Yapraklarda solma ve sorunlar

acemiceday

Müptezel
Yes bak can gelmiş sonunda ona da. Herşey güzel görünüyor kanka, halledeceksin bu işi güzelce. Gübreyi yarım doz başlamakla iyi yapıyorsun, sağlıklı yaprakların uçlarını gözlemlemek kaydıyla yavaş yavaş tablo miktarlarına yaklaştır kendini kademe kademe. Yaprak uçları sana söyleyecek gerekeni
Başından beri tavsiyelerin sorunuma çare oluyor kanka. Buyusunler gelissinler acemiceday abileri bakar onlara :)
Bugün uyurlarken bitklere iyi gelen frekansta müzik melodide açtım onlara odada, bende uyuya kaldım :D
Ben frekans ve titreşimlerin etkisine inanıyorum, Tesla gibi akıllı dahi bir adam boşuna birşey söylememiştir diye düşünüyorum.
İki gün sonra kalan bi kaç ölü yapraklara ufak bir budama yapacağım. Yavaş yavaş siterese girmelerine hiç gerek yok kızların.
Bitkilerin altlarından gelen dallar artık büyük yaprakları yükselerek aşıyor.
Sence farklı bir Terra Organic gübre takviyesi temin edip ilave etmeye gerek varmıdır hasat v ciceklenmeyi arttırmak için ?

Ratata

Kıdemli Üye
Başka eklentileri var gördüğüm kdarıyla ama hiç kullanmadığım için bilemiyorum açıkcası. Araştırıp öğrenip karar verebilirsin bence ama bu marka için bilgim olmadığından şunu al bunu al diyemem

Bluesmoke

Kıdemli Üye
Başından beri tavsiyelerin sorunuma çare oluyor kanka. Buyusunler gelissinler acemiceday abileri bakar onlara :)
Bugün uyurlarken bitklere iyi gelen frekansta müzik melodide açtım onlara odada, bende uyuya kaldım :D
Ben frekans ve titreşimlerin etkisine inanıyorum, Tesla gibi akıllı dahi bir adam boşuna birşey söylememiştir diye düşünüyorum.
İki gün sonra kalan bi kaç ölü yapraklara ufak bir budama yapacağım. Yavaş yavaş siterese girmelerine hiç gerek yok kızların.
Bitkilerin altlarından gelen dallar artık büyük yaprakları yükselerek aşıyor.
Sence farklı bir Terra Organic gübre takviyesi temin edip ilave etmeye gerek varmıdır hasat v ciceklenmeyi arttırmak için ?
Kanka canlı cansız herşeyin frekansı var ve bu frekanslar bizim uyumlanmamızı sağlıyor mesela bu forumdaki çoğu kişi benzer frekanslarda. Ve frekanslar bizlere telepati, telekinezi, ekinezi vee daha birçok özellik kazandırır ama ülke yönetimleri insanların bu özelliklerini bilmesini istemez neyse konı çok derin kısaca Allah'ın kurduğu düzen muhteşemdir hiçbir kusur yoktur.

acemiceday

Müptezel
Kanka canlı cansız herşeyin frekansı var ve bu frekanslar bizim uyumlanmamızı sağlıyor mesela bu forumdaki çoğu kişi benzer frekanslarda. Ve frekanslar bizlere telepati, telekinezi, ekinezi vee daha birçok özellik kazandırır ama ülke yönetimleri insanların bu özelliklerini bilmesini istemez neyse konı çok derin kısaca Allah'ın kurduğu düzen muhteşemdir hiçbir kusur yoktur.
Bitkilerim büyüsün hasat alayim ve ilk sigarami içeyim, bu konularda burada iki kelime birbirimize bilgilerimizden paylaşırız kanka :)
Titresimler ve frekanslar çok önemli bu bir gerçek. Bana kalırsa teknoloji ve genetik bilimi hızla ilerledikçe, ilk aşamada bir kaç haftada hasat alınabilecek bitkileride göreceğiz.
Benim tahminim cannabis in insanın farkına varamadigi bir çok özelliğinin de farkına varabilmesine yardımcı olacağını da göreceğiz.

acemiceday

Müptezel
Başka eklentileri var gördüğüm kdarıyla ama hiç kullanmadığım için bilemiyorum açıkcası. Araştırıp öğrenip karar verebilirsin bence ama bu marka için bilgim olmadığından şunu al bunu al diyemem
Cok teşekkürler dostum. Baktım şuanda çok ahım şahım aciliyeti olacak bir eklenti gübresi yok sairim. Var deniyor ama bilemiyorum yuklenmeyim bitkilere daha yeni kendilerine geliyor kizlar.
Yarın Gubresiz sularını vereceğim, yarın boş sulama zamanı ve sonrasında 2~3 gün sonrada tekrar gübreli su veririm. Ayrica yarın ölü aşırı yıpranmış alt dallardan birer tane daha budayacagim kademeli sitrese sokmadan bitkileri kanka

Ratata

Kıdemli Üye
Aynen devam, toprağın güzelce kuruduğundan emin ol ama. 3 gün sulama boşluğu için iyidir hemen hemen denk gelir. Kontrolünü iyi yap dikkat et

acemiceday

Müptezel
Aynen devam, toprağın güzelce kuruduğundan emin ol ama. 3 gün sulama boşluğu için iyidir hemen hemen denk gelir. Kontrolünü iyi yap dikkat et
Topraklar kurumus ve taneli oluyor parmagimi batirinca nem yok. Susuzda kalmışlardır. Yarın boş sularım ph tam 6.2 ile.
Simdi gördüm şoke kelleye yakın başı yaoraklarda morarma kirmizilasma var tatlı tatlı kanka ? Sence ciceklenmeden dolayı genetigin den mıdır )? İyiyemi işaret)?

Ratata

Kıdemli Üye
Kanka eğer suyun buz gibi soğuk değilse verirken genetiktir. Gayet iyi görünüyor kızlar her şey yolunda :) Verdiğin suyun soğuk olmamasına özen göster oda sıcaklığında olsun yani önceden doldurup ısınmasını sağla hatta yerin varsa en azından bir gün kabinde beklesin ki üşütmesin kızları. Ama görünen genetik gibi bence

acemiceday

Müptezel
Kanka eğer suyun buz gibi soğuk değilse verirken genetiktir. Gayet iyi görünüyor kızlar her şey yolunda :) Verdiğin suyun soğuk olmamasına özen göster oda sıcaklığında olsun yani önceden doldurup ısınmasını sağla hatta yerin varsa en azından bir gün kabinde beklesin ki üşütmesin kızları. Ama görünen genetik gibi bence
Az önce iyice kuruyan o yapraklardan birer tane budadim, sularını yavas yavas verdim. Altlarını temizledim :) Su odada kabinin yaninda duruyor şişede kanka.
Daha yüzümü yikamadan geç kalmışım, hemen sularını bile verdim

Ratata

Kıdemli Üye
İyi yapmışsın kanka uykudan önce verince iyi oluyor suyu, ben uyanır uyanmaz veriyorum genellikle ama ikisi de aynı hesap sayılır uykuda beslenmiyorlar çünkü. Hasata doğru adım adım takipteyiz :)

acemiceday

Müptezel
İyi yapmışsın kanka uykudan önce verince iyi oluyor suyu, ben uyanır uyanmaz veriyorum genellikle ama ikisi de aynı hesap sayılır uykuda beslenmiyorlar çünkü. Hasata doğru adım adım takipteyiz :)
Eksik olma kanka, çok teşekkürler. Umarım aksilikler oluşmaz ve en sorunsuz şekilde kurtulup hasata varır bitkiler )

Ratata

Kıdemli Üye
Alacaksın tabi ki ya, miktara kafanı takmazsan harika bir deneyimin oldu diyeceğiz. Sıradakinde on numara yaparsın

acemiceday

Müptezel
Alacaksın tabi ki ya, miktara kafanı takmazsan harika bir deneyimin oldu diyeceğiz. Sıradakinde on numara yaparsın
Sıradaki Grow da dediğim gibi photo yetistirecegim. Tohum Blue dream ve Aurora indica almayı düşünüyorum. Yetişirken belki bir tane tohumu da camın yanına koyarım ekerim saksıya deneme olarak :D sen ne dersin kanka ? Tohuma ziyan israf mi olur ?

Belkide blue dream dan Klon da alabilirim kanka. 60*60 a blue dream bir tane photo artık aklımda uygulamak için.
Aurora genetiği de çakıyor insani diyorlar. Yetiştirmesi onuda zor değilmiş. Aslında photo lar dediğin gibi çok fazla sitres kaprisleri yok okuyorum her gün çeşitli genetikleri ve not alıyorum tercih etmek için.

Ratata

Kıdemli Üye
Yani çok aşırı güzel güneş alıyorsa uzun saatler oynamalık bi tane atarsın da, ziyan etme ne gerek var tohum pahalı :D

acemiceday

Müptezel
Yani çok aşırı güzel güneş alıyorsa uzun saatler oynamalık bi tane atarsın da, ziyan etme ne gerek var tohum pahalı :D
Kanka bitkiler yeni 20 dakika önce uyanmislardi fotograf cektigimde.
Bu bir kaç yaprakta sararma vardı, neden dir sence ? İhtiyacı olan fosforumu çekiyor en alt dallardan ?
Durumlari nasıl sence ? Akşam ilerleyen saatlerde foto çeker eklerim konu açıp kanka.

Ratata

Kıdemli Üye
Öyle olduğunu sanmıyorum ama neden olduğunu da bilemiyorum açıkcası şuan. Fosfor değil azot çeker çünkü ama onun için de çook erken. Umarım yeni bir sorunla karşılaşmıyoruzdur. Takibe devam.

acemiceday

Müptezel
Öyle olduğunu sanmıyorum ama neden olduğunu da bilemiyorum açıkcası şuan. Fosfor değil azot çeker çünkü ama onun için de çook erken. Umarım yeni bir sorunla karşılaşmıyoruzdur. Takibe devam.
Umarım dostum bir sorun yoktur. Forumu okudum morarma da someklenmeye girmede bazı cinsler genetikler renk değiştirilir diye yazan yorumlarda yazıyordu kanka. Ama genel görünüm durumları kötü değil diye düşünüyorum. Senin görüşün nedir dostum ?
Saksılar 3 güne kurusun sonra gübrelerini de vereyim :)
Pistiller iyice artmaya başlıyor ve bitkilerin boylarının her geçen gün arttığını görüyorum. alt dallarda üzüyor ve pistillenmeleri artıyor

Ratata

Kıdemli Üye
Kanka bence durumları iyi gidiyor, olağan şekilde büyüyor ve gelişiyorlar, yavaştan boy uzaması da duracaktır. Üçüncü haftayla beraber güzel bi budama yapacağız, yola devam edeceğiz. Morarmayı da akşam konuştuğumuz gibi eğer soğuk yemiyorsa genetiktendir tabi ki

acemiceday

Müptezel
Kanka bence durumları iyi gidiyor, olağan şekilde büyüyor ve gelişiyorlar, yavaştan boy uzaması da duracaktır. Üçüncü haftayla beraber güzel bi budama yapacağız, yola devam edeceğiz. Morarmayı da akşam konuştuğumuz gibi eğer soğuk yemiyorsa genetiktendir tabi ki
Kanka az önce baktım kelleleri ve pistillerin olduğu bolgeler yoğun olarak kalınlaşmaya başlamış. Resimde çekmeye çalıştım kelle bölgesi özellikle.
Koku ne zaman başlar sence kanka ?
Fotoğraflari an itibariyle şimdi çekip hemen paylaşıma ekliyorum.

Kanka yinede su ısısını kontrol edeceğim ve budamaya biraz ara vericem. belki de 3 hafta sonra bahsettigin genel budamaya kadar durumu izleyecegim. Ama görüntüleri kötü değil gibi geldi bana. Eski solmuş kötü hallerini düşününce yapraklarda sömek yakınlarındaki morarmadan hayati tehlike yoktur diye düşünüyorum.
Kanka bitkide 45 cm aralığa inmiş mesafeleri, uzamislar azda olsa. ellemiyorum ama dediğim gibi aralarındaki mesafe oranina

Uzun zamandır icmiyordum sigara, yaklaşık olarak 1 yıldır icmiyordum. Bir hasat alsam ve kendi sigaramı içsem harika olacak. Photo ya basladigimda ve devamında harmanligimi azar azar alacak kadar olsa arada içmek için harika olacak :)
Kanka belki morarma ve alt diğer yapraklarda hafif sararma budamaya dayalı sitresten olabilir diyorum .
Ben en iyisi denemeye başladım bir müddet budamayi tek tük bırakayım.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • C clackster:
    hahahahahahahaha * ****** hahahaha* ***** ******
  • kkush kkush:
    ********* hahahaha* ******* *********
  • kkush kkush:
  • C clackster:
  • C clackster:
  • kkush kkush:
  • C clackster:
    **** ******* ** *** **** **** ***** ****** ****** ** ***** ***** **
  • C clackster:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    * ***** **** ** ******* ** ** ***** hahahaha ********
  • C clackster:
  • C clackster:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • G greenwolf:
    **** **** ** **** ******** ****** **** ********* ******* ****** ****** **** ** ******** hahahaha****** **** ******
  • kkush kkush:
    hahahaha ********** hahahaha **** ** **** ******** ****** **** ********* ******* ****** ****** **** ** ******** hahahaha****** **** ******
  • G greenwolf:
    hahahaha** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ******* ******* hahahaha
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahahahahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ** hahahahahahahaha*****