Dolapta açan çiçekler

• Konbuyu başlatan Üye silindi 24060
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 24060

Guest
ben yaşadığımdan bilişrim, senin aklını karıştırmayayım ama kontrol ettilermi bilmemde bir kulak burun boğaza gidip sünüs filmini mütlak çektirmelisin bu rahatsızlığı çekenlerde olan bir şey doktorunda dediklerini anlamıyorlar 10günlük antbiyotik iyi geliyor tabi, neyse sünüs kanallarında tıkanma ve intihatlaşma olabilir. varsa birikim demekki senin oralar sürekli yada ilk sıkıntı çıkaran tedavi olsan bile bunun bazı uslupları var onları ara ara yapıp kendi doktorun olacaksın bu sünüsler nezle girip dediğimiz hastalığın sebebidir, yani bu sorun neredeyse her kezde olan birşey bazı kişilerde yüksek baş ve karın ağrılarına kadar sebebiyet verir, tabi bunun uzmanınna gidip sen sünüs filmi işteyeceksin yoksa bakmazlar ona, ben bilgimi paylaştım yaptırsıysan biliyorsundur, gene çeşmiş olsun dostum
Kanka raporlu zaten kronik diye

husyn

Doktor
Ekli dosyayı görüntüle 15333 aga bu sistem bize Toplam 1500tl her şeyi ile gelir aga bak bu sistemi istersen ikiye böleyim ama sana fazladan 350-400tl gibi patlar
Ekli dosyayı görüntüle 15332 buda bize gene Toplam 1400tl her şeyi ile gelir, sen kararını ver bakalım ona göre

kanka ben biraz düşününce bildiğimi gene atırladım, bizim baldığımız led özellikleri ve değerleri normal bir ledin değerleri imiş yani adam diyorki bitki için 60mA olan ledlerin değerleri daha yüksekmiş buda demek oluyorki düşük amperde akım alan değerlerdeki ledlerin fotop akı yoğunlukları daha fazla oluyormuş ama 1w göre gene yani bizim bakyığımız o dederler 1w akımımda açalışan ledlerin değerleri, 65mA çalışan ledlerin 1w değerleri daha yükşek çıkıyor, ama sen küçük bir şey istediğin için 65mA çalışanlar sana gelmez çünkü daha fazla kullanman gerekiyor ama 150mA çalışan Samsung LM281B+ RA80 ledleri var bitkiler için satılan led genede PCB daha çok led içerikli olmalı yani sayısı artmalı, benim yaptığım bütün hesaplar 140-150Walt değerlerinde isi bu değerlede isen sorun yok hangisinden yaparsan yap. sen yaptığında benimle paylaş bakarız gene
bu ürün baktığımız sitede varmış 4000 adet olarak satıyorlar, site güvenilir, diğerleride olabilir,

bitki için led diye bir şey yok spekrum larına ve foton akı önemli sen sadece spekrumlarına bakıp seçeceksin

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 24060

Guest
kanka ben biraz düşününce bildiğimi gene atırladım, bizim baldığımız led özellikleri ve değerleri normal bir ledin değerleri imiş yani adam diyorki bitki için 60mA olan ledlerin değerleri daha yüksekmiş buda demek oluyorki düşük amperde akım alan değerlerdeki ledlerin fotop akı yoğunlukları daha fazla oluyormuş ama 1w göre gene yani bizim bakyığımız o dederler 1w akımımda açalışan ledlerin değerleri, 65mA çalışan ledlerin 1w değerleri daha yükşek çıkıyor, ama sen küçük bir şey istediğin için 65mA çalışanlar sana gelmez çünkü daha fazla kullanman gerekiyor ama 150mA çalışan Samsung LM281B+ RA80 ledleri var bitkiler için satılan led genede PCB daha çok led içerikli olmalı yani sayısı artmalı, benim yaptığım bütün hesaplar 140-150Walt değerlerinde isi bu değerlede isen sorun yok hangisinden yaparsan yap. sen yaptığında benimle paylaş bakarız gene
bu ürün baktığımız sitede varmış 4000 adet olarak satıyorlar, site güvenilir, diğerleride olabilir,

bitki için led diye bir şey yok spekrum larına ve foton akı önemli sen sadece spekrumlarına bakıp seçeceksin
Kankam neredesin sen kaç gündür hoş geldin. Zaten önemli olan (nm) değerleri kankam. Bende siteyi soracaktım sana sende sağlam demişsin.

husyn

Doktor
bak 1w lık led olarak bunu yapa bilirsin
0.5w olarak Samsung LM281B+ RA80 bunu ala bilirsin ben bundan düşünüyorum ücretsiz gönderim sen ne dersin

husyn

Doktor
leğimide öğle bolça yapmıyacaksın zaten aga, sedece 1 punta ledi PCB tam otutturup her iki ucunda 1 punta tutsun yeter, smd ledlerede soğutucu macun sürülmuyor galiba bu ledler 280derecelerde çalışyormuş tabi PCB ye soğutucu var genede

Ü

Üye silindi 27466

Guest
bak 1w lık led olarak bunu yapa bilirsin
0.5w olarak Samsung LM281B+ RA80 bunu ala bilirsin ben bundan düşünüyorum ücretsiz gönderim sen ne dersin
Bir elektrikçi olarak lehim makinesi ile bunu yapamazsınız lehimin ucu ledçiplerini yakacak ister istemez rezil olur elinizde kalır. Elde yapmakta ısrar ederseniz sıcak hava üfleyen havyalar var onun ince ucunu kullanıp eğik bit şekilde önceden lehim sürülmüş pcb ye ledi oturtun ardından havya ile bir sağ bir sol ısıtıp montajlayabilirsiniz. Siz dostlarıma nacizane tavsiye

husyn

Doktor
Bir elektrikçi olarak lehim makinesi ile bunu yapamazsınız lehimin ucu ledçiplerini yakacak ister istemez rezil olur elinizde kalır. Elde yapmakta ısrar ederseniz sıcak hava üfleyen havyalar var onun ince ucunu kullanıp eğik bit şekilde önceden lehim sürülmüş pcb ye ledi oturtun ardından havya ile bir sağ bir sol ısıtıp montajlayabilirsiniz. Siz dostlarıma nacizane tavsiye
doğru söylüyorsun dostum bende arkadaşa derken her leğim için 3sn var yoksa diyota zarar verir fazlası ama, havyayı ledle pcb arasında 2sn geçmeyecek kadar o bölgeyi ısıtacak ardındanda leğimi biraz eritip 1sn kadar, ilk önce leğim teli geri çekiilip sonra havya, sıcak hava üfleyen havyalar çok pahalı

Ü

Üye silindi 27466

Guest
doğru söylüyorsun dostum bende arkadaşa derken her leğim için 3sn var yoksa diyota zarar verir fazlası ama, havyayı ledle pcb arasında 2sn geçmeyecek dar o bölgeyi ısıtacak ardındanda leğimi biraz eritip 1sn kadar, ilk önce leğim teli geri çekiilip sonra havya, sıcak hava üfleyen havyalar çok pahalı
Bu işi yapmak istiyorsunuz ama yanlış ürünü seçiyorsunuz ben çok araştırma deneme yanılma yaptım. HPS nin gücü kuvveti yetiyor bitkilere en doğal ışığı sağlıyor. Bu konuda ısrar ederseniz tek tavsiyem 3 veya 1W gücünde powerled ler var onlardan kendi düzenlediğiniz spektrum a göre renklerinizi seçin veya fullspectrum ile garanti seçimi yakalayın. Renkler tek başına işe yaramaz ayrı ayrı UV led IR led eklenmelidir bunlar olmadan olmaz kesinlikle işe yaramaz. (İlk20 gün hariç). Bu LED’ler için pcb yaptırabilir siniz veya AliExpress den hazırını alabilirsiniz. LED’leri de ordan almanız uyguna gelecektir. Bunları istediğiniz ölçüde dizayn edip panel oluşturun. 3 er tane paralel bağlantı ile 12v besleme yapabilirsiniz veya adabtörünüze göre bağlantı yapabilirsiniz örn. 64v besleme ile 20 adetli paralel bağlayabilirsiniz. Detayı konuşulur

Moderatör tarafında düzenlendi:

husyn

Doktor
Bu işi yapmak istiyorsunuz ama yanlış ürünü seçiyorsunuz ben çok araştırma deneme yanılma yaptım. HPS nin gücü kuvveti bana yetiyor çok rahat. Bu konuda ısrar ederseniz tek tavsiyem 3 veya 1W gücünde powerled ler var onlardan kendi düzenlediğiniz spektrum a göre renklerinizi seçin veya fullspectrum ile garanti seçimi yakalayın. Bu LED’ler için pcb yaptırabilir siniz veya AliExpress den hazırını alabilirsiniz. LED’leri de ordan almanız uyguna gelecektir. Bunları istediğiniz ölçüde dizayn edip panel oluşturun. 3 er tane paralel bağlantı ile 12v besleme yapabilirsiniz veya adabtörünüze göre bağlantı yapabilirsiniz örn. 64v besleme ile 20 adetli paralel bağlayabilirsiniz. Detayı konuşulur
evet dostum bende aynı fikirleri taşıyorum zaten bu konu içinde onunda taşarımını yapıp baktık ben buraya şimdi başka bir lede bakıyorum onuda paylaşaçağım 3535 ledleri 1-5w olanlar, SMD 3535 Led High Power Led Samsung, Cree, Powerlux Günışığı - Samsung - 1-5 Watt

husyn

Doktor
bak şimdi kanka bu sistem daha farlı geldi bana hemde ayarını iştediğin gibi ayarlaya bilecek olmamız bu ledler 1w-5w arasında kullanılıyor sistemi 72walt dan 360waltta kadar çıkara bilecek olmamızın yanı sıra led sayılarıda az alması ve sistemin ölçüleri küçük olması
1669580231134.png

1669580662495.png

şu şekilde yapabilirsin led sayıları daha da azalır 48 led li oluyar ledlere 3walt verdimi 144walt totalde, ledlere 5walt verdimi 240walt totalde olur
1669581097604.png
tüm ışıkların birleştiği görülen yer 90cm, bu ışıklar 120° de 30cm bitki ışık arası (yani ışık boyu), en dıştakı ışık alanı işe 125cm
1669581865787.png1669581960658.png

eğer 48 ledli yaparsan maliyeti buymuş sende bi bak değerlendirelim,
1669582765205.png1669582790303.png

husyn

Doktor
yani dostum böyle bir şey oluyor, büyük iktimal adaptörü sen kabinin dışına veya yere koyarsın böylede olur, orada sadece bir şey eksit adaptörün üstündeki voltaj regülatörün üstüne bir fan daha gelmeli, ama 200w üzeri tütekim yaparken önemli senin fikrin ne oldu sence piyasadakilerin hepsinin bir modelini yapıp baktık zaten 3 farklı led inceledik sen hangisini seçeceksi
1669585245852.png

husyn

Doktor
Bu işi yapmak istiyorsunuz ama yanlış ürünü seçiyorsunuz ben çok araştırma deneme yanılma yaptım. HPS nin gücü kuvveti yetiyor bitkilere en doğal ışığı sağlıyor. Bu konuda ısrar ederseniz tek tavsiyem 3 veya 1W gücünde powerled ler var onlardan kendi düzenlediğiniz spektrum a göre renklerinizi seçin veya fullspectrum ile garanti seçimi yakalayın. Renkler tek başına işe yaramaz ayrı ayrı UV led IR led eklenmelidir bunlar olmadan olmaz kesinlikle işe yaramaz. (İlk20 gün hariç). Bu LED’ler için pcb yaptırabilir siniz veya AliExpress den hazırını alabilirsiniz. LED’leri de ordan almanız uyguna gelecektir. Bunları istediğiniz ölçüde dizayn edip panel oluşturun. 3 er tane paralel bağlantı ile 12v besleme yapabilirsiniz veya adabtörünüze göre bağlantı yapabilirsiniz örn. 64v besleme ile 20 adetli paralel bağlayabilirsiniz. Detayı konuşulur
dostum bilgin olduğunu görüyorum, UV ledlerin lümen değerlerine hiç bakmışmıydın 5lm filan değerleri var, ben bu konuda baya bir araştırma yaptım ve satılan bilindik ürünleri inceledim, ve sistem içindeki uv leri ben süs olarak görüyorum uv ışık ayrı bir sistemde yapılıp alınıp bitkiye zamanında ve sürede verile bilir

Ü

Üye silindi 27466

Guest
dostum bilgin olduğunu görüyorum, UV ledlerin lümen değerlerine hiç bakmışmıydın 5lm filan değerleri var, ben bu konuda baya bir araştırma yaptım ve satılan bilindik ürünleri inceledim, ve sistem içindeki uv leri ben süs olarak görüyorum uv ışık ayrı bir sistemde yapılıp alınıp bitkiye zamanında ve sürede verile bilir
Sen UV ledlerin lümenlerine bakıyorsun çok yanlış. bunların frekans dalgaboyları farklıdır. evet çok küçük bir lümen değerine sahip fakat bir o kadarda yerin altında var :) 390nm frekans vegetatif dönem ve bir süre daha ihtiyacı olan frekans boyunda Işın gönderir. Bir örnek vereyim anlaman İçin. Misal tv kumandası uv lede sahip 5 metreden ışığını sen görmeden gönderiyor alıcısına yani farklı frekanslarda mükemmel ama bir o kadar görünmeyen iş yapıyor. Güneşten sadece aydınlatıcı ışık mı geliyor sanıyorsun. Quantum boardlar bunu kavramış sistemlerdir zaten kavrayamasalardı kimse qb almazdı.

husyn

Doktor
Sen UV ledlerin lümenlerine bakıyorsun çok yanlış. bunların frekans dalgaboyları farklıdır. evet çok küçük bir lümen değerine sahip fakat bir o kadarda yerin altında var :) 390nm frekans vegetatif dönem ve bir süre daha ihtiyacı olan frekans boyunda Işın gönderir. Bir örnek vereyim anlaman İçin. Misal tv kumandası uv lede sahip 5 metreden ışığını sen görmeden gönderiyor alıcısına yani farklı frekanslarda mükemmel ama bir o kadar görünmeyen iş yapıyor. Güneşten sadece aydınlatıcı ışık mı geliyor sanıyorsun. Quantum boardlar bunu kavramış sistemlerdir zaten kavrayamasalardı kimse qb almazdı.
güneş olayı farklı yani tam olarak bilinmediği gibi bir çok özelliğide var neyse o konumuz değil, Kristal Osilatörü daha faklı bir yapıda çalışmakta onların mhz lerinden etkili mesafelerini biliyoruz ve içeriğide kristalde yapıdığı için ışık dalga boyu daha net ve etkili, diyotlarda işe şartlara göre değişmekte yani büyük ve etkili sistemlerin bazı gazlarla yapıldığını biliyorum, diyotlarda çok küçük bir plakaya verilen walt değerine göre dalgalanma yapıyor ama etrafına olan etkisi az ve kısa kalıyor

Son düzenleme:

husyn

Doktor
mesala uv almak iştiyorsan, akvaryum hayvanları için satılanları var ondada piyasaya hakim bir firma gerisi kataküllü o firmanın değerleri doğru onların beyan ettikleri mesafe değerlerine bakınca zaten anlayacaksın beni

Son düzenleme:

husyn

Doktor
kanka sen UV eklemek istersen o da var sitede yani dizilimini ona göre yaparsın, mesela bu son yaptığımız tasarımda 3535 olanda Ultraviole var diğer diyotlar 5,6tl Ultraviole 11,2tl yani çok pahalı değil zaten eklersen ya 4 yada 6 adet eklersin
birde 2,2walt değerlerinde diyotlar yani etkili diye bilirim düşüne bilirsin

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** *** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    hahahaha* ** ********* ** ******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** ******* hahahaha *********
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********** ***
    ** *** ******** *** **** *** ********** **** hahahaha**
    *** **** ******* **
  • Sleepless Sleepless:
    *** ******** ***** ***** ********** ****** **** ********** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** **** hahahaha **** *** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** hahahaha* **** ** **** *** ****
  • Didrug Didrug:
    *** hahahaha** **** **** ******** **** *****
  • Didrug Didrug:
    *** ** hahahaha******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********* ******** **** ****** ******** ********* ********* ** ****
    ****** ******** ********** ** hahahaha* ***** ******* ***** ** ******* ******
    **** hahahaha* ***** ******
    ********** ******* ********** **
    nicozaniolo nicozaniolo: ********** ******* ********** **