve bağlantı hakkında video da var üstelik çok da basit

acemiceday

Müptezel
Umarım yardımcı olmayı ve sorunlarını gidermeyi başarırız kanka. Nem makinen için de bir zamanlayıcı almanı tavsiye ederim. Devamlı çalıştığında nem kontrolden çıkabilir. Mevsimsel olarak da hava nem oranı değiştiği için birkaç günlük denemelerle kendine uygun saat aralıkları belirleyebilir ve nemini %~10 gibi bir farklılıkla sabit tutabilirsin. Ya da internette kuluçka makinesi kontrol cihazları temin edip makinenini de otomatik hale getirebilirsin. XH-M 452 adında bir cihaz var. Youtubeda da kullanım ve bağlantı hakkında video da var üstelik çok da basit
Dediğini dikkate alacağım dostum. Cihaz gelince en dusuktede nem oranlarını saat kere göre kontrol ederim bir-iki gün bakarım. Sonra zamanlayıcı temin ederm veya kendim zaten home ofis çalıştığım için ilk dönem kendimde müdahale edebilirim ve iyi bir nem analizi cikartabilirim bence.

Ph ayarlanmış haşlanmış dinlendirilmis yumurta suyu sipreyi sonrasında sanki ufakcikta olsa bir kaç tanesine bir kaç yaprakta hafif rahatlama var gibi.
Kabinde duruyorlar bir saate ışık açılır )

Ratata

Kıdemli Üye
Şuan için ekstra bir müdahalede bulunmadan takipte kalalım kankacım, bugün kendini gösterecektir ne olup biteceği konusunda

acemiceday

Müptezel
Şuan için ekstra bir müdahalede bulunmadan takipte kalalım kankacım, bugün kendini gösterecektir ne olup biteceği konusunda
Saolasin teşekkür ederim dostum.
Fotoğraflarda son ısı nem ve halleri görünüyor. Daha yeni yandı ışık yarım saat önce.

Karbon filitre fanini çalıştırıyorum ve iyi çekiyor, hatta yan alttaki hava kanalindan dışarıdan da temiz hava cekecek kadar güçlü kanka. Kabin içi hava sirkülasyonu şuan bu yüzden normal gibi.

O solgun yaprakların altında ki yapraklar gelişen canlı duran çok var. Sorun iri ilk dönem yapraklarda. Bugünde düzelmezse, hepsi pert mi kanka (?

Ratata

Kıdemli Üye
Hayır tabi ki pert değil. Biraz daha canlı görünüyorlar. Toprak kurudukça daha da canlanacaklar. İklimlendirmeni güzelce sağlamaya devam. Aklıma takılan birşey, sabah dışarıya çıkarmıştın kızları. Bu işi karanlık saatte mi yaptın ben mi yanlış anladım? Eğer öyleyse bu da kocaman bir hata. Bitkinin ışık zamanı ve uyku süreleri önemli. Karanlık saatte ışık görmemesi çok önemli

acemiceday

Müptezel
Hayır tabi ki pert değil. Biraz daha canlı görünüyorlar. Toprak kurudukça daha da canlanacaklar. İklimlendirmeni güzelce sağlamaya devam. Aklıma takılan birşey, sabah dışarıya çıkarmıştın kızları. Bu işi karanlık saatte mi yaptın ben mi yanlış anladım? Eğer öyleyse bu da kocaman bir hata. Bitkinin ışık zamanı ve uyku süreleri önemli. Karanlık saatte ışık görmemesi çok önemli
Hayır dostum normalde 40 dakika veya 1 saat önce ışığı kapatıp güneşe koydum açarak balkon büyük pencereyi havalansinlar diye.
Dostum bir sonraki growumda bir eksikligim olmasın diye, sana elimdeki malzemeleri liste ile yazsam bakabilirmisin lütfen?

Set içeriği;
Sadece bu ekipmanlar ile teçhizat olarak hallolurmu sorunsuz growlar hasarlar kanka 2 yada 3 bitki için?

Ratata

Kıdemli Üye
kullandığın gübrelere hakim değilim, daha devamı varsa onları da temin etmek sana fayda olarak dönecektir. Ya da forumda organik besleme konularını inceleyerek evde kendin de takviye hazırlayabilirsin. Kabinin ufak o yüzden bir photo veya iki auto sığdırabilirsin (güzelce eğitim verdiğini bitkiyi güzelce açtığını düşünürsek). Diğer malzemelerin senin işini görecektir herhangi bir eksik göremedim. Ha bir de 50lik veya 60lık büyük şırıngalardan temin et onlar da ilk sulamalarında çok işine yarayacaktır 10-20 ml sulama yaparken

acemiceday

Müptezel
Tamam dostum, bu saydığım sistemi 8k ya nakit aldım geçen ay) bütçeme ve ilk baslarken büyük bütçeler ayırmak istemedim. Satın alırken bana bilgim olmadığı için sormuştum, ufak boyutlu güdük genetiklerden 3 yada 4 tane Auto sığar demişlerdi eğiterek. İki tane olsun güdük boylu ama benim olsun sağlıklı olsun kanka yeter )) ilk hasadimi aldam dünyalar benim olacak mutluluktan))
Kanka forumda onerdigin konuları akşam ve geceleri okuyorum notlar alıyorum sürekli. Çaba harcamadan kolaylık olsun diye sormuyorum rahasiz etmiyorum emin ol. Yaptığım hataları yapmak istemiyorum ve eksiklerimi uygun yollu halletmek istiyorum

kullandığın gübrelere hakim değilim, daha devamı varsa onları da temin etmek sana fayda olarak dönecektir. Ya da forumda organik besleme konularını inceleyerek evde kendin de takviye hazırlayabilirsin. Kabinin ufak o yüzden bir photo veya iki auto sığdırabilirsin (güzelce eğitim verdiğini bitkiyi güzelce açtığını düşünürsek). Diğer malzemelerin senin işini görecektir herhangi bir eksik göremedim. Ha bir de 50lik veya 60lık büyük şırıngalardan temin et onlar da ilk sulamalarında çok işine yarayacaktır 10-20 ml sulama yaparken

Ratata

Kıdemli Üye
Bu yaşanan sıkıntılar hasadını etkileyecektir belki çünkü auto bitki nazlıdır, tecrübesiz için zordur, derdi tasayı sevmez ama eğer diyorsan ki 30-40g olsun benim olsun (ölü rakam veriyorum) hiç bozma devam et. Hiç birşey olmazsa sana büyük bir tecrübe olacak. Çok paralar harcamamakla da çok iyi etmişsin yapılan hataların başında gelir bu durum zaten. Yine bir tavsiye olarak, photo tohum al bundan sonrası için, rahat rahat bakarsın eğitimleri öğrenirsin. Üstüne kaya atsan gene yolunu bulur büyür photo bitki ;) Hala şiddetle tavsiye ettiğim diğer en önemli ve asıl olan konuysa kesinlikle forumu oku boş kaldıkça. Her sayfa zengin bilgilerle dolu. Çok şey öğreneceksin. İhtiyacın olduğunda da yardımcı olacak bir sürü kanka da burada

acemiceday

Müptezel
Bu yaşanan sıkıntılar hasadını etkileyecektir belki çünkü auto bitki nazlıdır, tecrübesiz için zordur, derdi tasayı sevmez ama eğer diyorsan ki 30-40g olsun benim olsun (ölü rakam veriyorum) hiç bozma devam et. Hiç birşey olmazsa sana büyük bir tecrübe olacak. Çok paralar harcamamakla da çok iyi etmişsin yapılan hataların başında gelir bu durum zaten. Yine bir tavsiye olarak, photo tohum al bundan sonrası için, rahat rahat bakarsın eğitimleri öğrenirsin. Üstüne kaya atsan gene yolunu bulur büyür photo bitki ;) Hala şiddetle tavsiye ettiğim diğer en önemli ve asıl olan konuysa kesinlikle forumu oku boş kaldıkça. Her sayfa zengin bilgilerle dolu. Çok şey öğreneceksin. İhtiyacın olduğunda da yardımcı olacak bir sürü kanka da burada
Bunuda yazıyorum dostum photo alicam denicem. Elimdeki tek tip LED lamba tüm büyüme safhalarina uygun olur değil mi?
Bana photo genetik kısa boylu kolay yetişen büyütmesi sorunsuz genetik bitki ismi verebilir misin tabsiyen olursa lütfen?
Birde Auto dertsiz sıkıntısız tecrübe istemeden büyüyen bitki genetigi tavsiyen varmı ?

Evet bitki başına mi 30-40 gram en kotu alırım diyorsun? Hiç farktmez isterse okadar versin tecrübem artsın yeter dostum.
Ben kendim için yetistiriyorum. Dediğim gibi seviyorum otu ve kriminal bolgelerde torbacılarla sorun yaşamak etiket olmak istemiyorum.
100 yada 120 lik alicaktim ama satan arkadaş ufakla başla kanka dedi. Bu fiyata bu sistem inan normal fiyatı kabin seti dedi aldım) LED lamba osram yüksek kalite LED lamba sistemi. 200 watt 350 watt hps işini gorur ve senin işini görür demişti.

Ratata

Kıdemli Üye
fişten çektiği güç 200 watt ise aynen yeterlidir. Işık senin işini görür. Photo genetik için genellikle bluedream bakımı kolay diye biliyorum. Auto içinse malesef autolar hep dertli. Güzelce tecrübe kazandıktan sonra hepsini yapabilirsin öğrenebilirsin zaten.

Gamer

Üye
Ratata haklı çok kurcalama bitkileri. Kabine sok çıkar falan yapma. Bence çok düşük ph vermişsin o yüzden böyle bitkilerin. Ph düşük olunca topraktan calsiyum magnezmuyu emememiş ve yapraklarda gördüğün hasar ondan sebep. Acil 6,5 ph flush at. Sürer toplaması bi kaç gün.

acemiceday

Müptezel
Ratata haklı çok kurcalama bitkileri. Kabine sok çıkar falan yapma. Bence çok düşük ph vermişsin o yüzden böyle bitkilerin. Ph düşük olunca topraktan calsiyum magnezmuyu emememiş ve yapraklarda gördüğün hasar ondan sebep. Acil 6,5 ph flush at. Sürer toplaması bi kaç gün.
Flush derken ben yeni growm yapiyorum. Her saksıya altndan bir bardak su gelecek akacak kadar ph 6.2 veya 6.5 mi su vereyim çok yoğun ? Flush bu değil mi dostum ? Sonra kabinde ourumalari için olağan hallerine mi bırakayım?

Ratata

Kıdemli Üye
Flush dediğimiz şey, saksı litresinin üç katı suyla toprağı yıkamaktır. Ancak şuanki durumda kesinlikle doğru bir hamle olmayacaktır. Zaten fazla sulama stresiyle boğuşan bitkilerin iyice ziyan olur kanka. Bu işlemi besin kilitlenmesi, fazla gübreleme dolayısıyla yanıklarda ve en son bitkiyi kesmeden önce gübreden arındırmak için yapıyoruz.
Toprak ıslaklığını güzelce kontrol edip sonrasında yeniden sulamaya başla kanka

Son düzenleme:

acemiceday

Müptezel
Flush dediğimiz şey, saksı litresinin üç katı suyla toprağı yıkamaktır. Ancak şuanki durumda kesinlikle doğru bir hamle olmayacaktır. Zaten fazla sulama stresiyle boğuşan bitkilerin iyice ziyan olur kanka. Bu işlemi besin kilitlenmesi, fazla gübreleme dolayısıyla yanıklarda ve en son bitkiyi kesmeden önce gübreden arındırmak için yapıyoruz.
Dostum söylediğiniz her neden sonuç ve konuyu deftere not alıyorum. Faydası olacak dip notlar.
Nem ekslikligide oluyor, farkediyorum kanka. Acil siparisom gelmesi lazım yoksa boğuluyor fotosentez sorunu da yaşıyorlar bitkiler sanırım. Islak peceteler koydum su kaplarına bir care bir nebze.
Sen en kotu bitki başına 30 Gr oluyor diyorsan olsun varsin ama ilk growumda birşeyler olsun ))

Ratata

Kıdemli Üye
Dostum söylediğiniz her neden sonuç ve konuyu deftere not alıyorum. Faydası olacak dip notlar.
Nem ekslikligide oluyor, farkediyorum kanka. Acil siparisom gelmesi lazım yoksa boğuluyor fotosentez sorunu da yaşıyorlar bitkiler sanırım. Islak peceteler koydum su kaplarına bir care bir nebze.
Sen en kotu bitki başına 30 Gr oluyor diyorsan olsun varsin ama ilk growumda birşeyler olsun ))
Ne kadar olacağının garantisi yok, güzel bakılmış hakkıyla yetişen auto bitkilerden 100-120-150 gramlar alanlar var kanka. Buna karşın bakamayıp 10-15 gramlar alanlar da var. Senin durumunda yaşadığı sıkıntı stres vs göz önğnde bulundurularak 20-30 gramlar alman olası demek istiyorum. İşaret parmağını toprağa batırarak ıslaklığını kontol et her sulamadan önce. Şuan da bunu yap, kurumuşsa sulamaya düzenli ve özenli şekilde devam et ve takipte kalalım.

acemiceday

Müptezel
Ne kadar olacağının garantisi yok, güzel bakılmış hakkıyla yetişen auto bitkilerden 100-120-150 gramlar alanlar var kanka. Buna karşın bakamayıp 10-15 gramlar alanlar da var. Senin durumunda yaşadığı sıkıntı stres vs göz önğnde bulundurularak 20-30 gramlar alman olası demek istiyorum. İşaret parmağını toprağa batırarak ıslaklığını kontol et her sulamadan önce. Şuan da bunu yap, kurumuşsa sulamaya düzenli ve özenli şekilde devam et ve takipte kalalım.
Kanka an itibari ile toprakları kuruyor giderek saksı altları daha kurulasiyor. Nemlendirici cihaz acı gelmeli ))

Ratata

Kıdemli Üye
Tamam güzel, bitkileri hiç kurcalamadan beklemeye devam edelim. Toprağın kuruduğuna kanaat getirdiğinde ph ayarlanmış su ile sulamanı yap. Makinen de geldiğinde nem ayarını da sağla gerisi çözülecek

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • U Uyuzessek:
    ****** ******* **** **** ******* ******** ********* ******** ******** *********
  • U Uyuzessek:
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • Madkusa Madkusa:
    ** *
  • NewGardener NewGardener:
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha *** ********
  • T Tatanka54:
    ***** ******* ********* ******** ******** hahahaha* ****** ******* ***** **** ****** ** *
  • hazevadisi hazevadisi:
    ** hahahahahahahaha
  • T Tatanka54:
    *** ***** * **** ***** ******* ***** ********* *** hahahaha** ***** **********
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ******** * ****** ****
  • Ç ÇaylakGrower34:
    ********** ****** hahahaha* ** ****** ******** *******
  • O obeb:
  • O obeb:
  • O obeb:
  • O obeb:
  • Ç ÇaylakGrower34:
  • Ç ÇaylakGrower34:
  • O obeb: